- 04 нау. 2024 23:46
- 173
Білімді тиянақтау
Математика сабағы
Сабақтың тақырыбы: «Білімді тиянақтау».
Сабақтың мақсаты:
білімділігі: өткен тақырыптарды еске түсіре отырып есептер шығару арқылы білімді тиянақтау;
тәрбиелігі: сыпайылыққа, ұқыптылыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу;
дамытушылығы: ой-өрісін, ойлау, есте сақтау қабілеттерін, есеп шығару дағдыларын дамыту;
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, кестелер, кеспе қағаздар, бақылау кестесі.
Сабақты өту әдісі: Ф.Я.Вассерманның «Б және С» технологиясы элементтері
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу;
ә) оқушылардың көңілін сабаққа аудару, ол үшін:
«Ой қозғау» интерактивті тақтадағы сандарды атап шығу (жылдамдық);
ІІ. Өтілген тақырыптарды еске түсіру:
1т = 1000кг
1ц = 100кг
1кг = 1000г
1м = 10дм
1м = 100см
1км = 1000м
ІІІ. Жаңа сабақ.
Өтілген тақырыптарды еске түсіре отырып, түсіндіру
200см = 20дм
500см = 50дм = 5м
3ц = 300кг = 300000г
2т = 20ц = 2000кг = 2000000г
24+45=69
63+12+3=75+3=78
72+66+-10+2=138-10+2=128+2=130
Есте сақтау: 25, 76, 347, 968, 1.237, 2.365, 9.617, 2.231, 327, 10.263
Оқушылардың білімін әр кезеңде тақтадағы «Бақылау кестесіне» «+» таңбасымен белгілеп отыру
1-мысал 1. Байқау
(Оқушылардың бәрі бір рет шапалақ ұрады)
700см = 70дм
6кг=6000г
41+24=65
6м=60дм=600см
7ц=700кг=700000г
58+32+9=90+9=99
800см=80дм=8м
9т=90ц=900кг=900000г
95+79-100+5=174-100+5=79
Есептерді дұрыс шығарған оқушыларды санай отырып % анықтау
Сергіту жаттығулары: сандарды 1-20-ға дейін санау.
Тақ сан мен жұп сандарды табу.
Тақырыпты түсіндіру.
2т=20ц=2000кг=2000000г
3ц=300кг=300000г
2-мысал 2. Бекіту
(Оқушылардың бәрі екі рет шапалақ ұрады)
8ц = 800кг = 800000г
9м = 90дм = 900см
34 + 68 + 7 = 102 + 7 = 109
6т = 60ц = 6000кг = 600000г
7т = 70ц = 7000кг = 700000г
67 + 89 – 56 + 8 = 108
Есептерді дұрыс шығарған оқушыларды санай отырып % анықтау
Сергіту жаттығулары: бірлік сандарды сол қолдарымен жаздыру.
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Тақырыпты түсіндіру
2т=20ц=2000кг=2000000г
3ц=300кг=300000г
72+66+10+2=138-10+2=128+2=130
3-мысал 3.Есте сақтау
(Оқушылардың бәрі үш рет шапалақ ұрады)
5т=50ц=5000кг=5000 000г
7т=70ц=7000кг=7000 000г
8т=80ц=8000кг=8000 000г
96+87-100-3=80
89+65-54+20=120
Есептерді дұрыс шығарған оқушыларды санай отырып % анықтау
Мысалдарды дұрыс шығара алмаған оқушыларды тақтаға шығару. Тақтада тұрып түсіндіру.
Сергіту жаттығулары: «Доп лақтыру» ойыны
Ұзындық өлшем бірліктері туралы
1км=1000м
1м=10дм
1000м=1км
10дм= 1м
ІV. Оқушыларды бағалау, мадақтау.
Интерактивті тақтада «Бақылау кестесін» көрсету
Күні:
Сыныбы:2
Пәні: Математика
Оқушылардың саны:32
Тақырыбы: Білімді тиянақтау
1.Байқау
Түсіндіру уақыты:3 мин
Орындау уақыты: 5 мин
Орындалғаны: 56%
1.Бекіту
Түсіндіру уақыты:3 мин
Орындау уақыты: 5 мин
Орындалғаны: 60%
1.Есте сақтау
Орындау уақыты: 5 мин
Түсіндіру уақыты:3 мин
Орындалғаны: 65%
Есепті дұрыс, шапшаң шығарған оқушыларды «+» белгісімен анықтау кестесі.
