Сабақтың тақырыбы: «Б б дыбысы мен әрпі»
Сабақтың мақсаттары: Б б дыбысы мен әрпін таныту, сол арқылы берілген сөздерді оқу мен жазуға үйрету. Оқушылардың ой - өрісін, есте сақтау қабілеттерін, сөздік қорларын, жазу дағдыларын қалыптастыру. Достыққа, жолдастыққа, сыйластыққа, үлкенді сыйлау білуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ - жауап, суретпен жұмыс.
Сабақтың көрнекілігі: Б б әрпі, б дыбысы бар суреттер, б дыбысына байланысты парақшалар.
Сабақтың жүру барысы:
1. Ұйымдастыру бөлімі:
Қуанамын мен де,
Қуанасың сен де.
Қуанайық, достарым,
Арайлап атқан күнге!
2. Өткенді пысықтау «Ойлан, тап»
Тақтада жасырын суреттер ілулі тұрады. Бетінде жеміс - жидектер. Оқушылар өздері таңдаған жемістерін алу үшін артында жазылған сұрақтарға жауап береді.
Жасырын суреттер.
1. М дыбысы қандай дыбыс?
2. М дыбысына сөз, сөйлем құра?
3. Тамақ түсінгенін айту.
4. Өткен сабақты бекіту.
Гүл дестелеріндегі буындардан сөз құрап айтып, гүлді құрастыру.
И - не, и - ек, ки - ік, ки - ім, ти - ын, ти - ек, жи - ек, ти - ін, ши - е.
Сөз басында «Б» болса,
Бас киімің болады.
Сөз басында «Ө» болса,
Жазда пісіп соламын. (Бөрік - Өрік)
Балаларға жаңа сабақты бастамастан бұрын, жұмбақ өлеңнің жауабын алу арқылы жаңа сабақты бастау.
3. Жаңа сабақ.
Б - ны білген:
Зердесіне тоқи біледі,
Зейінімен оқи біледі.
Заңды сыйлайды,
Заман жайлы ойлайды.
- Балалар осы өлеңде қай дыбыс туралы айтылып тұр.
- Бақбақ сөзіне тоқталу.
- Б б дыбысына берілген сөздермен таныстыра отырып, олардың мағыналарына жеке жеке тоқталып, мағыналарын ашу.
- Б б дыбысының дауыссыз дыбыс екендігіне тоқтала келе, б дыбысы кездесетін сөздерді айту. Сөздердің басында, ортасында, және аяғында кездесетіні туралы түсінік беру.
4. Сергіту сәті.
Қорбаңдаған аюдың,
Құлпынайы көп екен.
Теріп - теріп алайық,
Қалтамызға салайық.
5. Оқулықпен жұмыс.
Тізбектей оқыту.
«Бақбақ» мәтінімен таныстыру. Мәтін бойынша мағлұмат беру.
«Бақбақ» мәтіні бойынша сұрақ - жауап.
- Бақбақ қайда бар?
- Бақбақтың сабағы қандай болады?
- Бақа қандай?
Ол қандай жерде мекендейді?
Сонымен балалар, Б б дыбысы сөздің басында, ортасында және аяғында кездеседі.
- Ауада балаларға Б б дыбысы сөздің басында, ортасында және аяғында кездеседі.
- Б б дыбысын дәптерге орындату.
6. Өз бетімен жұмыс.
Көру диктанты кітаптағы 62 - беттегі сөздерді дәптерлеріне көшіртіп жазғызу.
7. Сабақты қорытындылау.
Ойын «Кім шапшаң?» Гүл өсіру.
Шарты сұрақтарға жауап беру арқылы гүл суретін құрастыру.
Сурет бойынша сөз жасау.
8. Мадақтау.
9. Бағалау
Б дыбысы мен әрпі
Сабақтың тақырыбы: «Б б дыбысы мен әрпі»
infohub.kz редакциясы · 2024 ж. 5 наурыз552 қаралым
#бастауыш сыныптарына#б дыбысы мен әрпі#ашық сабақ әліппе
Ұсынылады
Жаңа жылдық ойындар
Жаңажылдық кеште қонақтардың көңіл-күйін қалай көтересіз? Дәстүрлі мерекелік дастархан мен тілек айту аздық ететіні анық. Демек, қызықты әзіл мен жұмбақтар, сайыс пен ойындар ұйымдастыру керек. Түн...
infohub.kz редакциясы·2024 ж. 5 наурыз
Ертегілер жинағы
1. Ертегілер мектепке дейінгі балалардың танымдық қызығушылығын қалыптастыру механизмі. Бұл механизм психологтар белгілеген теория негізінде бірізділікте құрылған және сатылап жүзеге асады.
infohub.kz редакциясы·2024 ж. 5 наурыз
21 - ден 100 - ге дейінгі сандар
Сабақтың тақырыбы: 21 - ден 100 - ге дейінгі сандар.
infohub.kz редакциясы·2024 ж. 5 наурыз
← АртқаДереккөз: bilimdiler.kz

