- 05 нау. 2024 03:43
- 247
Төрт түлік мал мен егіншілік - ел берекесі
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Төрт түлік мал мен егіншілік - ел берекесі
7 сынып
Сабақтың тақырыбы: Ғ. Мұстафин «Шығанақ» романы
Оқу мақсаты: 7. Т2 Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау.
7. О5. Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба шартты белгілер арқылы ұсыну.
7. ТБ1. 3 Топтау сан есімдерін жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану.
Ойлау дағдыларының деңгейі Білу, түсіну, және қолдану
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар орындай алады: Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Берілген кестелерді толтырады. Мәтіннің негізгі идеясын ашады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Өз бетінше тапсырмаларды орындайды. Топтау сан есімдер бойынша жазбаша жұмыс. Топта көшбасшы болады.
Бағалау критерий
- Мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді.
Ақпараттың өзектілігін анықтайды.
Мәліметтерді кесте, сызба арқылы ұсыну
Тілдік мақсаттар: Тапсырма орындауға байланысты Ғ. Мұстафиннің өмірдерегінен сөйлемдер беріледі. Сан есімдерді топтау сан есімге айналдырып, сөзбен қатесіз айтып, сөйлем құрап жазады.
Құндылықтарға баулу: Еңбек ету, табысқа қол жеткізу, төрт түлік малдың қадірін түсіну.
Пәнаралық байланыс: Тарих, өзін - өзі тану
Тақырып бойынша алдыңғы білім: І. Жансүгіров «Күйші» поэмасы.
І. Жансүгіров кім?
Қандай күйшілерді білесіңдер?
Күйді қандай аспаптармен ойнайды?
Сабақтың басы (7 мин)
Психологиялық ахуал: «Жүректен жүрекке» оқушылар бір - біріне жақсы қасиеттері бойынша бір - біріне жылы лебіздерін білдіреді.
Топқа бөлу 2 мин.
1 - топ: Егіншілер: тары, бидай, арпа, сұлы, күріш, жүгері
2 - топ: Қамбар ата: Шопан ата, Зеңгі баба, Шекшек ата, Ойсылқара, бақташы, малдың пірі.
Қалыптастырушы бағалау 2 мин.
Екі топ бірін бірін - бірі бағдаршам арқылы бағалап отырады.( жасыл, сары, қызыл түстер беріледі)
Жасыл түс - өте жақсы, сары – жақсы, қызыл - қанағаттанарлық.
Кіріспе бөлім 3 мин
Миға шабуыл:
Ой шақыру: Екі бағанды сәйкестендір
1 - тапсырма
Сұрақ -------- Жауап
Мал атасы ------- Бота, құлын, бұзау, қозы, лақ
Мал төлдері -------- Сұйық, ақ түсті, ұйыйтын қасиеті бар.
Сүттің қасиеті -------- Ойсылқара, Қамбар ата, Зеңгі баба, Шопан ата, Шекшек ата
Малдың пайдасы ------- Түйеші, жылқышы, шопан, бақташы
Кім бағады? ------------ Еті, сүті, терісі
Малдың пайдасы қандай? Егіншілік туралы не айтар едіңдер?
Ақмола облысы,
Жақсы ауданы, Подгорное орта мектебі
Мұғалімнің аты - жөні: Абай Алтынгул Абайқызы
Төрт түлік мал мен егіншілік - ел берекесі. жүктеу
7 сынып
Сабақтың тақырыбы: Ғ. Мұстафин «Шығанақ» романы
Оқу мақсаты: 7. Т2 Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау.
7. О5. Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба шартты белгілер арқылы ұсыну.
7. ТБ1. 3 Топтау сан есімдерін жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану.
Ойлау дағдыларының деңгейі Білу, түсіну, және қолдану
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар орындай алады: Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Берілген кестелерді толтырады. Мәтіннің негізгі идеясын ашады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Өз бетінше тапсырмаларды орындайды. Топтау сан есімдер бойынша жазбаша жұмыс. Топта көшбасшы болады.
Бағалау критерий
- Мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді.
Ақпараттың өзектілігін анықтайды.
Мәліметтерді кесте, сызба арқылы ұсыну
Тілдік мақсаттар: Тапсырма орындауға байланысты Ғ. Мұстафиннің өмірдерегінен сөйлемдер беріледі. Сан есімдерді топтау сан есімге айналдырып, сөзбен қатесіз айтып, сөйлем құрап жазады.
Құндылықтарға баулу: Еңбек ету, табысқа қол жеткізу, төрт түлік малдың қадірін түсіну.
Пәнаралық байланыс: Тарих, өзін - өзі тану
Тақырып бойынша алдыңғы білім: І. Жансүгіров «Күйші» поэмасы.
І. Жансүгіров кім?
Қандай күйшілерді білесіңдер?
Күйді қандай аспаптармен ойнайды?
Сабақтың басы (7 мин)
Психологиялық ахуал: «Жүректен жүрекке» оқушылар бір - біріне жақсы қасиеттері бойынша бір - біріне жылы лебіздерін білдіреді.
Топқа бөлу 2 мин.
1 - топ: Егіншілер: тары, бидай, арпа, сұлы, күріш, жүгері
2 - топ: Қамбар ата: Шопан ата, Зеңгі баба, Шекшек ата, Ойсылқара, бақташы, малдың пірі.
Қалыптастырушы бағалау 2 мин.
Екі топ бірін бірін - бірі бағдаршам арқылы бағалап отырады.( жасыл, сары, қызыл түстер беріледі)
Жасыл түс - өте жақсы, сары – жақсы, қызыл - қанағаттанарлық.
Кіріспе бөлім 3 мин
Миға шабуыл:
Ой шақыру: Екі бағанды сәйкестендір
1 - тапсырма
Сұрақ -------- Жауап
Мал атасы ------- Бота, құлын, бұзау, қозы, лақ
Мал төлдері -------- Сұйық, ақ түсті, ұйыйтын қасиеті бар.
Сүттің қасиеті -------- Ойсылқара, Қамбар ата, Зеңгі баба, Шопан ата, Шекшек ата
Малдың пайдасы ------- Түйеші, жылқышы, шопан, бақташы
Кім бағады? ------------ Еті, сүті, терісі
Малдың пайдасы қандай? Егіншілік туралы не айтар едіңдер?
Ақмола облысы,
Жақсы ауданы, Подгорное орта мектебі
Мұғалімнің аты - жөні: Абай Алтынгул Абайқызы
Төрт түлік мал мен егіншілік - ел берекесі. жүктеу