Парталардың қатар саны1, 2, 3
Сабақтың тақырыбы: «Білімді тиянақтау».
Сабақтың мақсаты:
білімділігі: өткен тақырыптарды еске түсіре отырып есептер шығару арқылы білімді тиянақтау;
тәрбиелігі: сыпайылыққа, ұқыптылыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу;
дамытушылығы: ой-өрісін, ойлау, есте сақтау қабілеттерін, есеп шығару дағдыларын дамыту;
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, кестелер, кеспе қағаздар, бақылау кестесі.
Сабақты өту әдісі: Ф.Я.Вассерманның «Б және С» технологиясы элементтері
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу;
ә) оқушылардың көңілін сабаққа аудару, ол үшін:
«Ой қозғау» интерактивті тақтадағы сандарды атап шығу (жылдамдық);
ІІ. Өтілген тақырыптарды еске түсіру:
1т = 1000кг
1ц = 100кг
1кг = 1000г
1м = 10дм
1м = 100см
1км = 1000м
ІІІ. Жаңа сабақ.
Өтілген тақырыптарды еске түсіре отырып, түсіндіру
200см = 20дм
500см = 50дм = 5м
3ц = 300кг = 300000г
2т = 20ц = 2000кг = 2000000г
24+45=69
63+12+3=75+3=78
72+66+-10+2=138-10+2=128+2=130
Есте сақтау: 25, 76, 347, 968, 1.237, 2.365, 9.617, 2.231, 327, 10.263
Оқушылардың білімін әр кезеңде тақтадағы «Бақылау кестесіне» «+» таңбасымен белгілеп отыру
1-мысал 1. Байқау
(Оқушылардың бәрі бір рет шапалақ ұрады)
700см = 70дм
6кг=6000г
41+24=65
6м=60дм=600см
7ц=700кг=700000г
58+32+9=90+9=99
800см=80дм=8м
9т=90ц=900кг=900000г
95+79-100+5=174-100+5=79
Есептерді дұрыс шығарған оқушыларды санай отырып % анықтау
Сергіту жаттығулары: сандарды 1-20-ға дейін санау.
Тақ сан мен жұп сандарды табу.
Тақырыпты түсіндіру.
2т=20ц=2000кг=2000000г
3ц=300кг=300000г
2-мысал 2. Бекіту
(Оқушылардың бәрі екі рет шапалақ ұрады)
8ц = 800кг = 800000г
9м = 90дм = 900см
34 + 68 + 7 = 102 + 7 = 109
6т = 60ц = 6000кг = 600000г
7т = 70ц = 7000кг = 700000г
67 + 89 – 56 + 8 = 108
Есептерді дұрыс шығарған оқушыларды санай отырып % анықтау
Сергіту жаттығулары: бірлік сандарды сол қолдарымен жаздыру.
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Тақырыпты түсіндіру
2т=20ц=2000кг=2000000г
3ц=300кг=300000г
72+66+10+2=138-10+2=128+2=130
3-мысал 3.Есте сақтау
(Оқушылардың бәрі үш рет шапалақ ұрады)
5т=50ц=5000кг=5000 000г
7т=70ц=7000кг=7000 000г
8т=80ц=8000кг=8000 000г
96+87-100-3=80
89+65-54+20=120
Есептерді дұрыс шығарған оқушыларды санай отырып % анықтау
Мысалдарды дұрыс шығара алмаған оқушыларды тақтаға шығару. Тақтада тұрып түсіндіру.
Сергіту жаттығулары: «Доп лақтыру» ойыны
Ұзындық өлшем бірліктері туралы
1км=1000м
1м=10дм
1000м=1км
10дм= 1м
ІV. Оқушыларды бағалау, мадақтау.
Интерактивті тақтада «Бақылау кестесін» көрсету
Күні:
Сыныбы:2
Пәні: Математика
Оқушылардың саны:32
Тақырыбы: Білімді тиянақтау
1.Байқау
Түсіндіру уақыты:3 мин
Орындау уақыты: 5 мин
Орындалғаны: 56%
1.Бекіту
Түсіндіру уақыты:3 мин
Орындау уақыты: 5 мин
Орындалғаны: 60%
1.Есте сақтау
Орындау уақыты: 5 мин
Түсіндіру уақыты:3 мин
Орындалғаны: 65%
Есепті дұрыс, шапшаң шығарған оқушыларды «+» белгісімен анықтау кестесі.
Парталардың қатар саны1, 2, 3