Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері
Пән Математика Сынып: 6 | Мектеп: «Еңбекші ауылындағы орта мектеп» КММ | |
Күні: 31. 01. 2020 | Мұғалімнің аты - жөні: Тогаева Г. Қ | |
Сабақтың тақырыбы: | Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері | |
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6. 2. 2. 6 теңсіздіктерді қосу, азайту, көбейту және бөлуді түсіну және қолдану | |
Сабақтың мақсаты | 6. 2. 2. 6 теңсіздіктерді қосу, азайту, көбейту және бөлуді түсіну және қолдану | |
Жетістік критерийлері | 1. Санды теңсіздіктердің қасиеттерін пайдаланып есептерді шығара алады 2. Теңсіздіктерді мүшелеп қосуды, азайтуды, көбейтуді, бөлуді орындай алады 3. Санды теңсіздікке берілген мәселе есептерді шығара алады | |
Пәнаралық байланыс | Геометрия | |
АКТ қолдану | Слайд | |
Құндылықтарға баулу | Мәңгілік ел идеясының негізінде | |
Алдыңғы білім: | Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс - әрекет | Ресурстар |
Ұйымдастыру 4 мин | 1. Оқушылармен сәлемдесу. 2. Психологиялық ахуал қалыптастыру Сыныпта шарлар ілініп тұрады. Оқушыларға стикерлер таратылады. Әр оқушы стикерге арман – тілектерін, ойлаған мақсаттарын жазып, ілініп тұрған түрлі – түсті шарға барып жапсырады. Топқа бөлу 1, 2, 3, 4 Үстел үстіндегі себетте қағаздар бар. Себеттегі қағаздарды оқушылар таңдау арқылы өз топтарын табады. | Шарлар Себет |
Алдыңғы білім 6 мин 3 мин | «Көпір тапсырмаларын тексеру» әдісі топтық жұмыс I топ. 2 а 5 а 15 + - b 10 3 а 9 6 а + b 15 3 а – b 6 II топ. 5 х 7 а 15 + - y 10 3 а 7 9 x + y 17 3 а – b 8 III топ. 10 а 15 а 20 b 10 3 а 9 14 а + b 25 3 а – b 11 IV топ. 10 а 15 а 20 + - b 10 3 а 9 14 а + b 25 3 а – b 11 ҚБ: «Қол шапалақ» әдісі «Көршіңді тексер» әдісі бойынша үй тапсырмасын тексеру №877. Теңсіздіктерді мүшелеп көбейтіңдер: 1) 4және 7 5 2) 5 9 және 2 4 3) 0, 5 3 және 4 5 4) 6және 7 2 5) 9 12 және 3 5 6) 8және 6 2 ҚБ: «Бағдаршам» әдісі | Қол шапалақ Дәптер Бағдаршам |
Жаңа сабақтың басы 2 мин | Тақырыбы: Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері Жаңа сабақтың мақсаты: 6. 2. 2. 6 теңсіздіктерді қосу, азайту, көбейту және бөлуді түсіну және қолдану АКТ жұмыс көрсету, сабақ тақырыбын оқушылар дәптерге жазу. | |
Сабақ ортасы 14 мин | Оқулық, дәптермен жұмыс «Сәйкестендір» әдісі №878 Велосипедшінің жылдамдығы х км/сағ, ол 13 км/сағ – тан артық, мотоциклшінің жылдамдығы у км/сағ, ол 38 км/сағ – тан артық. Велосипедші мен мотоциклші бір жерден бір уақытта бір – бірінен қарама – қарсы бағытта жүрді. Олар 1 сағ өткен соң бір – бірінен неше км қашықтықта болатынын бағалаңдар. №879, №882, №883 Дескриптор: 1. Оқушылар санды теңсіздіктерді азайтуды, қосуды, көбейтуді, бөлуді орындай алады 2. Оқушылар санды теңсіздіктерді мүшелеп қоса алады 3. Санды теңсіздіктерге берілген мәселе есептерді шығара алады ҚБ: смайликтермен бағалау «Инсерт немесе түртіп алу» әдісі №880, №884, №885 есептерді шығару ҚБ: «От шашу» әдісі | Тақта Түрлі – түсті қағаздар Әр түрлі смайликтер Оқулықпен жұмыс |
Сергіту сәті 1 мин | Би: «Ата – ананы тыңдаймыз» | АКТ |
Жұптық жұмыс 4 мин | «Сиқырлы сандық» әдісі Дескриптор: 1. Санды теңсіздіктерді қоса алады 2. Санды теңсіздіктерді азайта алады ҚБ: «бас бармақ» әдісі | Сандықша Бас бармақ |
Қорытынды 1 мин | Санды теңсіздіктердің қасиеттерін пайдаланып есептерді шығара алады. Теңсіздіктерді мүшелеп қосуды, азайтуды, көбейтуді, бөлуді орындай алады. Санды теңсіздікке берілген мәселе есептерді шығара алады | |
Рефлексия 2 мин | Сабақ соңында оқушылардан кері байланыс аламын, сол кезде оқушыларға стикерлер таратылады. Оқушылар стикерге сабақтағы көңіл - күйін жазып, тақтаға жапсырады | |
Кері байланыс | - нені білдім, нені үйрендім (оқушылар сөйлейді) - нені толық түсінбедім - түсінбедім | |
Оқушының бағалауы 1 мин | Оқушылардың білімін бағалау: «Екі жұлдыз, бір тілек» | |
Үйге тапсырма 1 мин | №885, №886 есептерді шығару | |
Мұғалімнің жалпы бағалауы 1 мин | Мұғалімнің бағалауы 1. Мақсатқа жетті 2. Мақсатқа жартылай жетті 3. Мақсатқа қол жеткізбеді |
Толық нұсқасын жүктеу