- 05 нау. 2024 03:31
- 172
Абай Құнанбаев « Шоқпардай кекілі бар қамыс құлақ»
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ әдебиеті 6 сынып
Сабақтың аты: Абай Құнанбаев « Шоқпардай кекілі бар қамыс құлақ»
Сілтеме: Суреттегі ой бейнесі
Сөзмаржан
Презентация
Жалпы мақсаты: 1. Абай Құнанбайұлының өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік қалыптасады, ақын өмірі мен шығармаларымен танысады
2. «Шоқпардай кекілі бар қамыс құлақ» өлеңіндегі адамның, ер жігіттің сенімді серігі – бәйге атының сынына баға беру.
Оқыту нәтижесі: Ақын шығармаларының өмірлік құндылықтарын тану, жүйрік баптау, оны бәйгеге қосу қазақ баласы үшін үлкен өнер болғанын білу. Өлеңде бейнеленген аттың мүсіндік портреті
Негізгі идеялар: Абай суреттеуіндегі аттың сыны – сөз өнері. Ақынның жылқы малына ұлттық психология тұрғысынан көзқарасы
Дереккөз: Ғаламтор
Оқулық. Оқыту әдістемесі
Ғылыми - педагогикалық әдістемелік журнал
Тапсырмалар 1. Оқулықпен жұмыс
2. Жұппен жұмыс
3. Топтық жұмыс
Кейінгі тапсырмалар:
1. Өлеңді нақышына келтіре оқу
2. Эпитет, теңеуді табу
3. Мазмұнын қара сөзбен жазу
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары
- Ұйымдастыру бөлімі. (2 миут) Амандасу. Топқа бөлу
«Жарайсың», «Керемет», «Тамаша»
Үй тапсырмасын тексеру: (5 минут)
Мәтін бойынша ассосация арқылы үй тапсырмасына шолу
- Бағалау критерийлері: « 5» — 1 — 5 толық қамтылса;
« 4» — 1 – 3 толық қамтылса;
« 3» - 1 - 2 толық қамтылса;
Жаңа сабақ
Ой шақыру(3 минут)
Интерактивті тақтадан Абайдың өмірбаяны туралы шағын бейнеролик көрсету
- Сабақтың мақсаты мен нәтижесін көрсету
- Топтық бағалауға парақша тарату
- Ой қозғау сұрақтары
1. Абай туралы не білеміз?
2. Ақынның қандай шығармаларын білесің?
«Шоқпардай кекілі бар, қамыс құлақ» бейнеролик (2 минут)
3. Мәтінмен жұмыс: а) өлеңді оқу. Әр топтан оқушылар оқиды (5 минут)
4. Топтық жұмыс (5 минут)
1 - Топ
Өлеңнің алғашқы шумағынан дене мүшелерін тіркескен сөзімен теріп жаз
2 - топ Өлеңнің алғашқы шумағынан омоним болатын сөздерді тап
3 - топ Өлеңнің алғашқы шумағынан Тіркескен сөздің ішінен тасымалдауға болмайтын сөздерді тап
Бағалау. Топтар бірін бірі «Бағдаршам» арқылы бағалайды
5. Топтық жұмыс. Өлеңді шумақтарын талдау
1 – топ екінші шумақ
2 - топ үшінші шумақ
3 - топ төртінші шумақ
Бағалау. Топтар бірін – бірі «Бағдаршам» арқылы бағалайды
6. Топтық жұмыс. Толықтыру тесті
Қызылорда облысы,
Шиелі ауданы, № 158 орта мектебі
Мұғалімнің аты - жөні: Кетепова Жаухар
Абай Құнанбаев «Шоқпардай кекілі бар қамыс құлақ». жүктеу
Қазақ әдебиеті 6 сынып
Сабақтың аты: Абай Құнанбаев « Шоқпардай кекілі бар қамыс құлақ»
Сілтеме: Суреттегі ой бейнесі
Сөзмаржан
Презентация
Жалпы мақсаты: 1. Абай Құнанбайұлының өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік қалыптасады, ақын өмірі мен шығармаларымен танысады
2. «Шоқпардай кекілі бар қамыс құлақ» өлеңіндегі адамның, ер жігіттің сенімді серігі – бәйге атының сынына баға беру.
Оқыту нәтижесі: Ақын шығармаларының өмірлік құндылықтарын тану, жүйрік баптау, оны бәйгеге қосу қазақ баласы үшін үлкен өнер болғанын білу. Өлеңде бейнеленген аттың мүсіндік портреті
Негізгі идеялар: Абай суреттеуіндегі аттың сыны – сөз өнері. Ақынның жылқы малына ұлттық психология тұрғысынан көзқарасы
Дереккөз: Ғаламтор
Оқулық. Оқыту әдістемесі
Ғылыми - педагогикалық әдістемелік журнал
Тапсырмалар 1. Оқулықпен жұмыс
2. Жұппен жұмыс
3. Топтық жұмыс
Кейінгі тапсырмалар:
1. Өлеңді нақышына келтіре оқу
2. Эпитет, теңеуді табу
3. Мазмұнын қара сөзбен жазу
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары
- Ұйымдастыру бөлімі. (2 миут) Амандасу. Топқа бөлу
«Жарайсың», «Керемет», «Тамаша»
Үй тапсырмасын тексеру: (5 минут)
Мәтін бойынша ассосация арқылы үй тапсырмасына шолу
- Бағалау критерийлері: « 5» — 1 — 5 толық қамтылса;
« 4» — 1 – 3 толық қамтылса;
« 3» - 1 - 2 толық қамтылса;
Жаңа сабақ
Ой шақыру(3 минут)
Интерактивті тақтадан Абайдың өмірбаяны туралы шағын бейнеролик көрсету
- Сабақтың мақсаты мен нәтижесін көрсету
- Топтық бағалауға парақша тарату
- Ой қозғау сұрақтары
1. Абай туралы не білеміз?
2. Ақынның қандай шығармаларын білесің?
«Шоқпардай кекілі бар, қамыс құлақ» бейнеролик (2 минут)
3. Мәтінмен жұмыс: а) өлеңді оқу. Әр топтан оқушылар оқиды (5 минут)
4. Топтық жұмыс (5 минут)
1 - Топ
Өлеңнің алғашқы шумағынан дене мүшелерін тіркескен сөзімен теріп жаз
2 - топ Өлеңнің алғашқы шумағынан омоним болатын сөздерді тап
3 - топ Өлеңнің алғашқы шумағынан Тіркескен сөздің ішінен тасымалдауға болмайтын сөздерді тап
Бағалау. Топтар бірін бірі «Бағдаршам» арқылы бағалайды
5. Топтық жұмыс. Өлеңді шумақтарын талдау
1 – топ екінші шумақ
2 - топ үшінші шумақ
3 - топ төртінші шумақ
Бағалау. Топтар бірін – бірі «Бағдаршам» арқылы бағалайды
6. Топтық жұмыс. Толықтыру тесті
Қызылорда облысы,
Шиелі ауданы, № 158 орта мектебі
Мұғалімнің аты - жөні: Кетепова Жаухар
Абай Құнанбаев «Шоқпардай кекілі бар қамыс құлақ». жүктеу