- 05 нау. 2024 02:46
- 212
Жылу құбылысы (күнделікті сабақ жоспары)
Күнделікті сабақ жоспары, жаратылыстану 5 сынып
Тақырыптар:
11 - сабақ. Жылу құбылысы.
12 - сабақ. Табиғи құбыластардың көп түрлігі
13 - сабақ. Қысым
14 - сабақ. Таза заттар және қосылыстар
15 - сабақ. Физикалық және химиялық құбылыстар.
Тақырыбы: Жылу құбылысы.
Мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға жылу құбылысы жайлы түсінік беру.
Дамытушылық: Жалпы оқу іскерліктерін үйрену, оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік: Оқушыларды өз ойларын жеткізе білуіне, қарым - қатынас жасауды үйрету. Балаларды ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың жоспары:
1 кезең - ұйымдастыру.
2 кезең - үй тапсырмасын сұрау.
3 кезең - жаңа тақырыпты меңгерту.
4 кезең - бекіту.
5 кезең - үйге тапсырма беру.
6 кезең - қорытынды, бағалау.
Сабақ барысы:
1) Оқушымен амандасып, оқушының зейінін сабаққа аударады.
2) Үй тапсырмасын сұрақ - жауап арқылы сұрау.
1. Жасанды және табиғи жарық көздерінен қандай жарық құбылыстары пайда болады?
2. Не себепті кейбір денелерден көлеңке түседі?
3. Көзді сақтау үшін не істеу керек?
3) Жылу - энергияның белгілі бір пішіні. Мысалға Күн тек жарық берумен шектелмей, жылуды да бөліп шығарады. Жылу бөлу көрсеткішін оның температурасынан білеміз. Температураны градуспен - арнайы термометр деген құралмен өлшейді. Көптеген заттар жылудың әсерінен қызғанда көлемі ұлғаяды. Жылуды тез өткізетіндерге металдар, аз өткізетіндерге - ағаш, су, ауа, жатады.
4) Тақырыпты бекіту үшін мұғалім келесі сұрақтарды қояды:
1. Қандай денені электрленген деп атайды?
2. Электр тоғы дегеніміз не?
3. Адам өмірінде электр тоғы қандай рөл атқарады?
4. Магнитті құбылыс дегенді қалай түсінесің?
Одан кейін тақтаға сұрақтар жазылады, сол сұрақтарға оқушылар жауап беруі тиіс.
5 §39 оқу мазмұндау. Мәтін соңындағы тапсырмаларға жауап беру
6. Сабаққа қатысқаны бойынша бағалау.
Толық нұсқасын қарау
Тақырыптар:
11 - сабақ. Жылу құбылысы.
12 - сабақ. Табиғи құбыластардың көп түрлігі
13 - сабақ. Қысым
14 - сабақ. Таза заттар және қосылыстар
15 - сабақ. Физикалық және химиялық құбылыстар.
Тақырыбы: Жылу құбылысы.
Мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға жылу құбылысы жайлы түсінік беру.
Дамытушылық: Жалпы оқу іскерліктерін үйрену, оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік: Оқушыларды өз ойларын жеткізе білуіне, қарым - қатынас жасауды үйрету. Балаларды ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың жоспары:
1 кезең - ұйымдастыру.
2 кезең - үй тапсырмасын сұрау.
3 кезең - жаңа тақырыпты меңгерту.
4 кезең - бекіту.
5 кезең - үйге тапсырма беру.
6 кезең - қорытынды, бағалау.
Сабақ барысы:
1) Оқушымен амандасып, оқушының зейінін сабаққа аударады.
2) Үй тапсырмасын сұрақ - жауап арқылы сұрау.
1. Жасанды және табиғи жарық көздерінен қандай жарық құбылыстары пайда болады?
2. Не себепті кейбір денелерден көлеңке түседі?
3. Көзді сақтау үшін не істеу керек?
3) Жылу - энергияның белгілі бір пішіні. Мысалға Күн тек жарық берумен шектелмей, жылуды да бөліп шығарады. Жылу бөлу көрсеткішін оның температурасынан білеміз. Температураны градуспен - арнайы термометр деген құралмен өлшейді. Көптеген заттар жылудың әсерінен қызғанда көлемі ұлғаяды. Жылуды тез өткізетіндерге металдар, аз өткізетіндерге - ағаш, су, ауа, жатады.
4) Тақырыпты бекіту үшін мұғалім келесі сұрақтарды қояды:
1. Қандай денені электрленген деп атайды?
2. Электр тоғы дегеніміз не?
3. Адам өмірінде электр тоғы қандай рөл атқарады?
4. Магнитті құбылыс дегенді қалай түсінесің?
Одан кейін тақтаға сұрақтар жазылады, сол сұрақтарға оқушылар жауап беруі тиіс.
5 §39 оқу мазмұндау. Мәтін соңындағы тапсырмаларға жауап беру
6. Сабаққа қатысқаны бойынша бағалау.
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.
Толық нұсқасын қарау