- 05 нау. 2024 02:46
- 150
Білім сапасы: кездесетін кедергілер және шешу жолдары
Коучинг үдерісінің жоспары:
ТАҚЫРЫБЫ: «Білім сапасы: кездесетін кедергілер және шешу жолдары»
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ МЕН МІНДЕТТЕРІ:
Мектеп, ата - ана бірлесе жұмыс істеудің тиімдігін ұғыну және кедергілерді жою барысында қандай жұмыстар атқару керектігін анықтау
• КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ:
• Ата - аналар мұғалімдермен бірлесе жұмыс істеудің тиімділігін біледі;
• Ата - аналар мұғалімдермен бірлесе жұмыс істеудің тиімділігін түсінеді;
• Кедергілерді жою барысында қандай іс - шаралар атқару керектігін анықтайды;
• Өзара талдайды;
• Ата - аналар мұғалімдермен бірлесе жұмыс істеудің тиімдігін ұғынып, кедергілерді жою барысында қандай іс - шаралар атқару керектігін бағалайды;
•
МАҚСАТТЫ АУДИТОРИЯ: Ата - аналар, әкімшілік, пән мұғалімдері
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ: Ой қозғау, негізгі бөлім (мазмұнды ашу), кері байланыс
ӘДІС - ТӘСІЛДЕР: АКТ, өздік және топтық жұмыс, постер қорғау, екі жұлдыз, бір тілек
ҚҰРАЛ - ЖАБДЫҚТАР: Интерактивті тақта, презентация, видео материал, постер, стикер, фломастерлер,
ДИДАКТИКАЛЫҚ МАТЕРИАЛДАР: МАН, үлестірмелер
Сабақтың мазмұны:
Ұйымдастыру бөлімі
Жайлы атмосфералық ахуал қалыптастыру
Кіріспе
2. Топтарға бөлу.
3. Ой толғау.
1. «Біз және біздің атымыз» әдісі
Негізгі бөлім
Мақсаты: Мектеп, ата - ана бірлесе жұмыс істеудің тиімдігін ұғыну және кедергілерді жою барысында қандай жұмыстар атқару керектігін анықтау
Міндеттері: Өзара бірлесе отырып тиімді шешім қабылдауға, білім сапасында кездесіп жатқан кедергілерді бірлесе шешуге топта талдауға, анализ жасауға, бірлесіп жұмыс істеуді, бір - бірін тыңдауды, басқаның көзқарасымен санасуды қалыптастырады.
Қатысушылардың іс - әрекеті
1.«Сиқырлы шар» әріптестер шеңберге тұрып бір - біріне допты лақтырып өз есімін, оған қоса өз есімінен басталатын әріптен басталатын сөзден бойындағы жақсы бір қасиетті қоса айтып әріптесіне допты лақтырады. Осы арқылы бір - бірімен танысып есімдерін есте сақтайды. Мысалы: Дана - дарынды т. б
2. Ата - аналарға, қонақтарға кіріспе сөз
«Түрлі кәмпиттер» арқылы 3 топқа бөлінеді.(қызыл, сары, көк)
3.«Біз және біздің атымыз»
Әр топ өздерінің аттарының бірінші әрпінен сөз құрап, оны толықтырып жазғанда жақсы ой шығу керек.
4. Бейнефильм
- Осы бейнефильмге сіздің көзқарасыңыз қандай?
5.»Ойқозғау»
Түрлі түсті қағазға ата аналар берілген сұраққа барлығы жауап жазады.
Қызыл түске:
Сіз не себепті балаңызды мақтайсыз және ұрсасыз?
Сары түске: Мұғалім не себепті баланы мақтайды және ұрсады?
Көк түске: Бала неліктен өзін мақтайды және өзіне ұрсады?(әр топқа қызыл, жасыл, сары түстер үлестіріп беріледі. Топ мүшелері түстер бойынша топтап жазғандарын «Ата - аналар», «Мұғалім», «Бала» тобына ватманға жапсырады.
Дайын болған постерлерін қорғайды.
(Ата - аналар көбінесе неге баса назар аударатынын бақылау керек. Мысалы сабақ оқуына ма әлде оларға көмектесуге ме, тәрбиесіне ме, мұғалімге көмекке ме?)
