- 05 нау. 2024 03:33
- 181
Ең үлкен ортақ бөлгіш пен ең кіші ортақ еселікті табуға есептер шығару
Математика 5 сынып
Сабақтың тақырыбы: Ең үлкен ортақ бөлгіш пен ең кіші ортақ еселікті табуға есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Ең үлкен ортақ бөлгіш пен ең кіші ортақ еселікті табуға есептер шығару кездегі білімдерін міндетті және мүмкін деңгейде тексеру, ойда сақтау
қаблетін дамыту.
Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылығын ояту,
оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық және дұрыс жеткізе білуіне, тапқырлыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Сабақ түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар, интербелсенді тақта, кітап
Оқытудың әдісі: практикалық, топпен жұмыс
Сабақтың барысы:
І. Мотивациялық кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Сабақтың мақсатымен таныстыру
б) Үй тапсырмасын тексеру
1. Ұйғарым ақиқат па?
1. Егер сан 3 - ек бөлінсе, ол сан 9 - ға да бөлінеді. (жалған)
2. 1 саны жай санға да, құрама санға да жатпайды. (ақиқат)
3. 120005 құрама сан (ақиқат)
4. 147 адамды 3 топқа бөлуге болады. (ақиқат)
5. 25 пен 12 – сандары өзара жай сандар (ақиқат)
6. 1 - ге және өзіне ғана бөлінетін натурал сандар құрама сандар. (жалған)
7. ЕҮОБ (8; 16) = 4 (жалған)
8. ЕКОЕ (12; 48) = 12 (жалған)
9. ЕКОЕ (7; 20) = 140 (ақиқат)
10. ЕҮОБ (28; 42) = 14 (ақиқат)
13 5 11 13
2. a: b бөліндісінің мәнін табыңдар және де кестеде қандай сөз жасырылғанын тап.
Ең үлкен ортақ бөлгіш пен ең кіші ортақ еселікті табуға есептер шығару. жүктеу
Сабақтың тақырыбы: Ең үлкен ортақ бөлгіш пен ең кіші ортақ еселікті табуға есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Ең үлкен ортақ бөлгіш пен ең кіші ортақ еселікті табуға есептер шығару кездегі білімдерін міндетті және мүмкін деңгейде тексеру, ойда сақтау
қаблетін дамыту.
Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылығын ояту,
оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық және дұрыс жеткізе білуіне, тапқырлыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Сабақ түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар, интербелсенді тақта, кітап
Оқытудың әдісі: практикалық, топпен жұмыс
Сабақтың барысы:
І. Мотивациялық кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Сабақтың мақсатымен таныстыру
б) Үй тапсырмасын тексеру
1. Ұйғарым ақиқат па?
1. Егер сан 3 - ек бөлінсе, ол сан 9 - ға да бөлінеді. (жалған)
2. 1 саны жай санға да, құрама санға да жатпайды. (ақиқат)
3. 120005 құрама сан (ақиқат)
4. 147 адамды 3 топқа бөлуге болады. (ақиқат)
5. 25 пен 12 – сандары өзара жай сандар (ақиқат)
6. 1 - ге және өзіне ғана бөлінетін натурал сандар құрама сандар. (жалған)
7. ЕҮОБ (8; 16) = 4 (жалған)
8. ЕКОЕ (12; 48) = 12 (жалған)
9. ЕКОЕ (7; 20) = 140 (ақиқат)
10. ЕҮОБ (28; 42) = 14 (ақиқат)
13 5 11 13
2. a: b бөліндісінің мәнін табыңдар және де кестеде қандай сөз жасырылғанын тап.
Ең үлкен ортақ бөлгіш пен ең кіші ортақ еселікті табуға есептер шығару. жүктеу