- 05 нау. 2024 00:51
- 195
Үлестер мен бөлшектер
Математика 4 сынып
Сабақтың тақырыбы: Үлестер мен бөлшектер
Сабақтың мақсаттары: 1. Білімділік Үлестер мен бөлшектер туралы түсінік беру, өмірмен байланыстыру арқылы білім беру.
2. Дамытушылық. Оқушылардың ойлауын, пәнге қызығушылығын, белсенділігін арттыру,
3. Тәрбиелік Шапшаңдыққа, ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа, бір – бірін сыйлауға тәрбиелеу және үлестер мен бөлшектер ұғымын толық түсініп өмірде қолдана алуға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Кеспелер (тастар, үй қабырғасы, шатыры, терезе, есік, ағаштар, аула суреттері) 1 бут лимонад, алма
Сабақтың әдісі: топтық ойын, көрнекілікті, сарамандық түсіндіру
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың барысы: І Ұйымдастырушы кезең
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, дайындықтарын тексеру
Және сабаққа назар аударту.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
1. Үйге берілген есепті ауызша тексеру
2. Сұрақтарға жауап алу.
3. Оқушыларды мозайка тәсілімен топтастыру.
1 - топ шаршылар. (Қиындылардан шаршыны құрастыру)
2 - топ үшбұрыштар. (Қиындылардан үшбұрышты құрап шығару)
3 - топ дөңгелек. (Қиындылардан дөңгелекті құрап шығару)
4. Сол құрастырған геометриялық пішіндерді қорғау.
(Яғни қасиеттерін толық ашып айту.)
5. Жаңа сабақтың тақырыбы, мақсат, міндеттерімен таныстыру.
6. Әділ қазыларды сайлап әр топтың тапсырмасын бағалау тапсырылады.
Мұғалім:
- Балалар, қазір жылдың қай мезгілі
- Көктем
- Көктемде адамдар немен айналысады
- Бау – бақша, егінмен айналысады.
- Балалар, сонымен қатар адамдар үй салумен айналысады ма
- Иә
- Олай болса біздің сынып та үй салады.
- Ол үшін алдымен алаңды тазалап алайық. Құрылыс алаңындағы қоқыс, тастарды алып жерді тазалайық.
1. Тастарды алып, артындағы мысалдарды ауызша есептеу, ұпай жинау
3003: 3
693: 3
408: 2
846: 2
245 х 2
963: 3
123 х 3
2000 – 254
5000 – 1580
Сабақтың тақырыбы: Үлестер мен бөлшектер
Сабақтың мақсаттары: 1. Білімділік Үлестер мен бөлшектер туралы түсінік беру, өмірмен байланыстыру арқылы білім беру.
2. Дамытушылық. Оқушылардың ойлауын, пәнге қызығушылығын, белсенділігін арттыру,
3. Тәрбиелік Шапшаңдыққа, ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа, бір – бірін сыйлауға тәрбиелеу және үлестер мен бөлшектер ұғымын толық түсініп өмірде қолдана алуға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Кеспелер (тастар, үй қабырғасы, шатыры, терезе, есік, ағаштар, аула суреттері) 1 бут лимонад, алма
Сабақтың әдісі: топтық ойын, көрнекілікті, сарамандық түсіндіру
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың барысы: І Ұйымдастырушы кезең
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, дайындықтарын тексеру
Және сабаққа назар аударту.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
1. Үйге берілген есепті ауызша тексеру
2. Сұрақтарға жауап алу.
3. Оқушыларды мозайка тәсілімен топтастыру.
1 - топ шаршылар. (Қиындылардан шаршыны құрастыру)
2 - топ үшбұрыштар. (Қиындылардан үшбұрышты құрап шығару)
3 - топ дөңгелек. (Қиындылардан дөңгелекті құрап шығару)
4. Сол құрастырған геометриялық пішіндерді қорғау.
(Яғни қасиеттерін толық ашып айту.)
5. Жаңа сабақтың тақырыбы, мақсат, міндеттерімен таныстыру.
6. Әділ қазыларды сайлап әр топтың тапсырмасын бағалау тапсырылады.
Мұғалім:
- Балалар, қазір жылдың қай мезгілі
- Көктем
- Көктемде адамдар немен айналысады
- Бау – бақша, егінмен айналысады.
- Балалар, сонымен қатар адамдар үй салумен айналысады ма
- Иә
- Олай болса біздің сынып та үй салады.
- Ол үшін алдымен алаңды тазалап алайық. Құрылыс алаңындағы қоқыс, тастарды алып жерді тазалайық.
1. Тастарды алып, артындағы мысалдарды ауызша есептеу, ұпай жинау
3003: 3
693: 3
408: 2
846: 2
245 х 2
963: 3
123 х 3
2000 – 254
5000 – 1580
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.