- 05 нау. 2024 00:09
- 259
Қанның артериялық қысымы. Қанның тамырлармен қозғалуы
Сабақтың тақырыбы: Қанның артериялық қысымы Қанның тамырлармен қозғалуы
Сабақтың мақсаты: Қанның тамырлар бойымен қозғалуы қалай жүзеге асырылатынын түсіндіру, “Қан қысымы”, “Тамырдың соғуы” ұғымдарын тұжырымдау
А) Білімділігі: “Қан қысымы”, “тамырдың соғуы” деген жаңа анатомиялық - физиологиялық түсініктер беру. “Қан айналым” тақырыбы бойынша алған білімдерін қайталау, бекіту және тексеру. Жаңа жағдайларда әрекет ету жолдарын меңгеру
Ә) Дамытушылығы: Тұрақты түрдегі ерікті зейін қоюды дамыту, оқушылардың анализ, синтез, салыстыру, қорытындылау, нақтылау, жіктеу қабілеттерін дамыту. Жүйке жүйесінің ширақтылығын дамыту
Б) Тәрбиелілігі: Өзін - өзі бақылау дағдысын тәрбиелеу. Жинақылық пен көңіл аударуға үйрету. Санитарлық - гигиеналық дағдыларын тәрбиелеу, денесін жетілдіру қажеттілігін сезінуге баулу.
Сабақ түрі: Аралас
Сабаққа қолданылатын әдіс - тәсілдер: ауызша, дәріс - сұхбат, көрнекілендіру, өзіндік жұмыс, сынақ
Сабаққа қолданылатын көрнекіліктер: интерактивті тақта, оқулық, сынақ парақшалары
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру (1 - 2 мин.)
- Оқушылармен амандасу
- Оқу - құралдарын тексеру
- Тәртіп, тазалықты қадағалау
ІІ. Үй тапсырмасы (15 мин.)
§36. Қанайналым. Қанайналымның үлкен және кіші шеңберлері. 87 - сурет
1. “Миға шабуыл” (Слайд)
Сабақтың мақсаты: Қанның тамырлар бойымен қозғалуы қалай жүзеге асырылатынын түсіндіру, “Қан қысымы”, “Тамырдың соғуы” ұғымдарын тұжырымдау
А) Білімділігі: “Қан қысымы”, “тамырдың соғуы” деген жаңа анатомиялық - физиологиялық түсініктер беру. “Қан айналым” тақырыбы бойынша алған білімдерін қайталау, бекіту және тексеру. Жаңа жағдайларда әрекет ету жолдарын меңгеру
Ә) Дамытушылығы: Тұрақты түрдегі ерікті зейін қоюды дамыту, оқушылардың анализ, синтез, салыстыру, қорытындылау, нақтылау, жіктеу қабілеттерін дамыту. Жүйке жүйесінің ширақтылығын дамыту
Б) Тәрбиелілігі: Өзін - өзі бақылау дағдысын тәрбиелеу. Жинақылық пен көңіл аударуға үйрету. Санитарлық - гигиеналық дағдыларын тәрбиелеу, денесін жетілдіру қажеттілігін сезінуге баулу.
Сабақ түрі: Аралас
Сабаққа қолданылатын әдіс - тәсілдер: ауызша, дәріс - сұхбат, көрнекілендіру, өзіндік жұмыс, сынақ
Сабаққа қолданылатын көрнекіліктер: интерактивті тақта, оқулық, сынақ парақшалары
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру (1 - 2 мин.)
- Оқушылармен амандасу
- Оқу - құралдарын тексеру
- Тәртіп, тазалықты қадағалау
ІІ. Үй тапсырмасы (15 мин.)
§36. Қанайналым. Қанайналымның үлкен және кіші шеңберлері. 87 - сурет
1. “Миға шабуыл” (Слайд)
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.