- 05 нау. 2024 03:40
- 142
Екі таңбалы сандардың ондық құрамы
Математика 2 сынып
Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы сандардың ондық құрамы
Мақсаты Білімділігі: Оқушыларда екі таңбалы сандар, олардың ондық құрамы туралы түсінік қалыптасады. Екі таңбалы сандарды қосу және азайту әдістерін талдайды, және қорытынды жасайды, топта кестелік қосу және азайту мысалдарын қайталайды, есепке сәйкес сызба сала білу дағдылары қалыптасады.
Дамытушылығы: пәнге деген белсенділігі артады, логикалық ойлау, танымдық қызығушылығы дамиды.
Тәрбиелігі: Ұқыптылыққа, тазалыққа, алғырлыққа тәрбиелеу
Табыс критерийлері: Өз ойларын жеткізуге тырысады; шығармашылық, логикалық тапсырмалар арқылы ой - қиялдары дамиды; пікірлерін айтады, топпен жұмыс істеуді, өзін - өзі бағалауды үйренеді.
Әдіс - тәсілдері: Жеке жұмыс, топпен жұмыс, жұппен жұмыс, сұрақ - жауап, АКТ, диалогтік оқыту, миға шабуыл, түсіндіру, талдау - жинақтау, ойын.
Көрнекілігі: Сурет, қима сандар, есте, үлестірмелі материалдар, интерактивті тақта, бағалау парағы.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Ұйымдастыру кезеңі
Сыныпты 3 түсі болып келген стикерлерге 1, 2, 3 сандарын жазу арқылы 3 топқа бөлу.
Психологиялық ахуал
Математика керек әр күнге,
Математика керек әркімге.
Есеп қажет өмірде,
Есепсіз білім білім бе?!
Қызығушылықты ояту 1.«Есептеу машинасы» ойыны
«А»- тобы: 2+1+7 - 8+10 - 2 - 4+1=7
«Ә»- тобы: 6+2 - 4+4 - 3+5 - 2 - 4 =4
«Б»- тобы: 4 - 3+9 - 8+7 - 3+2 – 6=2
2. «Бой жазу» сұрақтарға жауап алу.
1. Төртбұрыштың неше бұрышы бар?
2. Қосуға кері амалды ата.
3. Белгісіз азайғышты қалай табамыз?
4. Бір аптада неше күн бар?
5. Партаның неше бұрышы бар?
6. Бүгін аптаның нешінші күні?
7. Шеңберде бұрыш бола ма?
8. 3 алма көп пе, әлде 3 алмұрт көп пе?
9. Екі сиырдың мүйізі нешеу?
10. Бес баланың аяғы нешеу
11. Бес қойдың басы нешеу?
12. Үш адамның қолы нешеу?
13. 12 саны тур не айтамыз?
14. 17 саны тур не білеміз?
Мағынаны тану
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Кестемен жұмыс
№1 оқулықтағы кестемен жұмыс
№2 математикалық диктант
7онд. 6 бірл 4 онд. 7бірл
8онд. 1 бірл 5 онд. 5бірл
10 онд. 0 бірл 8 онд. 2бірл (7 мин)
№3 оқулықтан ауызша орындау.
а) Алдыңғы сан нешеуге кем? Кейінгі сан нешеуге кем?
ә) Жасырылған сандарда ата. Көршілес сандарды табу. (5 мин)
№4 Кестедегі санды атап, ондықтар мен бірліктердің қосындысы түрінде жазу
Ақмола облысы, Бұланды ауданы,
КММ «Макинск мектеп - лицейі»
Бастауыш сынып мұғалімі
Еркенова Анар Ризабековна
Екі таңбалы сандардың ондық құрамы. жүктеу
Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы сандардың ондық құрамы
Мақсаты Білімділігі: Оқушыларда екі таңбалы сандар, олардың ондық құрамы туралы түсінік қалыптасады. Екі таңбалы сандарды қосу және азайту әдістерін талдайды, және қорытынды жасайды, топта кестелік қосу және азайту мысалдарын қайталайды, есепке сәйкес сызба сала білу дағдылары қалыптасады.
Дамытушылығы: пәнге деген белсенділігі артады, логикалық ойлау, танымдық қызығушылығы дамиды.
Тәрбиелігі: Ұқыптылыққа, тазалыққа, алғырлыққа тәрбиелеу
Табыс критерийлері: Өз ойларын жеткізуге тырысады; шығармашылық, логикалық тапсырмалар арқылы ой - қиялдары дамиды; пікірлерін айтады, топпен жұмыс істеуді, өзін - өзі бағалауды үйренеді.
Әдіс - тәсілдері: Жеке жұмыс, топпен жұмыс, жұппен жұмыс, сұрақ - жауап, АКТ, диалогтік оқыту, миға шабуыл, түсіндіру, талдау - жинақтау, ойын.
Көрнекілігі: Сурет, қима сандар, есте, үлестірмелі материалдар, интерактивті тақта, бағалау парағы.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Ұйымдастыру кезеңі
Сыныпты 3 түсі болып келген стикерлерге 1, 2, 3 сандарын жазу арқылы 3 топқа бөлу.
Психологиялық ахуал
Математика керек әр күнге,
Математика керек әркімге.
Есеп қажет өмірде,
Есепсіз білім білім бе?!
Қызығушылықты ояту 1.«Есептеу машинасы» ойыны
«А»- тобы: 2+1+7 - 8+10 - 2 - 4+1=7
«Ә»- тобы: 6+2 - 4+4 - 3+5 - 2 - 4 =4
«Б»- тобы: 4 - 3+9 - 8+7 - 3+2 – 6=2
2. «Бой жазу» сұрақтарға жауап алу.
1. Төртбұрыштың неше бұрышы бар?
2. Қосуға кері амалды ата.
3. Белгісіз азайғышты қалай табамыз?
4. Бір аптада неше күн бар?
5. Партаның неше бұрышы бар?
6. Бүгін аптаның нешінші күні?
7. Шеңберде бұрыш бола ма?
8. 3 алма көп пе, әлде 3 алмұрт көп пе?
9. Екі сиырдың мүйізі нешеу?
10. Бес баланың аяғы нешеу
11. Бес қойдың басы нешеу?
12. Үш адамның қолы нешеу?
13. 12 саны тур не айтамыз?
14. 17 саны тур не білеміз?
Мағынаны тану
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Кестемен жұмыс
№1 оқулықтағы кестемен жұмыс
№2 математикалық диктант
7онд. 6 бірл 4 онд. 7бірл
8онд. 1 бірл 5 онд. 5бірл
10 онд. 0 бірл 8 онд. 2бірл (7 мин)
№3 оқулықтан ауызша орындау.
а) Алдыңғы сан нешеуге кем? Кейінгі сан нешеуге кем?
ә) Жасырылған сандарда ата. Көршілес сандарды табу. (5 мин)
№4 Кестедегі санды атап, ондықтар мен бірліктердің қосындысы түрінде жазу
Ақмола облысы, Бұланды ауданы,
КММ «Макинск мектеп - лицейі»
Бастауыш сынып мұғалімі
Еркенова Анар Ризабековна
Екі таңбалы сандардың ондық құрамы. жүктеу