- 05 нау. 2024 04:18
- 317
И, й әріптерінің жазылуы
Қазақ тілі 2 сынып
Сабақтың тақырыбы: И, й әріптерінің жазылуы
Сабақтың мақсаттар 1. Мәтінді түсініп оқиды, мәтіннің бөліктерін анықтайды.
2. И, й әрпінің емлесін сақтай отырып жазады;
3. Жағдаяттың мазмұнын түсініп, одан шығудың жолын табады;
4. Дұрыс құрылмаған сөйлемді және орфографиялық, пунктуациялы қателерді табу, қайта түзетіп жазады;
Бағалау критерилері 1. Мәтінді түсініп, мәнерлеп оқиды, бөліктерге бөледі;
2. Каллиграфиялық нормаларды сақтай отырып жазады;
4. Орындаған жұмыстарын топта талқылайды;
5. Жұппен жұмыс жасайды, бір - бірінің қатесін тауып, түзету жүргізеді.
Сөздік қор әшекей - бұйымдар, шуақ
Құндылықтарды дарыту: Өз бетімен жұмыс жасай білуге, топта ұжымдаса жұмыс жасай білуге тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс: Дене: сергіту сәтін жасайды
Қызықты грамматика: Жұмбақты өлең оқиды.
АКТ қолдану дағдысы: Интербелсенді тақта
Алдыңғы меңгерілген білім: И, й әріптерінің жазылуы
Сабақ барысы
Сабақтың басы
Психологиялық ахуал
Балдырған баламыз.
Досты көп табамыз.
Қашан да, қайда да,
Достар бір - біріне
Сенімді боламыз.
Үй тапсырмасын бірнеше оқушыға оқытамын.
Сабақтың ортасы
Оқылым.
(МК; Т)
Моншағы көп тізілер,
Шуағын төксе күліп күн.
Соңғы әріп «К» болса,
Әжем сынды кісілер
Қолға тағар мүлікпін.
Ашық сұрақ
- Өлең не туралы?
- Әшекей бұйымдарға тағы нелер жататынын айт.
- Суреттегі бұйымдарды қайсылары өлең мазмұнында айтылады?
- Қандай? сөзінің көмегімен суреттегі әшекейлі бұйымдарды сипаттап жаз.
- Мәтіннен и, й дыбыстарын салыстырып, олардың айырмашылығын айт.
Жазылым
39. Жаңылтпашты жатқа жаз. И, й әріптері бар сөздердің астын сыз.
Бейсенде бар сеңсең тон,
Сейсенде бар сеңсен тон,
Кигендері өңшең тон.
Дескриптор
- Берілген уақыт ішінде жаңылтпашты жатқа жаттайды
- Көркем етіп, дәптерлеріне жатқа жазады.
Қ/Б
Жұптар жұмыстарын бас бармақ әдісі арқылы бір - бірін бағалайды.
Сергіту сәті
Қырғауыл боп ұшамыз, ұшамыз (Екі қолымен қанат жасап ұшамыз)
Түлкі болып қашамыз, қашамыз( Бір орындарында тұрып жүгіреді)
Қырғауылдай тапқыр боп, тапқыр боп,
Орнымызға қонамыз (Бәрі орындарында отырады)
40. Айжанның әшекей бұйымдар салатын қобдишасына и - дан басталатын сөздер түсіп кетіпті. Соларды табуға көмектесейік.
Мектеп: «С. Қондыбай атындағы №22жалпы білім беру орта мектебі»
Мұғалімнің аты - жөні: Асанова Айымгуль Жолдасбаевна
И, й әріптерінің жазылуы. жүктеу
Сабақтың тақырыбы: И, й әріптерінің жазылуы
Сабақтың мақсаттар 1. Мәтінді түсініп оқиды, мәтіннің бөліктерін анықтайды.
2. И, й әрпінің емлесін сақтай отырып жазады;
3. Жағдаяттың мазмұнын түсініп, одан шығудың жолын табады;
4. Дұрыс құрылмаған сөйлемді және орфографиялық, пунктуациялы қателерді табу, қайта түзетіп жазады;
Бағалау критерилері 1. Мәтінді түсініп, мәнерлеп оқиды, бөліктерге бөледі;
2. Каллиграфиялық нормаларды сақтай отырып жазады;
4. Орындаған жұмыстарын топта талқылайды;
5. Жұппен жұмыс жасайды, бір - бірінің қатесін тауып, түзету жүргізеді.
Сөздік қор әшекей - бұйымдар, шуақ
Құндылықтарды дарыту: Өз бетімен жұмыс жасай білуге, топта ұжымдаса жұмыс жасай білуге тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс: Дене: сергіту сәтін жасайды
Қызықты грамматика: Жұмбақты өлең оқиды.
АКТ қолдану дағдысы: Интербелсенді тақта
Алдыңғы меңгерілген білім: И, й әріптерінің жазылуы
Сабақ барысы
Сабақтың басы
Психологиялық ахуал
Балдырған баламыз.
Досты көп табамыз.
Қашан да, қайда да,
Достар бір - біріне
Сенімді боламыз.
Үй тапсырмасын бірнеше оқушыға оқытамын.
Сабақтың ортасы
Оқылым.
(МК; Т)
Моншағы көп тізілер,
Шуағын төксе күліп күн.
Соңғы әріп «К» болса,
Әжем сынды кісілер
Қолға тағар мүлікпін.
Ашық сұрақ
- Өлең не туралы?
- Әшекей бұйымдарға тағы нелер жататынын айт.
- Суреттегі бұйымдарды қайсылары өлең мазмұнында айтылады?
- Қандай? сөзінің көмегімен суреттегі әшекейлі бұйымдарды сипаттап жаз.
- Мәтіннен и, й дыбыстарын салыстырып, олардың айырмашылығын айт.
Жазылым
39. Жаңылтпашты жатқа жаз. И, й әріптері бар сөздердің астын сыз.
Бейсенде бар сеңсең тон,
Сейсенде бар сеңсен тон,
Кигендері өңшең тон.
Дескриптор
- Берілген уақыт ішінде жаңылтпашты жатқа жаттайды
- Көркем етіп, дәптерлеріне жатқа жазады.
Қ/Б
Жұптар жұмыстарын бас бармақ әдісі арқылы бір - бірін бағалайды.
Сергіту сәті
Қырғауыл боп ұшамыз, ұшамыз (Екі қолымен қанат жасап ұшамыз)
Түлкі болып қашамыз, қашамыз( Бір орындарында тұрып жүгіреді)
Қырғауылдай тапқыр боп, тапқыр боп,
Орнымызға қонамыз (Бәрі орындарында отырады)
40. Айжанның әшекей бұйымдар салатын қобдишасына и - дан басталатын сөздер түсіп кетіпті. Соларды табуға көмектесейік.
Мектеп: «С. Қондыбай атындағы №22жалпы білім беру орта мектебі»
Мұғалімнің аты - жөні: Асанова Айымгуль Жолдасбаевна
И, й әріптерінің жазылуы. жүктеу