Жұлдыздар мен аңыздар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Аспан әлемі | Мектеп: Жәңгір хан атындағы жалпы орта білім беретін мектеп | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 16. 04. 19 | Мұғалімнің есімі: Мизамбаева Б. С. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Жұлдыздар мен аңыздар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | 5. Т/А1. Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау 5Ж. 5Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжай алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік құзіреттілік | жинақы мәтін | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әдіс - тәсілдер | Сұрақ - жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Астрономия, қазақ әдебиеті | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы тақырып | Галактика | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Басталуы 5 минут | Ширату Топқа бөлу Оқушылар ортаға шығады. Жұлдыздар бойынша топқа бөлу Темірқазық. Жетіқарақшы, Шолпан осы сөздерді қатыстырып, тобына жақсы тілек айтады. «Бес қадам» ойыны 1. Сан есімнің мағынасына қарай түрлерін ата 2. Жұлдыздар мен ғаламшарлар қалай қақтығыспай тұрады? 3. Күн жерден қанша қашықтықта орналасқан? 150млн. 4. Галатиканы зерттеген ғалымдарды ата. 5. Ғаламның шексіздігі туралы алғашқы пікір кімнің еңбектерінде? Оқу мақсаты және бағалау критерийлері хабарланады | қағаздар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы 25 минут | Тыідалым алдындағы тапсырма Берілген жұлдыздардың суреттері мен тірек сөздер бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату. Оқушылар коллажға қарап ауызша болжам жасайды. Ұсынылған коллаж бойынша өз болжамдарын ұсынған соң, тыңдалым мәтінін тыңдайды. Оқушылар мәтінді тыңдайды, өз болжамдарымен салыстырады. Бүгінгі сабағымыз не туралы екен? Тыңдалым кезі тапсырмасы Аудио мәтін «Ойлан - жұптас - бөліс»әдісі
Оқылым кезі тапсырмасы Оқылым мәтінні топқа бөліп беру. Тезистік жоспар беріп, бағытын орналастыру ҚБ «От шашу» | Аудио мәтін «Ойлан - жұптас - бөліс»әдісі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы10 минут | Оқылымнан кейінгі тапсырма Тыңдалым және оқылым мәтіні негізінде жинақы мәтін жазу Дескриптор: Мәтінді мұқият оқып, негізгі, қосымша ақпаратты анықтайды; Қосымша ақпараттарды сызып тастайды; Негізгі ойды білдіретін тірек сөздерді, сөйлемдерді белгілейді; Автор ойын, баяндау желісін сақтай отырып, жинақы мәтін жазады; Мәтін түпнұсқасының сілтемесін көрсетеді. ҚБ «Үш шапалақ» Жа - рай - сың Кері байланыс парағы тақтаға ілінеді. Стикерлерді «Бағалау терезесіне жабыстырады. | . |