- 05 нау. 2024 01:23
- 390
Біздің отбасымыз
Қазақ тілі 3 сынып
Сабақтың тақырыбы: Біздің отбасымыз (презентациясымен)
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың тілдесім қабілеттерін және тақырып бойынша сөздік қорларын молайту. Өз отбасы туралы айта білуге дағдыландыру. Ойлау қабілеттерін дамыту, сөздік қорларын молайту. Үлкенді сыйлауға, кішіге қамқор болуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Қолданылатын әдіс - тәсілдер: Сұрақ – жауап, түсіндіру.
Көрнекіліктер: Слайд тақталар, киіз үй, сандық, суреттер, ойындар.
Пәнаралық байланыс: орыс тілі.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру.
Сәлеметсің бе, алтын күн!
Сәлеметсің бе, көк аспан!
Сәлеметсің бе, жер – ана!
Сәлеметсіңдер ме, достарым!
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
«Кім жылдам?» ойыны
ІІІ. Жаңа сабақ. Сабақтың мақсатын жариялау, таныстыру.
Ауылдан Алмас есімді бала келіпті, бізді киіз үйдің құрылысымен таныстырады. Ол үшін өзінің бірнеше тапсырмалары бар екен, соны орындайық.
1. Сөздікпен жұмыс
көзілдірік – очки
кімдікі? – чей? чья?
- Сөздерді оқу, қайталау;
- Дұрыс айтуға дағдыландыру;
- Сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастыру. Бұл тапсырманы орындағаннан кейін, «керегенің» суреті шығып, таныстырылады.
2. Кітаппен жұмыс. Мәтінді оқу, аудару. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап
беру. Бұл тапсырма орындалғаннан кейін, «сықырлауық» таныстырылады.
3. Суретпен жұмыс. Сурет бойынша сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастыру.
Тірек сөздер: аула, тату, атамдікі, бәріміз. «Уық» таныстырылады.
4. Сергіту сәті.
5. Дәптермен жұмыс. Кітаптағы бес сөйлемді оқып, ұқсас сөйлемдер
құрастырады. 1. Көйлек. 2. Көйлек анамдікі. 3. Қызыл көйлек анамдікі. 4. Мына қызыл көйлек анамдікі. 5. Мына әдемі қызыл көйлек анамдікі.
Осы тапсырмадан кейін, «шаңырақ» таныстырылады.
ІV. Жаңа сабақты бекіту.
1. Сұрақ – жауап.
2. «Сөздер шынжыры» ойыны.
Киіз үйдің құрылысы көрсетіледі.
VІ. Сабақты қорытындылау.
Алмас өзінің киіз үйіне шақырады. Сендерге әкелген сыйы бар.
V. Білімдерін бағалау.
VІІ. Үйге тапсырма беру.
Сабақтың тақырыбы: Біздің отбасымыз (презентациясымен)
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың тілдесім қабілеттерін және тақырып бойынша сөздік қорларын молайту. Өз отбасы туралы айта білуге дағдыландыру. Ойлау қабілеттерін дамыту, сөздік қорларын молайту. Үлкенді сыйлауға, кішіге қамқор болуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Қолданылатын әдіс - тәсілдер: Сұрақ – жауап, түсіндіру.
Көрнекіліктер: Слайд тақталар, киіз үй, сандық, суреттер, ойындар.
Пәнаралық байланыс: орыс тілі.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру.
Сәлеметсің бе, алтын күн!
Сәлеметсің бе, көк аспан!
Сәлеметсің бе, жер – ана!
Сәлеметсіңдер ме, достарым!
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
«Кім жылдам?» ойыны
ІІІ. Жаңа сабақ. Сабақтың мақсатын жариялау, таныстыру.
Ауылдан Алмас есімді бала келіпті, бізді киіз үйдің құрылысымен таныстырады. Ол үшін өзінің бірнеше тапсырмалары бар екен, соны орындайық.
1. Сөздікпен жұмыс
көзілдірік – очки
кімдікі? – чей? чья?
- Сөздерді оқу, қайталау;
- Дұрыс айтуға дағдыландыру;
- Сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастыру. Бұл тапсырманы орындағаннан кейін, «керегенің» суреті шығып, таныстырылады.
2. Кітаппен жұмыс. Мәтінді оқу, аудару. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап
беру. Бұл тапсырма орындалғаннан кейін, «сықырлауық» таныстырылады.
3. Суретпен жұмыс. Сурет бойынша сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастыру.
Тірек сөздер: аула, тату, атамдікі, бәріміз. «Уық» таныстырылады.
4. Сергіту сәті.
5. Дәптермен жұмыс. Кітаптағы бес сөйлемді оқып, ұқсас сөйлемдер
құрастырады. 1. Көйлек. 2. Көйлек анамдікі. 3. Қызыл көйлек анамдікі. 4. Мына қызыл көйлек анамдікі. 5. Мына әдемі қызыл көйлек анамдікі.
Осы тапсырмадан кейін, «шаңырақ» таныстырылады.
ІV. Жаңа сабақты бекіту.
1. Сұрақ – жауап.
2. «Сөздер шынжыры» ойыны.
Киіз үйдің құрылысы көрсетіледі.
VІ. Сабақты қорытындылау.
Алмас өзінің киіз үйіне шақырады. Сендерге әкелген сыйы бар.
V. Білімдерін бағалау.
VІІ. Үйге тапсырма беру.
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.