- 05 нау. 2024 00:08
- 184
Гидросфера тарауын жинақтап қайталау
Ашық сабақ 5 - сынып
Сабақ тақырыбы: Гидросфера тарауын жинақтап қайталау.
Сабақ мақсаты: 1. Білім беру: «Гидросфера тақырыбы бойынша алған білімдерін қорытындылап, бір жүйеге келтіру.
2. Дамыту: Әр түрлі білім көздерімен жұмыс жасауды дамыту.
Оқушылардың өз беттерінше жұмыс істеп шығармашылық ойларын өсіру. Өз ойларын еркін айтып қорытынды жасай білуге дағдыландыру.
3. Тәрбиелік: Экологиялық тәрбие беру мақсатында, оқушыларды су объектілерін қорғай білуге, ластамауға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Карта. Интеративті тақта т. б.
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы (Жинақтау).
Типі: Жарыс сабағы.
Сабақ беру әдісі: Топпен жұмыс, жекелей және жалпы сыныппен.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Кабинеттің, сынып оқушыларының сабаққа дайындықтарын тексеріп, сабақты бастау.
Сынып оқушылары 2 - топқа бөлінеді.
«Тасқын» тобы. Ұраны: «Білім алып бүгін алтын ұяда,
Ертең әлі шарықтаймыз қияда».
«Толқын» тобы. Ұраны «Асау тұлпар желдей ескен арынды,
Оқу менен еңбекке сал барыңды».
ІІ. Өткен материалды қайталау жұмыстары.
І. Білім сайысы.
Өткен сабақтан жалпылама сұрақтар:
1. Су тек қана сұйық күйде кездесетін планета.(Жер).
2. Мұхит дегеніміз не?
3. Дүниежүзілік мұхиттың құрамына қандай мұхитттар кіреді?
4. Судың химиялық формуласы. (Н2О).
5. Өзен дегеніміз не?
5. Табиғаттағы су айналымы дегеніміз не?
6. Өзеннің басталатын жері (Бастауы).
7. Теңіз дегеніміз не?
8. Өзеннің басқа өзенге, көлге немесе теңізге құятын жері (сағасы).
9. Жер бетінде су көп пе, жоқ әлде құрлық па? (71% - су, 29% - құрлық).
10. Кез келген өзен басталатын жерінен сағасына дейінгі ойпаңмен ағады.(Аңғар).
11. Дүние жүзіндегі ең терең көл қалай аталады?(Байкал).
12. Әлемдегі ең тұзды су қай теңізде? (қызыл теңізде).
13. Өзенді барлық салаларымен қоса не деп атайды? (Өзен алабы).
14. Ең мол сулы өзен.( Амазонка).
15. Табиғаттағы тұщы су қоры (2, 5%)
Сабақ тақырыбы: Гидросфера тарауын жинақтап қайталау.
Сабақ мақсаты: 1. Білім беру: «Гидросфера тақырыбы бойынша алған білімдерін қорытындылап, бір жүйеге келтіру.
2. Дамыту: Әр түрлі білім көздерімен жұмыс жасауды дамыту.
Оқушылардың өз беттерінше жұмыс істеп шығармашылық ойларын өсіру. Өз ойларын еркін айтып қорытынды жасай білуге дағдыландыру.
3. Тәрбиелік: Экологиялық тәрбие беру мақсатында, оқушыларды су объектілерін қорғай білуге, ластамауға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Карта. Интеративті тақта т. б.
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы (Жинақтау).
Типі: Жарыс сабағы.
Сабақ беру әдісі: Топпен жұмыс, жекелей және жалпы сыныппен.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Кабинеттің, сынып оқушыларының сабаққа дайындықтарын тексеріп, сабақты бастау.
Сынып оқушылары 2 - топқа бөлінеді.
«Тасқын» тобы. Ұраны: «Білім алып бүгін алтын ұяда,
Ертең әлі шарықтаймыз қияда».
«Толқын» тобы. Ұраны «Асау тұлпар желдей ескен арынды,
Оқу менен еңбекке сал барыңды».
ІІ. Өткен материалды қайталау жұмыстары.
І. Білім сайысы.
Өткен сабақтан жалпылама сұрақтар:
1. Су тек қана сұйық күйде кездесетін планета.(Жер).
2. Мұхит дегеніміз не?
3. Дүниежүзілік мұхиттың құрамына қандай мұхитттар кіреді?
4. Судың химиялық формуласы. (Н2О).
5. Өзен дегеніміз не?
5. Табиғаттағы су айналымы дегеніміз не?
6. Өзеннің басталатын жері (Бастауы).
7. Теңіз дегеніміз не?
8. Өзеннің басқа өзенге, көлге немесе теңізге құятын жері (сағасы).
9. Жер бетінде су көп пе, жоқ әлде құрлық па? (71% - су, 29% - құрлық).
10. Кез келген өзен басталатын жерінен сағасына дейінгі ойпаңмен ағады.(Аңғар).
11. Дүние жүзіндегі ең терең көл қалай аталады?(Байкал).
12. Әлемдегі ең тұзды су қай теңізде? (қызыл теңізде).
13. Өзенді барлық салаларымен қоса не деп атайды? (Өзен алабы).
14. Ең мол сулы өзен.( Амазонка).
15. Табиғаттағы тұщы су қоры (2, 5%)
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.