Сабақтың тақырыбы: Ойнайық та, ойлайық
Сабақтың мақсаты: заттарды санау, салыстыру, есептеу сияқты мәселелерді шешу. Логикалық ойлау қабілеттерін арттыру. Шапшаңдыққа, ептілікке, тапқырлыққа тәрбиелеу.
Түрі: сайыс
Көрнекілігі: 0 - ден 7-ге дейінгі сандар, кеспе қағаздары
Сабақтың барысы:
Тәрбиеші: Бүгінгі сабағымызға қонақ апайлар қатысып отыр. Математикадан білімдерімізді көрсетейік. Ендеше қазір біз әр түрлі, қызықты тапсырмалар орындаймыз. үш топқа бөлініп алайық: 1 топ: дөңгелек
2 топ: үшбұрыш
3 топ: төртбұрыш
Психологиялық дайындық
Армысың, асыл күн,
Армысың, асыл жер.
Армысың, жан досым,
Армысың, көк аспан
Жылуыма жылу қос
Болайықшы жақсы дос
Тәрбиеші: Бүгінгі сайысымыздың кезеңдерімен таныс болсақ:
1. Кім шапшаң?
2. Қандай сан жетіспейді?
3. Логикалық есептер
4. Келіңдер, есептейік
5. Кім жылдам?
1. Кім шапшаң.
0-ден 7-ге дейінгі сандар шашылып жатады. Сандарды рет – ретімен, қай саннан кейін қай сан тұратының қарап, жазып шығу.( 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.)
2. Қандай сан жетіспейді?
Сандар қатарындағы жоқ санды тауып, жазу. 0, 1,..., 3, 4,..., 6,....
Логикалық есептер.
Айгүлде үш мысық, Айнұрда екі мысық Қосқанда барлығын Болады неше мысық? (3+2=5)
Жүзіп жүр 4 аққу
Ұшып жүр 2 аққу
Қосқанда екеуін
Болады қанша аққу? (4+2=6)
Алма ағашта 5 алма
Қандай тәтті жесе алма
Бесеуінде жеп қойсам
Қалады онда неше алма? (5 - 5=0)
Сергіту сәті. Сұр қоян
Ұзын құлақ сұр қоян
Естіп қалып сыбдырды
Ойлы – қырлы жерлермен
Ытқып – ытқып жүгірді.
Қара еді артына
Қиығын сап көзінің
Келе жатқан томпаңдап
Көжегі екен өзінің
3. Келіңдер, есептейік.
Үш топқа үш түрлі есеп беріледі. Есептің шешуін қатесіз, шапшаң шығару.
1 – тапсырма
Дөңгелек ------ Үшбұрыш ------ Тіктөртбұрыш
1+1= -------------- 2+2 = ----------- 2+1=
2+3= -------------- 3+1 = ----------- 3+2=
5 - 2 = ------------ 4 - 2 = ----------- 5 - 3 =
2 - 1 = ------------ 4 - 1 = ----------- 3 - 1 =
2 – тапсырма:
Ақша санауды үйренеміз. Сол жақтағы ақшаларды санап, оң жақтағы дөңгелектің ішіне цифрмен жаз
3 тапсырма «Тез есепте»
(үй жануарлары суреті)
3+1
2+2
1+3
4. Кім жылдам?
- Сана да жаз.(суреттер беріледі)
....
- 5 санының құрамын анықта
3 қызыл машина
2 көк машина
Барлығы: 5 машина
3+2=5
- Аққаладан неше дөңгелек, жұлдызша, сопақша бар екенін тап. ъ
1 дөңгелек, 1 жұлдызша, 1сопақша
Тәрбиеші: Сайысымыздың кезеңдері аяқталды. Сөз кезегін әділ – қазы алқаларына береміз. Топтарды марапаттау.
Ойнайық та, ойлайық
Сабақтың тақырыбы: Ойнайық та, ойлайық
2024 ж. 5 наурыз735 қаралым

#математика#балабақша#сабақ жоспары#ойнайық та#ойлайық
Ұсынылады
Мектептерде диктант пен бақылау жұмыстары қайта оралуы мүмкін бе?
Қазақстан мектептеріндегі білімді бағалау жүйесі өзгеруі ықтимал. Оқу-ағарту министрлігі БЖБ мен ТЖБ жүйесін талдап, дәстүрлі жазба жұмыстарын қайта енгізуді қарастырып жатыр.
2026 ж. 31 мамыр
Мектептегі "шоу-сабақтар" білім сапасын төмендетеді: Мұғалім министрге үндеу жолдады
Белсенді педагог Айман Сағидулла аттестациялаудың жаңа ережелеріне қатысты алаңдаушылығын білдіріп, "шоу-сабақтардың" оқушыларға кері әсер ететінін айтты.
2026 ж. 18 сәуір
Мектепте жаңа үш пән енгізіледі: Білім министрінің шұғыл мәлімдемесі
Қазақстан мектептерінде оқу бағдарламасына жаңа пәндер қосылып, білім беру жүйесінде елеулі өзгерістер болады.
2026 ж. 15 сәуір
← АртқаДереккөз: bilimdiler.kz

