Сабақтың тақырыбы: «Өткенді пысықтау»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Математика сабағында алған білімдерін тексеру және тереңдету.
Дамытушылық: Тез ойлауға, жылдам есептеуге баули отырып, ой - өрістерін кеңейту.
Тәрбиелік: Ұйымшылдыққа, ептілікке тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Кеме, кеспе сандар, кестелер, суреттер, үлестірмелер, слайдтармен жұмыс.
Сабақтың түрі: Ойын сабақ, жарыс сабақ, сырттай саяхат сабақ.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі Слайдтар №1 - 3
Психологиялық дайындық.(Слайд№4)
Сәлеметсіздер ме, қонақтар! Қасиетті жұма күні,
Сәттілікке толсын. Бүгінгі алған бағамыз,
Кілең бестік болсын.
- Балалар, бүгінгі сабағымыз ерекше сабақ. Себебі, бүгінгі сабаққа көп қонақтар келіп отыр. Сондықтан біз қазір мына кемеге отырып, білім теңізі арқылы «математика» еліне саяхатқа шығамыз!. Іске сәт! Бір - бірімізге мейірім, сәттілік тілейік.
Ал, кәнекей, балалар, Бері қарай қарайық.
Қажет құрал, кітапты, Алдымызға алайық.
Алаңдамай басқаға, Сабаққа назар салайық.
Дұрыс есеп шешімін, Мұқиятпен табайық.
Біз өте бақыттымыз, қазір үлкен кеменің ішінде ашық теңізде кетіп барамыз. Алдымен 3 топқа бөлініп, каютаға жайғасып отырып алайық.
(Слайд№5)
1 - топ. «Алғырлар».
2 - топ. «Ойшылдар».
3 - топ. «Талаптылар».
2. Ауызша есептеу. (Слайд№6)
1. Бір қолыңда неше саусақ.
2. Біп аптада неше күн бар?
3. 7 мен 9 - дың арасында қандай сан?
4. Қазақ алфавитінде қанша әріп бар?
5. 1 - қосылғыш - 7, екінші қосылғыш - 2, қосындысының мәні неше?
6. 1 жылда неше ай бар?
7. Азайғыш 8, азайтқыш 3 айырманың мәні?
8. 10 - ның алдында қандай сан?
9. Ең үлкен 1 таңбалы сан?
10. Ең кіші 1 таңбалы сан?
11. 10+5, 11+3, 8+8, 6+5, 4+8, 10+0, 7+7, 12 - 4, 16 - 6, 15 - 8.
Қорытынды. Тексерейік, қол шапалақтау арқылы. Жауаптары: 5, 7, 8, 42, 9, 12, 5, 9, 9, 1.
3. Дәптермен жұмыс.(слайд№7) Білім теңізінде жарысып көрелік. Дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазайық.
Көркем жазу минуты 5 санын жазамыз.
4. Оқулықпен жұмыс. (Слайд№8 - 9)
5. «Кім жылдам?»Ұшқыр ойдан ұтымды жауап.(Слайд№10)
Үш топтың оқушыларына №3 - 54 бет.
Қорытындысын шығарамыз. Жылдам тапқан топқа жетон беремін.
6 - кезең. Ойлан, тап. Ребус шешу.(Слайд№11)
7 - кезең. Сергіту сәті (Слайд№12).
8 - кезең. Ойтолғау. (Слайд№13)
Балалар, біз қандай геометриялық фигуралармен таныстық? - Өте жақсы, енді әр топ берілген кесінді сызады.
9 - кезең. Ой қозғау. (Слайд№14 - 15)
Балалар, мына тақтадағы берілген сандық деректерді толтырып көрелік.
10 - кезең Семантикалық картаны толтыру.(Слайд№16)
11 - кезең. Логикалық тапсырма.(Слайд№17)
12 - кезең. Үйге тапсырма: (Слайд№18) Сандардың құрамын қайталау. №6 - 55 б
Қорыту: (Слайд№19 - 20) Бағалау парағы (Слайд№21)
Дұрыс және тез жауап берген оқушылардың жетондарын санау. Ал енді үстелден келіп сан және әріп жазылған парақтарды алып, оқушылар тақтаның алдына қолдарындағы сандардың кему ретімен тұрыңдар.
11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0
Ж А Р А Й С Ы Ң Д А Р!
Оқушылардың білім теңізінде көрсеткен, дәлелденген білімдерін бағалайық. Мұғалім: «1» дегенім жаман баға,
Алады оны нашар бала.
«2» дегенім нашар баға,
Алады оны жаман бала.
Ал, сен нашарлама,
«3» дегенім орта ғана,
Сапасы да орта ғана.
«4» дегенім» жақсы баға,
Алады оны жақсы бала.
«5» тек үздік баға
Оқимыз тек үздік қана!
Өте жақсы, ендеше білім теңізіне «Математика» еліне саяхатымызды аяқтайық. Барлығыңа көп рахмет. Сабақ аяқталды.
Өткенді пысықтау (математика)
Сабақтың тақырыбы: «Өткенді пысықтау»
March 5, 2024670 views

#бастауыш сынып#математикадан сабақ жоспары#өткенді пысықтау
Recommended
Soyuz MS-29 launches from Baikonur with international crew
Soyuz MS-29 launched from Baikonur on July 14, 2026, carrying Roscosmos cosmonauts Dubrov and Kikina and NASA astronaut Menon to the ISS for eight months.
5 min ago
Akim's Son Involved in Crash; Father Says He Won't Interfere
Son of Arys akim crashes taxi on Astana-Pavlodar highway, leaving 20-year-old passenger without legs. Father vows not to use influence as investigation proceeds.
25 min ago
Major Fire in Almaty's Tomiris Microdistrict: Firefighters Respond
Firefighters in Almaty are battling a large blaze in an administrative building in the Tomiris microdistrict. The fire has been given an elevated response rank and has been contained, with no casualties reported.
45 min ago
← BackSource: bilimdiler.kz

