- 05 нау. 2024 02:06
- 200
Қосындыны санға көбейту. Қайталау
Сабақтың тақырыбы: Қайталау
Сабақтың мақсаты:
1. Есепті әртүрлі тәсілмен шығару бойынша оқушылардың білімдерін жүйелеу және жалпылау.
2. Есептерді шығару барысында көбейтудің қасиеттерін қолдану жолдарын тиянақтау.
3. Оқушылардың логикалық ойлау, танымдылық қабілеттерін арттыру өз беттерімен жұмыстана білуге, есептеу дағдыларын күнделікті тұрмыста қолдана білу.
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы.
Сабақтың әдісі: түсіндірмелі, сұрақ - жауап, іздену, т. б.
Көрнекілігі: интерактивті тақтада пайдалана отырып, слайд - суреттер көрсету
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру.
1. Оқушыларды сабаққа дайындау
2. Психологиялық дайындық.
Сөз анасы – сәлем
Қайырлы күн баршаға,
Қызықты күн болсын!
Бүгінгі күн біздің
Сәттілікке толсын!
Біздің алар бағамыз
Кілең бестік болсын.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
А) бірліктерін 5 - ке көбейткенде 5*5 - 25 теңдігі қолданылатын екі таңбалы сандарды жаз
Ә) Бірліктерін 5 - ке бөлгенде 25: 5 - 5 теңдігі қолданылатын екі таңбалы санды жаз.
ІІІ. Тірек білімді белсендіру.
1. 10 мен 8 сандарының көбейтіндісінің мәнін тап.
2. 56 ны 7 есе кеміт.
3. Қандай санды 4 есе арттырса, 24 шығады?
4. 36 саны 3 - тен неше есе артық?
5. 9 бен 6 сандарының көбейтіндісінің мәнін тап.
Дәптермен жұмыс.
Есепті әртүрлі тәсілмен шығар.
Шарты:
Қоңыз - 75
Шыбын - шіркей - 100
Тең бөлінді 5 - үстелге
Әр үстелге неше Қонақ отырды?
Ш:
Ж:
Ертегі Қырық өтірік ертегісінен.
40 өтірікті айтпаймын ең басынан.
Арқан естім бозторғай шудасынан.
Қырық қарға, отыз сона құда түсіп,
Инелік киіт киді құдасынан.....
Инелікке барлығы неше құда келді?
2. Өрнектің мәндерін тап
(300+4)* 3
(30+4)*4
(400+3)*2
(20+3)*2
(100+7)*7
(20+7)*7
(200+4)*2
(20+4)*2
Ә) 26 мен х сандарының айырмасын 5 ке кемітуді өрнек түрінде жаз. х – 0, 5, 10, 15, 20 деп алып, осы өрнектің мәндерін тап.
26 - 0 - 5 26 - 5 - 5
3. салыстыр:
(200+70+8)*3
(200+8)*3
(200+70 )*3
(70+8)*3
4. а) 72 санын әрқайсысы 4 - ке бөлінетін екі қосылғыштың қосындысы түрінде жаз.
Ә) 72 санын әрқайсысы 4 - ке де, 6 - ға да бөлінетін екі қосылғыштың қосындысы түрінде жаз.
Кім жылдам:
(64+8):(238 - 226)+7*6+(49+51)
5. Үйшігін тап:
30 см =дм
5дм=см
1км=м
63см=дм см
50 см= дм см
7м 50 см = дм
Сергіту сәті:
Кім шапшаң:
1 ден 10 ға дейінгі сандардың қосындысының мәнін жылдам есепте.
Шығармашылық тапсырма:
Үйге тапсырма: 7 есеп
Бағалау:
Сабақтың мақсаты:
1. Есепті әртүрлі тәсілмен шығару бойынша оқушылардың білімдерін жүйелеу және жалпылау.
2. Есептерді шығару барысында көбейтудің қасиеттерін қолдану жолдарын тиянақтау.
3. Оқушылардың логикалық ойлау, танымдылық қабілеттерін арттыру өз беттерімен жұмыстана білуге, есептеу дағдыларын күнделікті тұрмыста қолдана білу.
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы.
Сабақтың әдісі: түсіндірмелі, сұрақ - жауап, іздену, т. б.
Көрнекілігі: интерактивті тақтада пайдалана отырып, слайд - суреттер көрсету
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру.
1. Оқушыларды сабаққа дайындау
2. Психологиялық дайындық.
Сөз анасы – сәлем
Қайырлы күн баршаға,
Қызықты күн болсын!
Бүгінгі күн біздің
Сәттілікке толсын!
Біздің алар бағамыз
Кілең бестік болсын.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
А) бірліктерін 5 - ке көбейткенде 5*5 - 25 теңдігі қолданылатын екі таңбалы сандарды жаз
Ә) Бірліктерін 5 - ке бөлгенде 25: 5 - 5 теңдігі қолданылатын екі таңбалы санды жаз.
ІІІ. Тірек білімді белсендіру.
1. 10 мен 8 сандарының көбейтіндісінің мәнін тап.
2. 56 ны 7 есе кеміт.
3. Қандай санды 4 есе арттырса, 24 шығады?
4. 36 саны 3 - тен неше есе артық?
5. 9 бен 6 сандарының көбейтіндісінің мәнін тап.
Дәптермен жұмыс.
Есепті әртүрлі тәсілмен шығар.
Шарты:
Қоңыз - 75
Шыбын - шіркей - 100
Тең бөлінді 5 - үстелге
Әр үстелге неше Қонақ отырды?
Ш:
Ж:
Ертегі Қырық өтірік ертегісінен.
40 өтірікті айтпаймын ең басынан.
Арқан естім бозторғай шудасынан.
Қырық қарға, отыз сона құда түсіп,
Инелік киіт киді құдасынан.....
Инелікке барлығы неше құда келді?
2. Өрнектің мәндерін тап
(300+4)* 3
(30+4)*4
(400+3)*2
(20+3)*2
(100+7)*7
(20+7)*7
(200+4)*2
(20+4)*2
Ә) 26 мен х сандарының айырмасын 5 ке кемітуді өрнек түрінде жаз. х – 0, 5, 10, 15, 20 деп алып, осы өрнектің мәндерін тап.
26 - 0 - 5 26 - 5 - 5
3. салыстыр:
(200+70+8)*3
(200+8)*3
(200+70 )*3
(70+8)*3
4. а) 72 санын әрқайсысы 4 - ке бөлінетін екі қосылғыштың қосындысы түрінде жаз.
Ә) 72 санын әрқайсысы 4 - ке де, 6 - ға да бөлінетін екі қосылғыштың қосындысы түрінде жаз.
Кім жылдам:
(64+8):(238 - 226)+7*6+(49+51)
5. Үйшігін тап:
30 см =дм
5дм=см
1км=м
63см=дм см
50 см= дм см
7м 50 см = дм
Сергіту сәті:
Кім шапшаң:
1 ден 10 ға дейінгі сандардың қосындысының мәнін жылдам есепте.
Шығармашылық тапсырма:
Үйге тапсырма: 7 есеп
Бағалау: