- 05 нау. 2024 03:25
- 156
Электронды кесте элементтерін пішімдеу
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7. 2А. бөлім – Тапсырмаларды электронды кестелердің көмегімен шешу.
Сабақ тақырыбы: Электронды кесте элементтерін пішімдеу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқубағдарламасы
на сілтеме) 7. 2. 2. 2 Электронды кесте элементтерін пішімдеу (форматтау)
Сабақ мақсаты
Электронды кестелердің элементтерін форматтайды.
Оқушылардың басым бөлігі:
Электронды кестеде элементтерін біледі, деректердің типін жіктей отырып түрлі тапсырмаларды орындайды.
Кейбір оқушылар:
Электронды кестеде элементтерін форматтауды біледі, кесте мәліметтеріне сай күрделі тапсырмаларды орындайды.
Ойлау дағдыларының деңгейлері Білу, түсіну, қолдану, талдау, саралау
Бағалау критерийлері
Электронды кестелердің элементтерін форматтайды;
Компьютерде практикалық жұмыстарды орындайды
Тілдік мақсаттар «Электронды кестелердің элементтерін форматтау» тақырыбы ауызша түсіндіре алады.
Лексика және терминология:
Электронды кесте, ұяшық, қатар, баған, парақ, excel, шартты форматтау.
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
- Электрондық кестелер дамуының тарихы
Құндылықтарды
дарыту Өмір бойы оқуға дайын болуға тәрбиелейді. Топтық жұмыс арқылы бірлікке, жауапкершілікке баулу.
Пәнаралық байланыстар математика, ағылшын тілі
Алдыңғы меңгерілген білім
Мәтіндік кесте, қатар, ұяшық, бағана
Сабақтың басы
Білу 3 мин
Ұйымдастыру кезеңі:
Тренинг: «Жүректен жүрекке» шеңбер жасап тұрып, бір - біріне жақсы сөздер айтады.
Топқа бөлу: «Ақылды бейджик» әдісі бойынша топқа бөлу. І - топ. « Ұяшық» ІІ - топ. «Кесте»
Оқушыларға бағалау парақтары таратылады.
Сабақтың басынан соңына дейін өзін - өзі бағалау әдісі бойынша тапсырманың орындалу деңгейіне қарай өзін - өзі бағалау парақшасы арқылы және мұғалім формативті баға береді.
Өтілген тақырыпты қайталау мақсатында «Өрмекші торы» әдісін пайдаланып жүргіземін.
1. Кесте деген не? Оларды не үшін қолданады?
2. Ұяшық деген не?
3. Кестеге ұяшықтарды қалай қосамыз?
4. Ұяшықты немесе қатарды қалай өшіруге болады?
5. Мәтіндік редакторда кесте жасау үшін қандай амалдарды қолдануға болады?
6. Мәтіндік редактор көмегімен кестелерді қалай құруға болады?
7. Мәтіндік редактор көмегімен кестелерді қалай болады?
8. Кестені ажырату пәрменімен кестеде қандай жұмыс жасай аламыз?
Жаңа сабақты бастамас бұрын «Bilimland» порталынан видеоролик арқылы оқушыларға ой тастаймын.
Жаңа сабақты «ОЙЛАН, ЖҰПТАС, БӨЛІС» әдісі арқылы талдау жүргіземін.
«Ойлан» Екі топқа постер қорғату.
ОҚО, Түркістан қаласы,
М. Әбенова атындағы жалпы орта мектептің
информатика пәні мұғалімі Арысбекова Балжан Сейлханқызы
Электронды кесте элементтерін пішімдеу. жүктеу
Электронды кесте элементтерін пішімдеу. слайдты жүктеу
Сабақ тақырыбы: Электронды кесте элементтерін пішімдеу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқубағдарламасы
на сілтеме) 7. 2. 2. 2 Электронды кесте элементтерін пішімдеу (форматтау)
Сабақ мақсаты
Электронды кестелердің элементтерін форматтайды.
Оқушылардың басым бөлігі:
Электронды кестеде элементтерін біледі, деректердің типін жіктей отырып түрлі тапсырмаларды орындайды.
Кейбір оқушылар:
Электронды кестеде элементтерін форматтауды біледі, кесте мәліметтеріне сай күрделі тапсырмаларды орындайды.
Ойлау дағдыларының деңгейлері Білу, түсіну, қолдану, талдау, саралау
Бағалау критерийлері
Электронды кестелердің элементтерін форматтайды;
Компьютерде практикалық жұмыстарды орындайды
Тілдік мақсаттар «Электронды кестелердің элементтерін форматтау» тақырыбы ауызша түсіндіре алады.
Лексика және терминология:
Электронды кесте, ұяшық, қатар, баған, парақ, excel, шартты форматтау.
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
- Электрондық кестелер дамуының тарихы
Құндылықтарды
дарыту Өмір бойы оқуға дайын болуға тәрбиелейді. Топтық жұмыс арқылы бірлікке, жауапкершілікке баулу.
Пәнаралық байланыстар математика, ағылшын тілі
Алдыңғы меңгерілген білім
Мәтіндік кесте, қатар, ұяшық, бағана
Сабақтың басы
Білу 3 мин
Ұйымдастыру кезеңі:
Тренинг: «Жүректен жүрекке» шеңбер жасап тұрып, бір - біріне жақсы сөздер айтады.
Топқа бөлу: «Ақылды бейджик» әдісі бойынша топқа бөлу. І - топ. « Ұяшық» ІІ - топ. «Кесте»
Оқушыларға бағалау парақтары таратылады.
Сабақтың басынан соңына дейін өзін - өзі бағалау әдісі бойынша тапсырманың орындалу деңгейіне қарай өзін - өзі бағалау парақшасы арқылы және мұғалім формативті баға береді.
Өтілген тақырыпты қайталау мақсатында «Өрмекші торы» әдісін пайдаланып жүргіземін.
1. Кесте деген не? Оларды не үшін қолданады?
2. Ұяшық деген не?
3. Кестеге ұяшықтарды қалай қосамыз?
4. Ұяшықты немесе қатарды қалай өшіруге болады?
5. Мәтіндік редакторда кесте жасау үшін қандай амалдарды қолдануға болады?
6. Мәтіндік редактор көмегімен кестелерді қалай құруға болады?
7. Мәтіндік редактор көмегімен кестелерді қалай болады?
8. Кестені ажырату пәрменімен кестеде қандай жұмыс жасай аламыз?
Жаңа сабақты бастамас бұрын «Bilimland» порталынан видеоролик арқылы оқушыларға ой тастаймын.
Жаңа сабақты «ОЙЛАН, ЖҰПТАС, БӨЛІС» әдісі арқылы талдау жүргіземін.
«Ойлан» Екі топқа постер қорғату.
ОҚО, Түркістан қаласы,
М. Әбенова атындағы жалпы орта мектептің
информатика пәні мұғалімі Арысбекова Балжан Сейлханқызы
Электронды кесте элементтерін пішімдеу. жүктеу
Электронды кесте элементтерін пішімдеу. слайдты жүктеу