- 05 нау. 2024 01:23
- 229
Бастауыш сынып сабақтар топтамасы
Топтамадағы сабақтар тізімі:
1. Өсімдікке су керек
2. Бір уыс мақта
3. Жұрнақ пен жалғау
4. 4-ті қосу және азайту
Сабақтың тақырыбы: Өсімдікке су керек
Сабақтың мақсаты:
1. Өткен материалды еске түсіру. Жаңа сабақты меңгерту.
2. Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту. Өз бетінше жұмыс істеуге машықтандыру.
3. Табиғатты қорғап күтуге баулу.
Сабақтың түрі:
Пәнаралық байланыс:
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру
2. Өткен материалды қайталау.
3. Жаңа сабақты менгерту.
1. Жеміс пен тұқым өсімдіктің қандай мүшесі?
2. Өсімдік жемісі нешеге бөлінеді?
3. Шырынды жемістің түрін ата
4. Құрғақ жемістерді ата
5. Өсімдік жемістері жер бетінде қалай тарайды
6. Карточкаларды тексеру.
7. Дәптерде салған суреттерін тексеру.
А)... пісті ә)... түсті б) Өлең жаздыру.
8. Тақтамен жұмыс.
Ортақ қасиет
Өлі табиғат
Тірі табиғат
3. Оқушы тірі табиғатқа ортақ қасиет
Қоректенеді, тыныс алады, жылуды, жарықты керек етеді. ( сызба арқылы көрсету )
Өсімдік тірі табиғат екенін дәлелде.
1. Тұқымды топыраққа көмеміз
2. Су құямыз. Өсімдік өседі, тұқым береді. Қартаяды. Өледі.
Олай болса өсімдік тірі организм. Өсімдіктің негізгі қорегі – су.
Бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбы: Өсімдікке су керек.
Өсімдік өседі
↓
Бау - бақшада
Егістік
Табиғатта өседі
Бөлмеде
Өсімдіктің қоректенуі ерекше. Өсімдік өзіне қоректік заттарды өлі табиғаттан алады.
Соның бірі – су. Сусыз адамдар жануарлар сияқты өсімдіктері де тіршілік ете алмайды. Бұған көз жеткізу үшін бөлме өсімдіктерінің біреуін суарып, ал екіншісіне су құймайық. Су құйған өсімдік жайқалып өседі. Су құймаған өсімдік қурай бастайды.
Өсімдіктің денесінің көбі - су. Өсімдік суды тамыры арқылы сорады.
Оқулықпен жұмыс.
Сұрақтарға жауап алу.
Топпен жұмыс.
1 – топ: Өзен жағалауының өзегі талмас (Әңгімелеу)
2 – топ: Таудың көркі бұлақ (Сурет салу)
3 – топ:... жу. Екі өлең шығар.
... су
Әр топ өздеріне берілген тапсырманы қорғау.
Қорытындылау: Сусыз ешқандай тіршілік жоқ. Су тіршілік көзі, - деп қорытындылау
1. Өсімдікке су керек
2. Бір уыс мақта
3. Жұрнақ пен жалғау
4. 4-ті қосу және азайту
Сабақтың тақырыбы: Өсімдікке су керек
Сабақтың мақсаты:
1. Өткен материалды еске түсіру. Жаңа сабақты меңгерту.
2. Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту. Өз бетінше жұмыс істеуге машықтандыру.
3. Табиғатты қорғап күтуге баулу.
Сабақтың түрі:
Пәнаралық байланыс:
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру
2. Өткен материалды қайталау.
3. Жаңа сабақты менгерту.
1. Жеміс пен тұқым өсімдіктің қандай мүшесі?
2. Өсімдік жемісі нешеге бөлінеді?
3. Шырынды жемістің түрін ата
4. Құрғақ жемістерді ата
5. Өсімдік жемістері жер бетінде қалай тарайды
6. Карточкаларды тексеру.
7. Дәптерде салған суреттерін тексеру.
А)... пісті ә)... түсті б) Өлең жаздыру.
8. Тақтамен жұмыс.
Ортақ қасиет
Өлі табиғат
Тірі табиғат
3. Оқушы тірі табиғатқа ортақ қасиет
Қоректенеді, тыныс алады, жылуды, жарықты керек етеді. ( сызба арқылы көрсету )
Өсімдік тірі табиғат екенін дәлелде.
1. Тұқымды топыраққа көмеміз
2. Су құямыз. Өсімдік өседі, тұқым береді. Қартаяды. Өледі.
Олай болса өсімдік тірі организм. Өсімдіктің негізгі қорегі – су.
Бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбы: Өсімдікке су керек.
Өсімдік өседі
↓
Бау - бақшада
Егістік
Табиғатта өседі
Бөлмеде
Өсімдіктің қоректенуі ерекше. Өсімдік өзіне қоректік заттарды өлі табиғаттан алады.
Соның бірі – су. Сусыз адамдар жануарлар сияқты өсімдіктері де тіршілік ете алмайды. Бұған көз жеткізу үшін бөлме өсімдіктерінің біреуін суарып, ал екіншісіне су құймайық. Су құйған өсімдік жайқалып өседі. Су құймаған өсімдік қурай бастайды.
Өсімдіктің денесінің көбі - су. Өсімдік суды тамыры арқылы сорады.
Оқулықпен жұмыс.
Сұрақтарға жауап алу.
Топпен жұмыс.
1 – топ: Өзен жағалауының өзегі талмас (Әңгімелеу)
2 – топ: Таудың көркі бұлақ (Сурет салу)
3 – топ:... жу. Екі өлең шығар.
... су
Әр топ өздеріне берілген тапсырманы қорғау.
Қорытындылау: Сусыз ешқандай тіршілік жоқ. Су тіршілік көзі, - деп қорытындылау
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.