- 05 нау. 2024 02:33
- 153
Табиғат құбылыстары
ШҚО, Семей қаласы,
«№22 ЖОББМ» КММ.
Бастауыш сынып мұғалімі.
Жунусбекова Бибигуль Олжабековна
Дүниетану
Сабақтың тақырыбы: Табиғат құбылыстары
Сабақтың мақсаты:
1. Табиғат, қоршаған дүние, табиғат құбылыстары, адам қолымен жасалатын заттар туралы түсінік беру
2. Әсемдікке баули отырып, экологиялық тәрбие беру.
3. Бір затпен екінші затты ажырата білу. Табиғатқа деген құштарлығын арттыру.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, айналадағы заттар.
Оқыту әдісі: түсіндіру, көрсету,
Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту.
Сабақтың құрылымы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
2. Өткен тақырыпты пысықтау
4. Сергіту сәті
5. Жаңа тақырыппен жұмыс
6. Бақылау күнделігімен жұмыс
7. Сабақты қорытындылау
8. Оқушылардың білімдерін мадақтау
Сабақтың өтілу барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты пысықтау
- Денелер. Аспан, ай, күн, жұлдыз, тау, тас, өзен, көл, өсімдік, аң, құс, адам - бұлар табиғатты құрайды. Бұлар табиғи денелер. Оларды қолдан жасамаған.
Өсімдік, жануар және адам - табиғаттың тірі денелері. Қалғандары өлі денелер.
3. Сергіту сәті
4. Жаңа тақырыппен жұмыс
- Табиғат, табиғат құбылыстары,, табиғат заттары туралы.
- Адам қолымен жасалатын заттар туралы түсінік беру
5. Бақылау күнделігімен жұмыс
- Оқушылар бақылау күнделігімен жұмыс жасайды
6. Сабақты қорытындылау
- Табиғат дегеніміз не?
- Табиғат құбылыстары деген не?
- Табиғат заттарына нелер жатады?
- Табиғат нешеге бөлінеді?
- Адам қолымен жасалатын құбылыстарды атап көрейік
- Біз бүгін айналадағы дүниемен таныстық. Табиғаттың екіге бөлінетініне көз жеткіздік. Табиғаттағы заттар, табиғат құбылыстары адам қолымен жасалады екен.
7. Оқушылардың білімдерін мадақтау
«№22 ЖОББМ» КММ.
Бастауыш сынып мұғалімі.
Жунусбекова Бибигуль Олжабековна
Дүниетану
Сабақтың тақырыбы: Табиғат құбылыстары
Сабақтың мақсаты:
1. Табиғат, қоршаған дүние, табиғат құбылыстары, адам қолымен жасалатын заттар туралы түсінік беру
2. Әсемдікке баули отырып, экологиялық тәрбие беру.
3. Бір затпен екінші затты ажырата білу. Табиғатқа деген құштарлығын арттыру.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, айналадағы заттар.
Оқыту әдісі: түсіндіру, көрсету,
Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту.
Сабақтың құрылымы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
2. Өткен тақырыпты пысықтау
4. Сергіту сәті
5. Жаңа тақырыппен жұмыс
6. Бақылау күнделігімен жұмыс
7. Сабақты қорытындылау
8. Оқушылардың білімдерін мадақтау
Сабақтың өтілу барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
2. Өткен тақырыпты пысықтау
- Денелер. Аспан, ай, күн, жұлдыз, тау, тас, өзен, көл, өсімдік, аң, құс, адам - бұлар табиғатты құрайды. Бұлар табиғи денелер. Оларды қолдан жасамаған.
Өсімдік, жануар және адам - табиғаттың тірі денелері. Қалғандары өлі денелер.
3. Сергіту сәті
4. Жаңа тақырыппен жұмыс
- Табиғат, табиғат құбылыстары,, табиғат заттары туралы.
- Адам қолымен жасалатын заттар туралы түсінік беру
5. Бақылау күнделігімен жұмыс
- Оқушылар бақылау күнделігімен жұмыс жасайды
6. Сабақты қорытындылау
- Табиғат дегеніміз не?
- Табиғат құбылыстары деген не?
- Табиғат заттарына нелер жатады?
- Табиғат нешеге бөлінеді?
- Адам қолымен жасалатын құбылыстарды атап көрейік
- Біз бүгін айналадағы дүниемен таныстық. Табиғаттың екіге бөлінетініне көз жеткіздік. Табиғаттағы заттар, табиғат құбылыстары адам қолымен жасалады екен.
7. Оқушылардың білімдерін мадақтау