- 05 нау. 2024 02:46
- 182
Мемлекеттік тіл. Буын.
1 сынып
Тақырыбы: Мемлекеттік тіл. Буын.
Мақсаты: Оқушылардың түсініп, дұрыс оқу және көркем жазу дағдыларын жетілдіру:
1. Буын жайлы түсініктерін тереңдету
2. Сөздік қорын байыту
3. Кішіпейілдікке, адамгершілікке, отансүйгіштікке тәрбиелеу
Күтілетін нәтиже: Мәтінді оқи отырып, сабаққа деген қызығушылығы артады.
Мәнерлі сөйлеуге дағдыланады.
Шығармашылық ізденісі дамиды.
Сабақтың әдісі Топтық жұмыс, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, сәйкестендіру.
Керекті жабдықтар Суреттер, сәйкестендіру қағазы, қағаздан жасалған гүлдер
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут
Шаттық шеңберін ұйымдастырамын
Топқа бөлу
Үй тапсырмасын тексеру 10 минут
«Миға шабуыл»
Үй тапсырмасына байланысты сұрақтар қоямын.
«Біздің елтаңба» өлеңін мәнерлеп оқытамын.
Жаңа сабақ 20 минут
Мәтінді оқимын.
Мәтін бойынша сұрақтар:
- Мәтін не туралы?
- Мемлекеттік тіліміз қай тіл?
- Қазақстанда қандай халықтар мекендейді?
- Еліміздің Қазақ елі деп аталуы неліктен?
- Тіл туралы қандай өлең білесің?
Дәптермен жұмыс
83 - жаттығу
Өлеңді көп нүктенің орнына тиісті буынды қойып көшіріп жаз.
Ортақ мекен - жер шары,
Төбемізде бір аспан.
Барлық ұлттың баласы.
Достығымыз жарасқан.
Сергіту жаттығуы
Бір буынды сөздер ----------- Екі буынды сөз
Жер, күн, ай, нан, ------------- халық, парта,
тас, ұя, көл, бал, --------------- ойын, мектеп,
бақ, тіл, тіс ---------------------- есік, қалам,
-------------------------------------- дәптер, кітап
84 - жаттығу
Суреттегілердің мекен - жайын тап.
Сәйкестендіру.
Қорытынды 10 минут
Ой толғаныс
Буыннан сөз ойлап табу (са, жа, ба)
Үй тапсырма беру 3 минут
Тіл туралы бір шумақ өлең жазып келу
Бағалау 2 минут
Бағдаршамның көздері арқылы өздеріне бағалату.
Бастауыш сынып мұғалімі Салықбаева Маржан Нұржанқызы
Тақырыбы: Мемлекеттік тіл. Буын.
Мақсаты: Оқушылардың түсініп, дұрыс оқу және көркем жазу дағдыларын жетілдіру:
1. Буын жайлы түсініктерін тереңдету
2. Сөздік қорын байыту
3. Кішіпейілдікке, адамгершілікке, отансүйгіштікке тәрбиелеу
Күтілетін нәтиже: Мәтінді оқи отырып, сабаққа деген қызығушылығы артады.
Мәнерлі сөйлеуге дағдыланады.
Шығармашылық ізденісі дамиды.
Сабақтың әдісі Топтық жұмыс, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, сәйкестендіру.
Керекті жабдықтар Суреттер, сәйкестендіру қағазы, қағаздан жасалған гүлдер
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут
Шаттық шеңберін ұйымдастырамын
Топқа бөлу
Үй тапсырмасын тексеру 10 минут
«Миға шабуыл»
Үй тапсырмасына байланысты сұрақтар қоямын.
«Біздің елтаңба» өлеңін мәнерлеп оқытамын.
Жаңа сабақ 20 минут
Мәтінді оқимын.
Мәтін бойынша сұрақтар:
- Мәтін не туралы?
- Мемлекеттік тіліміз қай тіл?
- Қазақстанда қандай халықтар мекендейді?
- Еліміздің Қазақ елі деп аталуы неліктен?
- Тіл туралы қандай өлең білесің?
Дәптермен жұмыс
83 - жаттығу
Өлеңді көп нүктенің орнына тиісті буынды қойып көшіріп жаз.
Ортақ мекен - жер шары,
Төбемізде бір аспан.
Барлық ұлттың баласы.
Достығымыз жарасқан.
Сергіту жаттығуы
Бір буынды сөздер ----------- Екі буынды сөз
Жер, күн, ай, нан, ------------- халық, парта,
тас, ұя, көл, бал, --------------- ойын, мектеп,
бақ, тіл, тіс ---------------------- есік, қалам,
-------------------------------------- дәптер, кітап
84 - жаттығу
Суреттегілердің мекен - жайын тап.
Сәйкестендіру.
Қорытынды 10 минут
Ой толғаныс
Буыннан сөз ойлап табу (са, жа, ба)
Үй тапсырма беру 3 минут
Тіл туралы бір шумақ өлең жазып келу
Бағалау 2 минут
Бағдаршамның көздері арқылы өздеріне бағалату.
Бастауыш сынып мұғалімі Салықбаева Маржан Нұржанқызы
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.