- 05 нау. 2024 04:34
- 448
Қазақтың ұлттық ойындары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты - жөні: | |||||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Қазақтың ұлттық ойындары | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) | 8. 3. 4. 4 – денсаулыққа кері әсерін тигізуі мүмкін қауіп - қатерді төмендету, сондай - ақ техникалық қауіпсіздігі бойынша техника қауіпсіздігінің күрделі мәселелерін түсіне білуі Ұлттық ойынды насихаттау | |||||
Сабақ мақсаттары | 1. Асық ойынының элементтерін дамыту 2. Ойында көшбасшылық дағдыларды қалыптастыру | |||||
Бағалау критерийлері | Асық ойнауға дағдыланып, командалық жұмысты орындайды | |||||
Тілдік мақсаттар | Мыналарды қамтиды:
| |||||
Құндылықтарды дарыту | Адалдық, серіктестік, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз жаттығу | |||||
Пәнаралық байланыстар | математика | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Өз бетінше асықты соғу әдіс – тәсілдерін, орындау техникаларын ғаламтор арқылы бейнематериалды іздеп көре алады | |||||
Бастапқы білім | Оқушыларда алдыңғы сыныптарда денешынықтыру сабақтарынан, сондай - ақ сабақтан тыс қызметтен алынған бірқатар әлеуметтік дағдылар және командада жұмыс істеу дағдылары бар | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 2 мин. 8 мин. | Сабақ басында - оқушылардың зейінін шоғырландыру - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау Доппен және допсыз қыздырыну жаттығулары | |||||
Сабақтың ортасы 25 мин. | №1 тапсырма Асықты шашу, соғу, ханталапай кезінде асықты тез әрі шапшаң жинап алу әдісі. Бірінші топ оқушылары көрсеткеннен кейін, екінші топ оқушылары ескертулер жасап, асық ойнаудың әдіс – тәсілдерін жүргізудің проблемалық сәттерін шешу жолдарын ұсынады. Содан кейін оқушылар ролдермен ауысады. Дискриптор Оқушы:
№2 тапсырма Асықты соғу техникалары Бір орыннан соғу, бір қырынан соғу, екі қадам жасап асықты соғу Дискриптор Оқушы:
| |||||
Сабақтың соңы 5 мин. | Рефлексия - нені білдім? Нені үйрендім? - нені толық түсінбедім? - нені сәтті үйрендім? - немен жұмысты жалғастыру қажет? Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады | |||||
Саралау -- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? - оқушының жеке мүмкіндіктерін анықтау | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? - өзін - өзі бағалау - бір - бірін бағалау - мұғалімнің бақылауымен | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс - әрекет түрлері | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытты кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы солжақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |