- 05 нау. 2024 04:12
- 206
5 санына көбейту және бөлу кестесін құрастыру.
Сабақ тақырыбы: 5 санына көбейту және бөлу кестесін құрастыру.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемесі: 2. 1. 2. 4. 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану.
2. 5. 1. 3. Бірдей қосылғыштардың сомасын табуға, мазмұнына қарай және бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдау және шығару, кері есеп құру және шығару.
Сабақ мақсаттары: Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
Тілдік мақсат: Күн тәртібі, гантель
Бағалау критерийлері *2, 3, 4, 5 сандарының көбейту кестесін құрады.
* Көбейту кестесіне сүйеніп өрнектің мәнін табады.
Құндылықтарды дарыту: Оқушыларға денсаулықтарын күте білуге және күн тәртібін сақтай білуге тәрбиелеу
Пән аралық байланыстар: Дүниетану, жаратылыстану, әдебиет
АКТ қолдану дағдылары: ноутбук
Бастапқы білім: 4 көбейту және бөлу кестесі
Сабақ барысы
Психологиялық дайындық
Қайырлы күн ұстазым,
Қайырлы күн достарым.
Орнымыздан тұрайық,
Жылулықты сыйлайық.
Добрый день учитель,
Добрый день друзья.
Посмотрите друг на друга,
Пожелайте всем добра.
Гуд афтенун гуд афтенун,
Гуд афтенун ту ю,
Гуд афтенун гуд афтенун,
Уй а глад ту си ю
Жұмбақ жасыру
Есептеу сен санауға,
Үйрететін қай сабақ? математика
Үй тапсырмасын тексеру 4 мысал 39 бет
Деңгейлік тапсырма
1. 4*5
2. 18: 3
3. 27: 3 32: 4
«Қалт етпей қал» ойыны 2, 3, 4 көбейту
« Кім жылдам?» әдісі
- 2 мысықтың неше аяғы бар? 8 аяғы бар
- 5 тышқанның неше құлағы бар? 10 құлағы
- 7 торғайдың неше қанаты бар? 14 қанаты
- 3 пілдің неше құлағы бар? 6 құлағы
Сергіту сәті Елочка
Жаңа сабақ
Қазақ халқы 3, 5, 7, 9 сандарын қасиетті сан деп есептейді. Ата - бабаларымыз бұл сандарға ерекше мән берген. Ендеше осы сандардың ішінен 5 саны туралы не білеміз?
* 5 қаруды кім айтады?
- Бес қару: садақ, қылыш, найза, айбалта, шоқпар.
*5 асыл іске не жатады?
- Талап, еңбек, терең ой, қанағат, рақым.
*5 дұшпанды санамала?
- Өсек, өтірік, бекер мал шашу, еріншек, мақтаншақ
*5 арысты ата?
1. Ш. Құдайбердиев
2. А. Байтұрсынов
3. Ж. Аймауытов
4. М. Жұмабаев
5. М. Дулатов
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы
5 санына көбейту және бөлу кестесін құрастыру
Енді 5 санын үш тілде айтып көрейік
5 - бес, 5 – пять 5 – five
- Балалар біз қандай бөлімді өтіп жатырмыз?
Дені саудың – жаны сау.
- Деніміз сау болу үшін не істеу керек?
№45 жалпы орта мектебі КММ
Мұғалімнің аты-жөні: Исатаева Г.
5 санына көбейту және бөлу кестесін құрастыру. жүктеу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемесі: 2. 1. 2. 4. 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану.
2. 5. 1. 3. Бірдей қосылғыштардың сомасын табуға, мазмұнына қарай және бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдау және шығару, кері есеп құру және шығару.
Сабақ мақсаттары: Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
Тілдік мақсат: Күн тәртібі, гантель
Бағалау критерийлері *2, 3, 4, 5 сандарының көбейту кестесін құрады.
* Көбейту кестесіне сүйеніп өрнектің мәнін табады.
Құндылықтарды дарыту: Оқушыларға денсаулықтарын күте білуге және күн тәртібін сақтай білуге тәрбиелеу
Пән аралық байланыстар: Дүниетану, жаратылыстану, әдебиет
АКТ қолдану дағдылары: ноутбук
Бастапқы білім: 4 көбейту және бөлу кестесі
Сабақ барысы
Психологиялық дайындық
Қайырлы күн ұстазым,
Қайырлы күн достарым.
Орнымыздан тұрайық,
Жылулықты сыйлайық.
Добрый день учитель,
Добрый день друзья.
Посмотрите друг на друга,
Пожелайте всем добра.
Гуд афтенун гуд афтенун,
Гуд афтенун ту ю,
Гуд афтенун гуд афтенун,
Уй а глад ту си ю
Жұмбақ жасыру
Есептеу сен санауға,
Үйрететін қай сабақ? математика
Үй тапсырмасын тексеру 4 мысал 39 бет
Деңгейлік тапсырма
1. 4*5
2. 18: 3
3. 27: 3 32: 4
«Қалт етпей қал» ойыны 2, 3, 4 көбейту
« Кім жылдам?» әдісі
- 2 мысықтың неше аяғы бар? 8 аяғы бар
- 5 тышқанның неше құлағы бар? 10 құлағы
- 7 торғайдың неше қанаты бар? 14 қанаты
- 3 пілдің неше құлағы бар? 6 құлағы
Сергіту сәті Елочка
Жаңа сабақ
Қазақ халқы 3, 5, 7, 9 сандарын қасиетті сан деп есептейді. Ата - бабаларымыз бұл сандарға ерекше мән берген. Ендеше осы сандардың ішінен 5 саны туралы не білеміз?
* 5 қаруды кім айтады?
- Бес қару: садақ, қылыш, найза, айбалта, шоқпар.
*5 асыл іске не жатады?
- Талап, еңбек, терең ой, қанағат, рақым.
*5 дұшпанды санамала?
- Өсек, өтірік, бекер мал шашу, еріншек, мақтаншақ
*5 арысты ата?
1. Ш. Құдайбердиев
2. А. Байтұрсынов
3. Ж. Аймауытов
4. М. Жұмабаев
5. М. Дулатов
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы
5 санына көбейту және бөлу кестесін құрастыру
Енді 5 санын үш тілде айтып көрейік
5 - бес, 5 – пять 5 – five
- Балалар біз қандай бөлімді өтіп жатырмыз?
Дені саудың – жаны сау.
- Деніміз сау болу үшін не істеу керек?
№45 жалпы орта мектебі КММ
Мұғалімнің аты-жөні: Исатаева Г.
5 санына көбейту және бөлу кестесін құрастыру. жүктеу