- 05 нау. 2024 02:28
- 183
Екі таңбалы санға жазбаша көбейту
Гуманитарлық колледжде 4 курс студенті
Дүйсен Марал Маманқызы
Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы санға жазбаша көбейту
Сабақтың мақсаты:
Білімділік Оқушыларды санды екі таңбалы санға жазбаша көбейту
Дамытушылық: Есепті шығару және түрлендіру, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту. Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым - қатынасқа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Әдіс - тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ - жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, жарыс.
Көрнекілік: Көбейту кестесі.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасын тексеру:
Білімді жан - жақты тексеру кезеңі.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі..
Кім шапшаң?
12 ∙ 2 = 24 -------- 13 ∙ 2 = 26 -------- 14 ∙ 2 = 28 -------- 15 ∙ 2 = 30 --------- 16 ∙ 2 = 32 -------- 17 ∙ 2 = 34
12 ∙ 3 = 36 -------- 13 ∙ 3 = 39 -------- 14 ∙ 3 = 32 -------- 15 ∙ 3 = 45 --------- 16 ∙ 3 = 48 -------- 17 ∙ 3 = 51
12 ∙ 4 = 48 ------- 13 ∙ 4 = 52 --------- 14 ∙ 4 = 56 -------- 15 ∙ 4 = 60 --------- 16 ∙ 4 = 64 --------- 17 ∙ 4 = 68
Жаңа сабақ.
Сабақ мақсатымен таныстыру.
Оқушыларды санды екі таңбалы санға жазбаша көбейту
Жаңа тақырыпты түсіндіру №1 тапсырма арқылы
174*14=174*(10+4)
174*10=1740
174*4=696
1740+696=2436
№2 ауызша
№3
154*15=2310
325*42=13650
422*31=13082
2430*53
16500*22=363000
Тақтаға бағандап жазу
№4 Өрнектің мәнін тап
654*22+654*8=19620
501*20 - 7200/800=10011
10 000 - 4500*7: 90=427(7 қалд)
2099+8050*20: 500=40596
900 100 -(735 - 187)*80=71964160
60997+(6015+6228): 30=24415
№5
40м - 18000 тг
26м -?
Ш. 1/ 18000: 40=450
2/ 450*26=11700
№6
Сатып алынды -?
Доп - 106тг
Қуыршақ - 162 тг
Барлық заттар -? тг
Ш. 106*14+162*26=5696 тг
Ж. Барлық сатып алынған заттар 5696 тг
№9
624+386=1010
7530 - 2109=5421
54206+35814=90020
78954 - 10896=51168
№10 ауызша
III сабақты бекіту №11
Үй тапсырмасы
№8 есеп шығарып келу
Бағалау:
Сабаққа белсене қатысқан оқушыларға стикерлер тарату мақтау, мадақтау
Сынып жетекшісінің қолы______________
Дүйсен Марал Маманқызы
Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы санға жазбаша көбейту
Сабақтың мақсаты:
Білімділік Оқушыларды санды екі таңбалы санға жазбаша көбейту
Дамытушылық: Есепті шығару және түрлендіру, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту. Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым - қатынасқа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Әдіс - тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ - жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, жарыс.
Көрнекілік: Көбейту кестесі.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасын тексеру:
Білімді жан - жақты тексеру кезеңі.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі..
Кім шапшаң?
12 ∙ 2 = 24 -------- 13 ∙ 2 = 26 -------- 14 ∙ 2 = 28 -------- 15 ∙ 2 = 30 --------- 16 ∙ 2 = 32 -------- 17 ∙ 2 = 34
12 ∙ 3 = 36 -------- 13 ∙ 3 = 39 -------- 14 ∙ 3 = 32 -------- 15 ∙ 3 = 45 --------- 16 ∙ 3 = 48 -------- 17 ∙ 3 = 51
12 ∙ 4 = 48 ------- 13 ∙ 4 = 52 --------- 14 ∙ 4 = 56 -------- 15 ∙ 4 = 60 --------- 16 ∙ 4 = 64 --------- 17 ∙ 4 = 68
Жаңа сабақ.
Сабақ мақсатымен таныстыру.
Оқушыларды санды екі таңбалы санға жазбаша көбейту
Жаңа тақырыпты түсіндіру №1 тапсырма арқылы
174*14=174*(10+4)
174*10=1740
174*4=696
1740+696=2436
№2 ауызша
№3
154*15=2310
325*42=13650
422*31=13082
2430*53
16500*22=363000
Тақтаға бағандап жазу
№4 Өрнектің мәнін тап
654*22+654*8=19620
501*20 - 7200/800=10011
10 000 - 4500*7: 90=427(7 қалд)
2099+8050*20: 500=40596
900 100 -(735 - 187)*80=71964160
60997+(6015+6228): 30=24415
№5
40м - 18000 тг
26м -?
Ш. 1/ 18000: 40=450
2/ 450*26=11700
№6
Сатып алынды -?
Доп - 106тг
Қуыршақ - 162 тг
Барлық заттар -? тг
Ш. 106*14+162*26=5696 тг
Ж. Барлық сатып алынған заттар 5696 тг
№9
624+386=1010
7530 - 2109=5421
54206+35814=90020
78954 - 10896=51168
№10 ауызша
III сабақты бекіту №11
Үй тапсырмасы
№8 есеп шығарып келу
Бағалау:
Сабаққа белсене қатысқан оқушыларға стикерлер тарату мақтау, мадақтау
Сынып жетекшісінің қолы______________