- 05 нау. 2024 00:58
- 221
Әр түрлі есептерді шығару
Тақырыбы: Әр түрлі есептерді шығару
Мақсаты: 1) Дамыта оқыту технологиясының элементтерін қолдана отырып, балалардың өз беттерінше жұмыс істеуге, қорытынды жасай білуге, дағдыландыру, шығармашылық ойларын өсіру;
2) Сабақтың мазмұнын ойынмен ұштастыра отырып, оқушылардың пәнге деген қызығушылығын, танымдық белсенділігін арттыру, күрделі логикалық тапсырмалар орындата отырып, ақыл - ойын, математикалық ой - өрістерін кеңейту;
3) Оқушыларды тәртіптілікке, ұжымшылдыққа, жауапкершіліке, өзін - өзі бағалауға, өзіне және өзгеге сыни көзбен қарауға тәрбиелеу.
Типі: білім, әскерлік, дағдыларын дамыту сабағы
Әдісі: индукция, жаттығу, ой - толғаныс, топтастыру, мәселелік, эвристикалық.
Көрнекілігі: кестелер, қима қағаздар
Кезеңдері
Өту барысы
Ұйымдастыру кезеңі
Арифметикалық диктант
Оқушылармен амандасып, өзімді таныстыру. Жаңа сабақты бастауға психологиялық ахуал жасау.
1) І - Қосылғышы – 685, ІІ - қосылғышы – 15, қосындының мәні -?
685+15=□
685+15=700
2) азайғыш -?; азайтқыш – 264; айырманың мәні – 100
□ - 264=100
364 - 264=100
3) І - көбейткіш – 2; ІІ - көбейткіш -?; көбейтіндінің мәні – 18
2 * □=18
2 * 9=18
4) бөлінгіш – 36; бөлгіш – 4; бөліндінің мәні -?
36: 4=□
36: 4=9
ІІ. Білімдерін жан - жақты тексеру
Сұрақтар:
1) арифметикалық амалдарды ата.
2) Көбейту мен қосуға кері амалдарды ата.
3) 0 - ге қалай көбейтеміз?
4) 1 - ге қалай көбейтеміз?
5) 0 - ді натурал санға бөлгенде неше болады?
6) 1: 0 неше болады?
7) Геометриялық фигураларды ата.
8) Төртбұрыштың туыстарын ата.
9) Төртбұрыштың периметрін қалай табамыз?
10) Ені 5 см, үзындығы 2 см төртбұрыш берілген. Оның периметрі неше тең?
Мақсаты: 1) Дамыта оқыту технологиясының элементтерін қолдана отырып, балалардың өз беттерінше жұмыс істеуге, қорытынды жасай білуге, дағдыландыру, шығармашылық ойларын өсіру;
2) Сабақтың мазмұнын ойынмен ұштастыра отырып, оқушылардың пәнге деген қызығушылығын, танымдық белсенділігін арттыру, күрделі логикалық тапсырмалар орындата отырып, ақыл - ойын, математикалық ой - өрістерін кеңейту;
3) Оқушыларды тәртіптілікке, ұжымшылдыққа, жауапкершіліке, өзін - өзі бағалауға, өзіне және өзгеге сыни көзбен қарауға тәрбиелеу.
Типі: білім, әскерлік, дағдыларын дамыту сабағы
Әдісі: индукция, жаттығу, ой - толғаныс, топтастыру, мәселелік, эвристикалық.
Көрнекілігі: кестелер, қима қағаздар
Кезеңдері
Өту барысы
Ұйымдастыру кезеңі
Арифметикалық диктант
Оқушылармен амандасып, өзімді таныстыру. Жаңа сабақты бастауға психологиялық ахуал жасау.
1) І - Қосылғышы – 685, ІІ - қосылғышы – 15, қосындының мәні -?
685+15=□
685+15=700
2) азайғыш -?; азайтқыш – 264; айырманың мәні – 100
□ - 264=100
364 - 264=100
3) І - көбейткіш – 2; ІІ - көбейткіш -?; көбейтіндінің мәні – 18
2 * □=18
2 * 9=18
4) бөлінгіш – 36; бөлгіш – 4; бөліндінің мәні -?
36: 4=□
36: 4=9
ІІ. Білімдерін жан - жақты тексеру
Сұрақтар:
1) арифметикалық амалдарды ата.
2) Көбейту мен қосуға кері амалдарды ата.
3) 0 - ге қалай көбейтеміз?
4) 1 - ге қалай көбейтеміз?
5) 0 - ді натурал санға бөлгенде неше болады?
6) 1: 0 неше болады?
7) Геометриялық фигураларды ата.
8) Төртбұрыштың туыстарын ата.
9) Төртбұрыштың периметрін қалай табамыз?
10) Ені 5 см, үзындығы 2 см төртбұрыш берілген. Оның периметрі неше тең?
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.