- 05 нау. 2024 00:10
- 180
Қышқылдардың химиялық қасиеттері
Тақырыбы: Қышқылдардың химиялық қасиеттері (презентация түрінде)
Сабақтың мақсаты:
1. Қышқылдардың құрамын физикалық және химиялық қасиеттерін сипаттайтын химиялық реакция теңдеулерін жаза білуге баулу;
2. Сабақтың мазмұны бойынша оқушылардың зейінін, танымдық белсенділігін, өзіндік пікірін қалыптастыру, тұлғалық қасиеттерін дамыту. Теориялық білімдерін практикамен ұштастыра білу;
3. Оқушыларды алғырттыққа, өз бетінше ізденуге, бірлесіп жұмыс жасауға, өзгенің пікірімен санасуға тәрбиелеу.
Сабақ түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: ақпаратты - комплексті, түсіндірмелі - эвристикалық, топтық, сұрақ - жауап Құрал - жабдықтар: интерактивті тақта, тақырыптық слайд, бейорганикалық және органикалық қышқыл ерітінділері: тұз, күкірт, азот, сірке, лимон қышқылдары, индикаторлар, химиялық шыны ыдыстар, стақандар, құтылар.
Сабақтың барысы:
I кезең “Ой шақыру
II кезең “Ұғыну”
III кезең “Мағынаны тану”
IV кезең “Білімді тиянақтау”
V кезең “Түйсіну”
I кезең “Ой шақыру
1. Лездік сұрақтар
Қышқылдардың құрамы неден тұрады?
Басқа күрделі заттармен салыстырғанда қандай айырмашылық бар?
Қышқылдардың атауы мен формуласын қалай жазамыз?
Қышқылдар дегеніміз не?
Қышқылдар қандай химиялық элементтен басталады?
Қышқылдар құрамында ортақ қандай ұқсастық бар?
Қышқылдар туралы білім бізге не үшін қажет?
2. Төмендегі кестеге сәйкес келетін қышқылдардан мысалдар келтіріп, толтырыңдар.
Сабақтың мақсаты:
1. Қышқылдардың құрамын физикалық және химиялық қасиеттерін сипаттайтын химиялық реакция теңдеулерін жаза білуге баулу;
2. Сабақтың мазмұны бойынша оқушылардың зейінін, танымдық белсенділігін, өзіндік пікірін қалыптастыру, тұлғалық қасиеттерін дамыту. Теориялық білімдерін практикамен ұштастыра білу;
3. Оқушыларды алғырттыққа, өз бетінше ізденуге, бірлесіп жұмыс жасауға, өзгенің пікірімен санасуға тәрбиелеу.
Сабақ түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: ақпаратты - комплексті, түсіндірмелі - эвристикалық, топтық, сұрақ - жауап Құрал - жабдықтар: интерактивті тақта, тақырыптық слайд, бейорганикалық және органикалық қышқыл ерітінділері: тұз, күкірт, азот, сірке, лимон қышқылдары, индикаторлар, химиялық шыны ыдыстар, стақандар, құтылар.
Сабақтың барысы:
I кезең “Ой шақыру
II кезең “Ұғыну”
III кезең “Мағынаны тану”
IV кезең “Білімді тиянақтау”
V кезең “Түйсіну”
I кезең “Ой шақыру
1. Лездік сұрақтар
Қышқылдардың құрамы неден тұрады?
Басқа күрделі заттармен салыстырғанда қандай айырмашылық бар?
Қышқылдардың атауы мен формуласын қалай жазамыз?
Қышқылдар дегеніміз не?
Қышқылдар қандай химиялық элементтен басталады?
Қышқылдар құрамында ортақ қандай ұқсастық бар?
Қышқылдар туралы білім бізге не үшін қажет?
2. Төмендегі кестеге сәйкес келетін қышқылдардан мысалдар келтіріп, толтырыңдар.
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.