- 05 нау. 2024 04:06
- 153
Қажымұқан Н. Есенов
Сабақтың тақырыбы: Қажымұқан Н. Есенов.
Сабақтың мақсаты: Мәтіннің мазмұнын ашу, автордың берген ойын, идеясын түсіндіру.
Сөздік қорларын дамыту, тіл байлығын молайту.
Күштілікке, ептілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: Дәстүрлі сабақ
Әдісі: Сұрақ - жауап, топтық жұмыс
Типі: Жаңа білім енгізу.
Көрнекілігі: Слайдтар, мәнжазбалар, бағалау парағы
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі:
Психологиялық тренинг.
Көк аспанда күн күлсін,
Бірге күлсін бүлдіршін.
Көк аспанда күн күлсін,
Жерге ұдайы нұр кұйсын!
II. Топтарға бөлу. (Топ ережесімен таныстырып өту)
(1, 2, 3, сандарын алу алу арқылы топтастыру).
Топ мүшелерінің бір - бірімен амандасуы.
Қайырымды жандар айнала
Шеңберге келсін жайлана
Жалықпастан қайта біз
Махаббат сөзін айтамыз.
Сүйеміз барлық баланы
Бақыттымыз осы біз
Қасымызда досымыз.
III. Үй тапсырмасын тексеру.
Тұрсын Жұртбаев. Мысойған.
Мәтін мазмұнын жоспар бойынша әңгімелеу
І. топ: Геолог пен қарттың кездесуі
ІІ. топ: «Мысойған» туралы аңыз.
ІІІ. топ: Қаныштың аңыз әңгіменің шын екендігіне көз жеткізуі.
Қортынды ретінде көрініс. ( мадақтау)
IY. Үй тапсырмасын бекіту.
- Мәтіндегі ғалымның мамандығы туралы не білесіз?
- Мәтіндегі Жезқазған, Мысойған сияқты атақты жерлер туралы не білесіз?
- Мәтіндегі Қаныш Сәтбаев кім?
Y. Сергіту сәті:
YI. Қаныш Сәтбаев сияқты ұлы зерттеушіден басқа қандай ұлы тұлғаларды білесіңдер?
Қажымұқан Мұңайтбасов (өмірбаяны мен таныстырылды, мәнжазба тыңдалды.)
Жаңа сабақ: Қажымұқан. Нұрлан Есенов.
Оқулықпен жұмыс: (таспадан тыңдалды)
YII. Топтарға тапсырма. (Шапалақтау арқылы мадақтау)
1 - топ. Көктөбедегі тас.
2 - топ. Амандық атайдың әңгімесі.
3 - топ. Тас туралы әңгіме.
YIII. Сөздік жұмыс.(Мән - мағынасын балалардан сұрау, дәптерге жазу).
Жасыл құрақ -
Тәнті етті –
Алақанының табы қалған –
IX. Ой толғаныс.
Топтық жұмыс.
Мәтіндегі мақалды тауып, мағынасын түсіндіру. «Күш атасын танымас».
X. Жаңа тақырыпты бекіту.
Топтық жұмыс.
1. Мәтін тақырыбын басқаша қалай атар едің?
2. Оқиға қай заманда болған?
3. Әңгімедегі таңданыс сезімін тудырған жері?
XI. Үйге тапсырма:
Мәтіннің мазмұнын әңгімелеу.
Қажымұқан туралы деректер жинау.
XII. Бағалау:
Өзін – өзі бағалау парағы арқылы бағалау.
Қажымұқан Н. Есенов жүктеу
Сабақтың мақсаты: Мәтіннің мазмұнын ашу, автордың берген ойын, идеясын түсіндіру.
Сөздік қорларын дамыту, тіл байлығын молайту.
Күштілікке, ептілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: Дәстүрлі сабақ
Әдісі: Сұрақ - жауап, топтық жұмыс
Типі: Жаңа білім енгізу.
Көрнекілігі: Слайдтар, мәнжазбалар, бағалау парағы
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі:
Психологиялық тренинг.
Көк аспанда күн күлсін,
Бірге күлсін бүлдіршін.
Көк аспанда күн күлсін,
Жерге ұдайы нұр кұйсын!
II. Топтарға бөлу. (Топ ережесімен таныстырып өту)
(1, 2, 3, сандарын алу алу арқылы топтастыру).
Топ мүшелерінің бір - бірімен амандасуы.
Қайырымды жандар айнала
Шеңберге келсін жайлана
Жалықпастан қайта біз
Махаббат сөзін айтамыз.
Сүйеміз барлық баланы
Бақыттымыз осы біз
Қасымызда досымыз.
III. Үй тапсырмасын тексеру.
Тұрсын Жұртбаев. Мысойған.
Мәтін мазмұнын жоспар бойынша әңгімелеу
І. топ: Геолог пен қарттың кездесуі
ІІ. топ: «Мысойған» туралы аңыз.
ІІІ. топ: Қаныштың аңыз әңгіменің шын екендігіне көз жеткізуі.
Қортынды ретінде көрініс. ( мадақтау)
IY. Үй тапсырмасын бекіту.
- Мәтіндегі ғалымның мамандығы туралы не білесіз?
- Мәтіндегі Жезқазған, Мысойған сияқты атақты жерлер туралы не білесіз?
- Мәтіндегі Қаныш Сәтбаев кім?
Y. Сергіту сәті:
YI. Қаныш Сәтбаев сияқты ұлы зерттеушіден басқа қандай ұлы тұлғаларды білесіңдер?
Қажымұқан Мұңайтбасов (өмірбаяны мен таныстырылды, мәнжазба тыңдалды.)
Жаңа сабақ: Қажымұқан. Нұрлан Есенов.
Оқулықпен жұмыс: (таспадан тыңдалды)
YII. Топтарға тапсырма. (Шапалақтау арқылы мадақтау)
1 - топ. Көктөбедегі тас.
2 - топ. Амандық атайдың әңгімесі.
3 - топ. Тас туралы әңгіме.
YIII. Сөздік жұмыс.(Мән - мағынасын балалардан сұрау, дәптерге жазу).
Жасыл құрақ -
Тәнті етті –
Алақанының табы қалған –
IX. Ой толғаныс.
Топтық жұмыс.
Мәтіндегі мақалды тауып, мағынасын түсіндіру. «Күш атасын танымас».
X. Жаңа тақырыпты бекіту.
Топтық жұмыс.
1. Мәтін тақырыбын басқаша қалай атар едің?
2. Оқиға қай заманда болған?
3. Әңгімедегі таңданыс сезімін тудырған жері?
XI. Үйге тапсырма:
Мәтіннің мазмұнын әңгімелеу.
Қажымұқан туралы деректер жинау.
XII. Бағалау:
Өзін – өзі бағалау парағы арқылы бағалау.
Қажымұқан Н. Есенов жүктеу