- 05 нау. 2024 02:50
- 220
Көңілді асық ойыны
Көңілді асық ойыны
Сабақтың мақсаты
Білімділігі: Компьютер құрылғылары бойынша оқушылардың алған білімдерін нығайту, тиянақтау бір жүйеге келтіріп, тексере отырып, қорытындылау.
Тәрбиелігі: Оқушылар өз ойларын тиянақты жете айта біліп, өздерін сабырлы, әрі тәртіпті ұстауды ескерту.
Дамытушылығы: Асық ойыны арқылы оқушылардың ептілікке, мергендікке тапқырлық, ізденімпаздық қасиеттерін қалыптастыруға, оқушыларға компьютер туралы толық ой қалыптастыру, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Әдіс - тәсілдері: Кубизм, топтастыру, ойқозғау, салыстыру, сұрақ - жауап, пікірталас, ойын түрлері.
Түрі: Оқушылардың білімі мен іс - әрекетін жетілдіру сабағы.
Көрнекілік: Компьютер, интержылжымалы тақта, жарнамадан үзінді.
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, оқушы назарын сабаққа аудару.
Үй тапсырмасын пысықтау: Қазақша оюларды салу.
Кубизм әдісін пайдаланып үй тапсырмасын сұрау
Кубик лақтыру
Ақпараттық процестерді жүзеге асыратын негізгі құрал
Дүниежүзілік компьютерлік желі?
Компакт - диск оқу құрылғысы
Жаңа сабақ
Қарапайым графикалық редакторы
Оқушыларды топқа бөлу әдісі
1 - топ Алшы
2 - топ Тәйке
3 - топ Бүк
4 - топ Шік
Сайыс шарты мен өтуі
Сайыс 4 кезеңнен тұрады:
PAINT редакторын пайдаланып тапсырмаларды орындау
Байқағыштығыңды байқат
Сөзжұмбақ шешу
Күтілетін нәтиже
Тапсырма №1
Сызық /Линия/ құралын пайдаланып, өрмекшінің торын сал.
Жұмыс істеп ұзақ,
Өрмекші құрды тұзақ,
Болмады бірақ күткені,
Оған ешкім түспеді.
Тапсырма №2
Әр түрлі типті дөңгеленген тік төртбұрыш құралын пайдаланып, ПИРАМИДА сал.
Тапсырма №3
Тік төртбұрыш құралын қолдана отырып, поездың суретін сал.
Байқағыштығыңды байқат
Бұл кезеңде берілген суреттерден
10 айырмашылықты
2 минут ішінде табу қажет
«Сөзжұмбақ шешу» кезеңі
ө ш і р г і ш
т ү р
э к р а Н
ф а й л
п р и н т е р
к ө р у
а н ы қ т а м а
Күтілетін нәтиже
Бағалау
Оқушылардың жауаптарына қарай бағалаймын
“№9 М. Жұмабаев атындағы жалпы орта мектебі
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің информатика пәні мұғалімі
Джанпайзова Гүлдана Курбаналиевна
Сабақтың мақсаты
Білімділігі: Компьютер құрылғылары бойынша оқушылардың алған білімдерін нығайту, тиянақтау бір жүйеге келтіріп, тексере отырып, қорытындылау.
Тәрбиелігі: Оқушылар өз ойларын тиянақты жете айта біліп, өздерін сабырлы, әрі тәртіпті ұстауды ескерту.
Дамытушылығы: Асық ойыны арқылы оқушылардың ептілікке, мергендікке тапқырлық, ізденімпаздық қасиеттерін қалыптастыруға, оқушыларға компьютер туралы толық ой қалыптастыру, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Әдіс - тәсілдері: Кубизм, топтастыру, ойқозғау, салыстыру, сұрақ - жауап, пікірталас, ойын түрлері.
Түрі: Оқушылардың білімі мен іс - әрекетін жетілдіру сабағы.
Көрнекілік: Компьютер, интержылжымалы тақта, жарнамадан үзінді.
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, оқушы назарын сабаққа аудару.
Үй тапсырмасын пысықтау: Қазақша оюларды салу.
Кубизм әдісін пайдаланып үй тапсырмасын сұрау
Кубик лақтыру
Ақпараттық процестерді жүзеге асыратын негізгі құрал
Дүниежүзілік компьютерлік желі?
Компакт - диск оқу құрылғысы
Жаңа сабақ
Қарапайым графикалық редакторы
Оқушыларды топқа бөлу әдісі
1 - топ Алшы
2 - топ Тәйке
3 - топ Бүк
4 - топ Шік
Сайыс шарты мен өтуі
Сайыс 4 кезеңнен тұрады:
PAINT редакторын пайдаланып тапсырмаларды орындау
Байқағыштығыңды байқат
Сөзжұмбақ шешу
Күтілетін нәтиже
Тапсырма №1
Сызық /Линия/ құралын пайдаланып, өрмекшінің торын сал.
Жұмыс істеп ұзақ,
Өрмекші құрды тұзақ,
Болмады бірақ күткені,
Оған ешкім түспеді.
Тапсырма №2
Әр түрлі типті дөңгеленген тік төртбұрыш құралын пайдаланып, ПИРАМИДА сал.
Тапсырма №3
Тік төртбұрыш құралын қолдана отырып, поездың суретін сал.
Байқағыштығыңды байқат
Бұл кезеңде берілген суреттерден
10 айырмашылықты
2 минут ішінде табу қажет
«Сөзжұмбақ шешу» кезеңі
ө ш і р г і ш
т ү р
э к р а Н
ф а й л
п р и н т е р
к ө р у
а н ы қ т а м а
Күтілетін нәтиже
Бағалау
Оқушылардың жауаптарына қарай бағалаймын
“№9 М. Жұмабаев атындағы жалпы орта мектебі
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің информатика пәні мұғалімі
Джанпайзова Гүлдана Курбаналиевна
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.