- 05 нау. 2024 00:30
- 193
Квадрат теңсіздіктер
Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңсіздіктер
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға квадраттық теңсіздікті шешуде функцияның графигін қолдану тәсілін, интервалдар әдісін меңгерту.
Дамытушылық: Есептер шығаруда тиімді тәсілді қолдану
Тәрбиелік: Ойлау, есте сақтау қабілеттерін арттыру.
Сабақтың түрі: қорытынды сабақ
Сабақтың көрнекілігі: компьютер, слайд, магнит, плакат, маркер
Сабақтың әдісі: жобалау, оқыту технология
Сабақтың кезеңі
І. Ұйымдастыру( Жоқ оқушыларды белгілеу, сабаққа дайындығын тексеру, оқушыларды 4топқа бөлу )
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
1. Бақылау сұрақтары
1. Қандай теңсіздік квадрат теңсіздік деп аталады?
2. Квадрат теңсіздікті шешу кезінде қолданылатын ұғымдар қандай?
3. Квадрат теңсіздікті шешудің әдістері?
4. Квадрат теңсіздікті парабола әдісімен шешудің мағынасы неде?
5. Квадрат теңсіздікті интервалдар әдісімен шешудің мәні неде?
6. Сызықтық теңсіздік деген не?
7. Теңдеу деген не?
2. Жобалау, оқыту технология
(пайдаланып парабола әдісін І, ІІ, ІІІ жағдай және интервал әдісі тексеру 4 топқа плакат, маркер таратылады. Оқушылар ойланып, берілген тапсырмаларын тақтаның алдында қорғайды)
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға квадраттық теңсіздікті шешуде функцияның графигін қолдану тәсілін, интервалдар әдісін меңгерту.
Дамытушылық: Есептер шығаруда тиімді тәсілді қолдану
Тәрбиелік: Ойлау, есте сақтау қабілеттерін арттыру.
Сабақтың түрі: қорытынды сабақ
Сабақтың көрнекілігі: компьютер, слайд, магнит, плакат, маркер
Сабақтың әдісі: жобалау, оқыту технология
Сабақтың кезеңі
І. Ұйымдастыру( Жоқ оқушыларды белгілеу, сабаққа дайындығын тексеру, оқушыларды 4топқа бөлу )
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
1. Бақылау сұрақтары
1. Қандай теңсіздік квадрат теңсіздік деп аталады?
2. Квадрат теңсіздікті шешу кезінде қолданылатын ұғымдар қандай?
3. Квадрат теңсіздікті шешудің әдістері?
4. Квадрат теңсіздікті парабола әдісімен шешудің мағынасы неде?
5. Квадрат теңсіздікті интервалдар әдісімен шешудің мәні неде?
6. Сызықтық теңсіздік деген не?
7. Теңдеу деген не?
2. Жобалау, оқыту технология
(пайдаланып парабола әдісін І, ІІ, ІІІ жағдай және интервал әдісі тексеру 4 топқа плакат, маркер таратылады. Оқушылар ойланып, берілген тапсырмаларын тақтаның алдында қорғайды)
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.
-
Күрделі құрылымдар әдетте, жекелеген элементтерді (бөлшектерді, агрегаттарды, түйіндерді) өзара біріктіру нәтижесінде алынады. Пісірудің көмегімен алынған ажырамайтын қосылыстарды пісіру қосылыстар...