- 05 нау. 2024 00:55
- 241
Географиядан сабақ топтамасы (9 сынып)
География 9 сынып
Тақырыптары:
1. АӨК құрамы және маңызы кластерлер
2. Қазақстанның өсімдік шаруашылығы
3. Қазақстанның мал шаруашылығы
4. Тамақ өнеркәсібі
Тақырыбы:Қазақстанның өсімдік шаруашылығы
Мақсаты:
- ҚР өсімдік шаруашылығының даму деңгейі мен дәнді дақылдар шаруашылықтың даму жолдары мен олардың маңызы, таралу аумақтары: бидайлы алқаптар мен жүгері, күріш, өзге де дәнді дақылдардың айналымы жайлы әрі сергітпе, крахмалды дақылдар мен дәмдеуіштер мен дәрумен цехтары жайлы білімдерін кеңейте отырып, олардың өндірілу көлемі мен экспорт пен импорттың арақатынасы арқылы ауыл шаруашылығының ядросы болып табылатын – өсімдік шаруашылығымен танысып, білімдерін жетілдіре түседі, алған білімдері негізінде сандық мәліметтерді және тақырыптық карталарды талдай алуға бейімделіп, өмірдегі олардың маңызын ұғына отырып елінің ұлтжанды азаматы болып тәрбиеленеді;
Міндеттері:
- Өсімдік шаруашылығы туралы не білеміз топтама жасау арқылы оқушылардың қызығушылығын ояту;
- Өсімдік шаруашылығының мәдени түрлеріне қарай бөлінуін тірек - сызба түрінде дәптерге түсіру;
- Ауыл шаруашылық өнімдерін диаграмма құра отырып пайызбен көрсету арқылы олардың арақатынасын ашып көрсетеді;
- Ауыл шаруашылығына жарамды жердің жалпы есебін шығару (есептер арқылы) ойлау қабілеттері артады;
- Ауыл шаруашылығы дақылдарын диаграммаға түсіру;
- Семантикалық картаны толтыру арқылы өсімдік шаруашылығындағы негізгі дақылдардың таралу аумағы мен өсірілу жағдайын ұғынады;
- РАФТ арқылы білімдерін нықтай түседі;
Көрнекілігі: карта мен тақта, бор, кітап, атлас, Қазақстанның атласы
Түрі: аралас
Әдісі: СТО стратегиясың элементтері, семантикалық карта, РАФТ әдісі, топтама жасау әдісі
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру сәті
1. Амандасу
2. Сынып журналымен жұмыс
3. Оқушылардың назарын сабаққа аудару
ІІ Үй тапсырмасын сұрау
Лездемелік сұрақтар арқылы
1. АӨК дегеніміз не?
2. ҚР жалпы жер қоры қанша?
3. Жайылым мен егістік жерлер дегеніміз не?
4. ҚР жер реформасы бойынша ауыл шаруашылығы қанша санатқа бөлінеді?
5. Кластер дегеніміз не?
6. Оның кезеңдерін ата?
7. АӨК құрамы?
8. АӨК негізгі құрамы?
9. ҚР АӨК дамыту жолдары
10. АӨК негізгі мақсаты?
ІІІ Жаңа сабақ
І Қызығушылығын ояту
Өсімдік шаруашылығы туралы не білеміз? Білетіндерін топтама арқылы ортаға салады
ІІ Мағынаны тану мәтінмен жұмыс Ауыл шаруашылық өндірісінің құрамын анықтау
Өсімдік шаруашылығы - 50, 7 мал шаруашылығы - 49, 3
Тақырыптары:
1. АӨК құрамы және маңызы кластерлер
2. Қазақстанның өсімдік шаруашылығы
3. Қазақстанның мал шаруашылығы
4. Тамақ өнеркәсібі
Тақырыбы:Қазақстанның өсімдік шаруашылығы
Мақсаты:
- ҚР өсімдік шаруашылығының даму деңгейі мен дәнді дақылдар шаруашылықтың даму жолдары мен олардың маңызы, таралу аумақтары: бидайлы алқаптар мен жүгері, күріш, өзге де дәнді дақылдардың айналымы жайлы әрі сергітпе, крахмалды дақылдар мен дәмдеуіштер мен дәрумен цехтары жайлы білімдерін кеңейте отырып, олардың өндірілу көлемі мен экспорт пен импорттың арақатынасы арқылы ауыл шаруашылығының ядросы болып табылатын – өсімдік шаруашылығымен танысып, білімдерін жетілдіре түседі, алған білімдері негізінде сандық мәліметтерді және тақырыптық карталарды талдай алуға бейімделіп, өмірдегі олардың маңызын ұғына отырып елінің ұлтжанды азаматы болып тәрбиеленеді;
Міндеттері:
- Өсімдік шаруашылығы туралы не білеміз топтама жасау арқылы оқушылардың қызығушылығын ояту;
- Өсімдік шаруашылығының мәдени түрлеріне қарай бөлінуін тірек - сызба түрінде дәптерге түсіру;
- Ауыл шаруашылық өнімдерін диаграмма құра отырып пайызбен көрсету арқылы олардың арақатынасын ашып көрсетеді;
- Ауыл шаруашылығына жарамды жердің жалпы есебін шығару (есептер арқылы) ойлау қабілеттері артады;
- Ауыл шаруашылығы дақылдарын диаграммаға түсіру;
- Семантикалық картаны толтыру арқылы өсімдік шаруашылығындағы негізгі дақылдардың таралу аумағы мен өсірілу жағдайын ұғынады;
- РАФТ арқылы білімдерін нықтай түседі;
Көрнекілігі: карта мен тақта, бор, кітап, атлас, Қазақстанның атласы
Түрі: аралас
Әдісі: СТО стратегиясың элементтері, семантикалық карта, РАФТ әдісі, топтама жасау әдісі
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру сәті
1. Амандасу
2. Сынып журналымен жұмыс
3. Оқушылардың назарын сабаққа аудару
ІІ Үй тапсырмасын сұрау
Лездемелік сұрақтар арқылы
1. АӨК дегеніміз не?
2. ҚР жалпы жер қоры қанша?
3. Жайылым мен егістік жерлер дегеніміз не?
4. ҚР жер реформасы бойынша ауыл шаруашылығы қанша санатқа бөлінеді?
5. Кластер дегеніміз не?
6. Оның кезеңдерін ата?
7. АӨК құрамы?
8. АӨК негізгі құрамы?
9. ҚР АӨК дамыту жолдары
10. АӨК негізгі мақсаты?
ІІІ Жаңа сабақ
І Қызығушылығын ояту
Өсімдік шаруашылығы туралы не білеміз? Білетіндерін топтама арқылы ортаға салады
ІІ Мағынаны тану мәтінмен жұмыс Ауыл шаруашылық өндірісінің құрамын анықтау
Өсімдік шаруашылығы - 50, 7 мал шаруашылығы - 49, 3
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.