- 05 нау. 2024 00:09
- 178
Оксидтердің жіктелуі, алыну, қолданылуы
Сабақтың тақырыбы: Оксидтердің жіктелуі, алынуы, қолданылуы, химиялық қасиеті.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оксидтер, олардың аталулары туралы, алынуы, химиялық қасиеті қолданылуы туралы оқушыларға терең білім беру;
Дамытушылық: оқушылардың өзіндік ізденуін ұйымдастыру және танымдық іс - әрекеттерін жетілдіріп, білімдерін тиянақтап, дамыту;
Тәрбиелік: оқушылардың ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа тәрбиелеу; пәнге деген қызығушылықтарын арттыру;
Сабақтың типі: Аралас
Сабақтың түрі: Ізденіс
Сабақтың әдісі: танымдық сұрақтар, тірек - сызба, сұрақ - жауап.
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, бор, оқулық, тест тапсырмалары, тірек сызбалар, бейнебаяндар
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру:
І - кезең: “Қызығушылықты ояту.”
( Тақырыпқа танымдық қызығушылықты, оқушының белсенділігін ояту.) 1. Танымдық сұрақтар.
2.”Алтын кілт” ойыны
ІІ - кезең: “Білгенге маржан”
(Жаңа ақпаратпен танысу.)
1. Оксидтердің таралуы, алынуы, физикалық қасиеттері.
2. Оксидтің қолданылуы, биологиялық рөлі.
ІІІ - кезең: «Ой толғау» (сабақты бекіту және қорытындылау), Презентация жасау.
1.«Қызығушылықты ояту» оқушыларға алдында өтілген тақырып болған соң, миға шабуыл ретінде тез жауап беруі үшін танымдық сұрақтар қойылады:
1. Біреуі оттек болып келетін қосылыс (оксид)
2. Үш күйде болатын оксидті ата. (су)
3. Сөндірілмеген әк (кальций окиді)
4. Судың формуласы
5. Көмірқышқыл газы
2. Ойын: «Алтын кілт» «Оксид» деген сейфтің шифрін табу.
Мына берілген қосылыстардың ішінен оксидтердің формуласын тауып, сейфтің шифрін табамыз:
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оксидтер, олардың аталулары туралы, алынуы, химиялық қасиеті қолданылуы туралы оқушыларға терең білім беру;
Дамытушылық: оқушылардың өзіндік ізденуін ұйымдастыру және танымдық іс - әрекеттерін жетілдіріп, білімдерін тиянақтап, дамыту;
Тәрбиелік: оқушылардың ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа тәрбиелеу; пәнге деген қызығушылықтарын арттыру;
Сабақтың типі: Аралас
Сабақтың түрі: Ізденіс
Сабақтың әдісі: танымдық сұрақтар, тірек - сызба, сұрақ - жауап.
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, бор, оқулық, тест тапсырмалары, тірек сызбалар, бейнебаяндар
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру:
І - кезең: “Қызығушылықты ояту.”
( Тақырыпқа танымдық қызығушылықты, оқушының белсенділігін ояту.) 1. Танымдық сұрақтар.
2.”Алтын кілт” ойыны
ІІ - кезең: “Білгенге маржан”
(Жаңа ақпаратпен танысу.)
1. Оксидтердің таралуы, алынуы, физикалық қасиеттері.
2. Оксидтің қолданылуы, биологиялық рөлі.
ІІІ - кезең: «Ой толғау» (сабақты бекіту және қорытындылау), Презентация жасау.
1.«Қызығушылықты ояту» оқушыларға алдында өтілген тақырып болған соң, миға шабуыл ретінде тез жауап беруі үшін танымдық сұрақтар қойылады:
1. Біреуі оттек болып келетін қосылыс (оксид)
2. Үш күйде болатын оксидті ата. (су)
3. Сөндірілмеген әк (кальций окиді)
4. Судың формуласы
5. Көмірқышқыл газы
2. Ойын: «Алтын кілт» «Оксид» деген сейфтің шифрін табу.
Мына берілген қосылыстардың ішінен оксидтердің формуласын тауып, сейфтің шифрін табамыз:
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.