- 05 нау. 2024 04:25
- 313
Тік төртбұрыштың (шаршының) ауданы
Сабақтың тақырыбы: Тік төртбұрыштың (шаршының) ауданы
Сабақтың мақсаты: Оқушылар тік төртбұрыштың (шаршының) ауданының формуласын пайдалана отырып ауданды табумен танысады. Кестелік көбейту мен бөлуге берілген есептерді шығарады. Есептер шешу арқылы ойлау қабілеті дамиды.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар тік төртбұрыштың (шаршының) ауданын табуды үйренеді. Көбейту мен бөлуді орындауда ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын қалыптастырады.
Ресурстар: Дидактикалық материалдар, кесте, суреттер
Дерек көздері Математика оқулығы 3 сынып, дидактикалық – әдістемелік құралдар
Оқыту әдістері: Дамыта оқыту технологиясы, ойын, көрнекілік, сұрақ - жауап.
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз
Тұсаукесер
Сұрақ – жауап
- Мынау қандай фигура?
- Шаршы дегеніміз не?
- Шаршының барлық бұрыштары қандай?
Негізгі бөлім №1 Ауызша
Әр фигураның ауданын қалай табуға болатынын түсіндір. Әр фигураның ауданын неше квадрат сантиметр?
№2
а) Тік төртбұрыштың ауданын тап.
ә) Шаршының ауданын тап
№3 Әр фигураның қабырғалары неше сантиметр?
Әр фигурада неше қатар шықты?
Әр фигурада неше баған шықты?
№4
Ш: Ұзындығы – 3 см
Ені – 2 см
S -?
Ш: Ұзындығы – 3 см
Ені – 3 см
S -?
Сергіту сәті
№5 Есепті шығар
Ш: Шу каналы – 82 км ←
Көксу каналы -? 21 км ұзын | ←
Басқара каналы -? 55 км қысқа |
№6
Бекіре ¼ - 20 кг
Бекіре -?
Шығармашылық тапсырма
10 таяқшаның неше ұшы бар? Он жарым таяқшаның ше? Он үш жарым таяқшаның ше?
Маңғыстау облысы, Мұнайлы ауданы
№2 орта мектеп бастауыш сынып мұғалімі
Ходжабергенова Жибек Илясовна
Тік төртбұрыштың (шаршының) ауданы жүктеу
Сабақтың мақсаты: Оқушылар тік төртбұрыштың (шаршының) ауданының формуласын пайдалана отырып ауданды табумен танысады. Кестелік көбейту мен бөлуге берілген есептерді шығарады. Есептер шешу арқылы ойлау қабілеті дамиды.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар тік төртбұрыштың (шаршының) ауданын табуды үйренеді. Көбейту мен бөлуді орындауда ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын қалыптастырады.
Ресурстар: Дидактикалық материалдар, кесте, суреттер
Дерек көздері Математика оқулығы 3 сынып, дидактикалық – әдістемелік құралдар
Оқыту әдістері: Дамыта оқыту технологиясы, ойын, көрнекілік, сұрақ - жауап.
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз
Тұсаукесер
Сұрақ – жауап
- Мынау қандай фигура?
- Шаршы дегеніміз не?
- Шаршының барлық бұрыштары қандай?
Негізгі бөлім №1 Ауызша
Әр фигураның ауданын қалай табуға болатынын түсіндір. Әр фигураның ауданын неше квадрат сантиметр?
№2
а) Тік төртбұрыштың ауданын тап.
ә) Шаршының ауданын тап
№3 Әр фигураның қабырғалары неше сантиметр?
Әр фигурада неше қатар шықты?
Әр фигурада неше баған шықты?
№4
Ш: Ұзындығы – 3 см
Ені – 2 см
S -?
Ш: Ұзындығы – 3 см
Ені – 3 см
S -?
Сергіту сәті
№5 Есепті шығар
Ш: Шу каналы – 82 км ←
Көксу каналы -? 21 км ұзын | ←
Басқара каналы -? 55 км қысқа |
№6
Бекіре ¼ - 20 кг
Бекіре -?
Шығармашылық тапсырма
10 таяқшаның неше ұшы бар? Он жарым таяқшаның ше? Он үш жарым таяқшаның ше?
Маңғыстау облысы, Мұнайлы ауданы
№2 орта мектеп бастауыш сынып мұғалімі
Ходжабергенова Жибек Илясовна
Тік төртбұрыштың (шаршының) ауданы жүктеу