Сарқан қаласы, Абай атындағы мектеп - гимназия
бастауыш сынып мұғалімі мұғалімі
Бекболатова Дана Кайролдановна
ТАҚЫРЫБЫ: «Білім сапасы: кездесетін кедергілер және шешу жолдары»
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ МЕН МІНДЕТТЕРІ:
Мектеп, ата - ана бірлесе жұмыс істеудің тиімдігін ұғыну және кедергілерді жою барысында қандай жұмыстар атқару керектігін анықтау
• КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ:
• Ата - аналар мұғалімдермен бірлесе жұмыс істеудің тиімділігін біледі;
• Ата - аналар мұғалімдермен бірлесе жұмыс істеудің тиімділігін түсінеді;
• Кедергілерді жою барысында қандай іс - шаралар атқару керектігін анықтайды;
• Өзара талдайды;
• Ата - аналар мұғалімдермен бірлесе жұмыс істеудің тиімдігін ұғынып, кедергілерді жою барысында қандай іс - шаралар атқару керектігін бағалайды;
•
МАҚСАТТЫ АУДИТОРИЯ: Ата - аналар, әкімшілік, пән мұғалімдері
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ: Ой қозғау, негізгі бөлім (мазмұнды ашу), кері байланыс
ӘДІС - ТӘСІЛДЕР: АКТ, өздік және топтық жұмыс, постер қорғау, екі жұлдыз, бір тілек
ҚҰРАЛ - ЖАБДЫҚТАР: Интерактивті тақта, презентация, видео материал, постер, стикер, фломастерлер,
ДИДАКТИКАЛЫҚ МАТЕРИАЛДАР: МАН, үлестірмелер
Сабақтың мазмұны:
Ұйымдастыру бөлімі
Жайлы атмосфералық ахуал қалыптастыру
Кіріспе
2. Топтарға бөлу.
3. Ой толғау.
1. «Біз және біздің атымыз» әдісі
Негізгі бөлім
Мақсаты: Мектеп, ата - ана бірлесе жұмыс істеудің тиімдігін ұғыну және кедергілерді жою барысында қандай жұмыстар атқару керектігін анықтау
Міндеттері: Өзара бірлесе отырып тиімді шешім қабылдауға, білім сапасында кездесіп жатқан кедергілерді бірлесе шешуге топта талдауға, анализ жасауға, бірлесіп жұмыс істеуді, бір - бірін тыңдауды, басқаның көзқарасымен санасуды қалыптастырады.
Қатысушылардың іс - әрекеті
1.«Сиқырлы шар» әріптестер шеңберге тұрып бір - біріне допты лақтырып өз есімін, оған қоса өз есімінен басталатын әріптен басталатын сөзден бойындағы жақсы бір қасиетті қоса айтып әріптесіне допты лақтырады. Осы арқылы бір - бірімен танысып есімдерін есте сақтайды. Мысалы: Дана - дарынды т. б
2. Ата - аналарға, қонақтарға кіріспе сөз
«Түрлі кәмпиттер» арқылы 3 топқа бөлінеді.(қызыл, сары, көк)
3.«Біз және біздің атымыз»
Әр топ өздерінің аттарының бірінші әрпінен сөз құрап, оны толықтырып жазғанда жақсы ой шығу керек.
4. Бейнефильм
- Осы бейнефильмге сіздің көзқарасыңыз қандай?
5.»Ойқозғау»
Түрлі түсті қағазға ата аналар берілген сұраққа барлығы жауап жазады.
Қызыл түске:
Сіз не себепті балаңызды мақтайсыз және ұрсасыз?
Сары түске: Мұғалім не себепті баланы мақтайды және ұрсады?
Көк түске: Бала неліктен өзін мақтайды және өзіне ұрсады?(әр топқа қызыл, жасыл, сары түстер үлестіріп беріледі. Топ мүшелері түстер бойынша топтап жазғандарын «Ата - аналар», «Мұғалім», «Бала» тобына ватманға жапсырады.
Дайын болған постерлерін қорғайды.
(Ата - аналар көбінесе неге баса назар аударатынын бақылау керек. Мысалы сабақ оқуына ма әлде оларға көмектесуге ме, тәрбиесіне ме, мұғалімге көмекке ме?)
Сарқан қаласы, Абай атындағы мектеп - гимназия
бастауыш сынып мұғалімі мұғалімі
Бекболатова Дана Кайролдановна
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.