- 05 нау. 2024 02:32
- 208
Сабақтың түрлері, құрылысы
Павлодар қаласы, № 29 ЖОМ
Биология пәні мұғалімі Нығманова А.С.
Биология 6 сынып
Тақырыбы: Сабақтың түрлері, құрылысы
Сабақтың мақсаты: сабақтың атқаратын қызметін, оның жалпы құрылысын оқушы санасына жете түсіндіру, оқушылардың ой - өрісін кеңейту, функционалдық сауаттылығын арттыру.
Сабақтың міндеттері:
сабақтың мәнісін, өсімдік үшін маңызын, атқаратын функциясын түсіндіру;
адамның тұлға ретінде дамуын, ғылыми дүниетанымын байыту, табиғатты аялауға, қорғауға тәрбиелеу;
пәнге, тақырыпқа байланысты қызығушылықтарын дамыту.
Құрал - жабдықтар: АКТ, электронды оқулық, қол әйнек, әртүрлі өсімдіктердің сабақтары (қарағаш, үйеңкі, терек, жөке, итмұрын, қарақат т. б)
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндірмелі - көрнекілік әдіс, нұсқаушы - ойға түсіруші әдіс.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесу, келмей қалған оқушыларды белгілеп, психологиялық ауалын қалыптастыру, топқа бөлу, оқушылардың назарын сабаққа аудару.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі
І топ
1. Бүршік неліктен бастапқы өркен деп аталады, ішкі құрылысы бойынша дәлелдеп беріңдер.
2. Буын, буынаралық дегенді қалай түсінесіңдер?
ІІ топ
3. Ұзарған өркен мен қысқарған өркеннің айырмашылығы неде, олар қандай қызмет атқарады?
4. Өсу бүршігі мен гүл бүршіктерінің айырмашылықтарын талдаңдар.
ІІІ топ
5. Қосалқы бүршіктер қайдан дамиды, қызметі қандай?
6. Бүршіктер нешеге бөлінеді?
ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру кезеңі
Жоспар:
1. Сабақ және оның түрлері
2. Сабақтың ішкі құрылысы
3. Топтық жұмыс
Сабақ - өсімдіктің жер асты мүшелері мен жер үсті мүшелерін бір - бірімен жалғастырып тұратын орталық тірек
Толық нұсқасын жүктеу
Биология пәні мұғалімі Нығманова А.С.
Биология 6 сынып
Тақырыбы: Сабақтың түрлері, құрылысы
Сабақтың мақсаты: сабақтың атқаратын қызметін, оның жалпы құрылысын оқушы санасына жете түсіндіру, оқушылардың ой - өрісін кеңейту, функционалдық сауаттылығын арттыру.
Сабақтың міндеттері:
сабақтың мәнісін, өсімдік үшін маңызын, атқаратын функциясын түсіндіру;
адамның тұлға ретінде дамуын, ғылыми дүниетанымын байыту, табиғатты аялауға, қорғауға тәрбиелеу;
пәнге, тақырыпқа байланысты қызығушылықтарын дамыту.
Құрал - жабдықтар: АКТ, электронды оқулық, қол әйнек, әртүрлі өсімдіктердің сабақтары (қарағаш, үйеңкі, терек, жөке, итмұрын, қарақат т. б)
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндірмелі - көрнекілік әдіс, нұсқаушы - ойға түсіруші әдіс.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесу, келмей қалған оқушыларды белгілеп, психологиялық ауалын қалыптастыру, топқа бөлу, оқушылардың назарын сабаққа аудару.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі
І топ
1. Бүршік неліктен бастапқы өркен деп аталады, ішкі құрылысы бойынша дәлелдеп беріңдер.
2. Буын, буынаралық дегенді қалай түсінесіңдер?
ІІ топ
3. Ұзарған өркен мен қысқарған өркеннің айырмашылығы неде, олар қандай қызмет атқарады?
4. Өсу бүршігі мен гүл бүршіктерінің айырмашылықтарын талдаңдар.
ІІІ топ
5. Қосалқы бүршіктер қайдан дамиды, қызметі қандай?
6. Бүршіктер нешеге бөлінеді?
ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру кезеңі
Жоспар:
1. Сабақ және оның түрлері
2. Сабақтың ішкі құрылысы
3. Топтық жұмыс
Сабақ - өсімдіктің жер асты мүшелері мен жер үсті мүшелерін бір - бірімен жалғастырып тұратын орталық тірек
Толық нұсқасын жүктеу
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.