- 05 нау. 2024 02:07
- 236
Магниттік өзара әрекеттесу. Эрстед, Ампер тәжірибелері. Магнит өрісінің күш сызықтары
Физика 10 сынып (жаратылыстану бағыты)
Сабақтың тақырыбы: Магниттік өзара әрекеттесу. Эрстед, Ампер тәжірибелері. Магнит өрісінің күш сызықтары.
Мақсаты: Пән бойынша оқушылардың білім - білік дағдысын қалыптастыру,
Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беру арқылы білімін бағалау,
сын тұрғысынан ойлауға үйрету
Жұмыс нәтижесі: Оқушылардың білім деңгейін және білім мазмұнының тұрақтылығын игереді
Сілтеме: Мұғалімге арналған нұсқаулық
Блум таксономиясы:
Марта Бронсон(2002ж) өзін - өзі реттеу
Негізгі идеясы Оқушы білімін, іскерлігін, дағды деңгейін бақылау, магниттік өзара әрекеттесу, Эрстед және Ампер тәжірибелерімен танысады, магнит өрісі күш сызықтары туралы түсінік алады.
Қолданылған әдістері мен тәсілдері: Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу;
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: ЖИГСО
Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз, бір тілек;
Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс;
Ресурстар: Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, желім, қайшы
Сабақтың өтілетін уақыты 45 минут
Сабақ жоспары: 1. Ұйымдастыру: топқа бөлу(түрлі – түсті суреттер арқылы топқа бөлу), мақсат қою
2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша
3. Рефлексия
4. Үйге тапсырма
Ойлау. Блум бойынша жіктеу
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
Білу
Қызығушылығын ояту.
І топқа Кирхгофтың бірінші ережесін тұжырымдаңдар?
ІІ топқа Кирхгофтың екінші ережесін тұжырымдаңдар
ІІІ топқа Толық қуат нені айтады?
ІV топқа Джоуль - Ленң заңын тұжырымдаңдар?
Түсіну
Оқулық мәтінін игерту
Оқулық бойынша топтық жұмыс Джигсо
Қолдану
Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру. І топқа Магнит өрісі
ІІ топқа Ампер заңы
ІІІ топқа Магнит өрісінің күш сызықтары
ІV топқа Эрстед тәжірибесі
Сергіту сәті
Сабақтың тақырыбы: Магниттік өзара әрекеттесу. Эрстед, Ампер тәжірибелері. Магнит өрісінің күш сызықтары.
Мақсаты: Пән бойынша оқушылардың білім - білік дағдысын қалыптастыру,
Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беру арқылы білімін бағалау,
сын тұрғысынан ойлауға үйрету
Жұмыс нәтижесі: Оқушылардың білім деңгейін және білім мазмұнының тұрақтылығын игереді
Сілтеме: Мұғалімге арналған нұсқаулық
Блум таксономиясы:
Марта Бронсон(2002ж) өзін - өзі реттеу
Негізгі идеясы Оқушы білімін, іскерлігін, дағды деңгейін бақылау, магниттік өзара әрекеттесу, Эрстед және Ампер тәжірибелерімен танысады, магнит өрісі күш сызықтары туралы түсінік алады.
Қолданылған әдістері мен тәсілдері: Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу;
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: ЖИГСО
Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз, бір тілек;
Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс;
Ресурстар: Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, желім, қайшы
Сабақтың өтілетін уақыты 45 минут
Сабақ жоспары: 1. Ұйымдастыру: топқа бөлу(түрлі – түсті суреттер арқылы топқа бөлу), мақсат қою
2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша
3. Рефлексия
4. Үйге тапсырма
Ойлау. Блум бойынша жіктеу
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
Білу
Қызығушылығын ояту.
І топқа Кирхгофтың бірінші ережесін тұжырымдаңдар?
ІІ топқа Кирхгофтың екінші ережесін тұжырымдаңдар
ІІІ топқа Толық қуат нені айтады?
ІV топқа Джоуль - Ленң заңын тұжырымдаңдар?
Түсіну
Оқулық мәтінін игерту
Оқулық бойынша топтық жұмыс Джигсо
Қолдану
Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру. І топқа Магнит өрісі
ІІ топқа Ампер заңы
ІІІ топқа Магнит өрісінің күш сызықтары
ІV топқа Эрстед тәжірибесі
Сергіту сәті
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.