- 05 нау. 2024 02:15
- 238
Тұсбағар
Қарағанды облысы, Қаражал ауданы,
Жайрем кенті, №30 орта мектебінің
Бастауыш сынып мұғалімі
Ахатова Гульжазира Изтелеуовна
Тақырыбы: Тұсбағар
Мақсаты: Оқушыларға тұсбағар туралы түсінік беру. Тұсбағарды пайдалану тәртібімен таныстыру. Шығармашылық қабілеттерін дамыту. Байқағыштыққа, өз беттерімен жұмыс істей білуге тәрбиелеу.
Көрнекіліктері: тұсбағар, магнит, семантикалық карта, тест жұмыстары, электронды оқулық, фишкалар.
Түрі: саяхат сабақ
Пәнаралық байланыс: қазақ тілі
Сабақтың барысы:
Психологиялық ұйымдастыру: Орнымыздан тұрайық,
Алақанды ұрайық. Бір отырып, бір тұрып,
Орнымызға отырайық.
- Бүгін ерекше сабақ. Бізге көп қонақтар келіп отыр. Сол қонақтармен саяхатқа барып қайтсақ қайтеді?
- Онда өзіміздің Қарағанды қаласына барамыз.
- Ол үшін бізге көлік керек. Автобусқа билет алып алайық.
Билет алу: Семантикалық карта. (1 слайд)
Оқушыларға жеке - жеке таратылады.
Билет алдық. Енді автобусқа отырайық.
Саяхатқа шығамыз,
Саябаққа барамыз.
Түрлі аң мен құстарды
Қызықтап біз қайтамыз.
- Міне Қарағандыға да келдік. Мұнда әрине балалардың баратын жері хайуанаттар бағына да келдік.
- Бұл жердің күзетшісінің тапсырмасы бар екен. Егер оны орындасақ бізді кіргізеді екен.
Күзетшінің тапсырмасы:
1. Көкжиек дегеніміз не?
2. Көкжиек сызығы дегеніміз не?
3. Қандай жергілікті белгілерге қарап, көкжиек тұстарын ажыратуға болады?
4. Көкжиектің негізгі төрт тұстарын ата.
Жайрем кенті, №30 орта мектебінің
Бастауыш сынып мұғалімі
Ахатова Гульжазира Изтелеуовна
Тақырыбы: Тұсбағар
Мақсаты: Оқушыларға тұсбағар туралы түсінік беру. Тұсбағарды пайдалану тәртібімен таныстыру. Шығармашылық қабілеттерін дамыту. Байқағыштыққа, өз беттерімен жұмыс істей білуге тәрбиелеу.
Көрнекіліктері: тұсбағар, магнит, семантикалық карта, тест жұмыстары, электронды оқулық, фишкалар.
Түрі: саяхат сабақ
Пәнаралық байланыс: қазақ тілі
Сабақтың барысы:
Психологиялық ұйымдастыру: Орнымыздан тұрайық,
Алақанды ұрайық. Бір отырып, бір тұрып,
Орнымызға отырайық.
- Бүгін ерекше сабақ. Бізге көп қонақтар келіп отыр. Сол қонақтармен саяхатқа барып қайтсақ қайтеді?
- Онда өзіміздің Қарағанды қаласына барамыз.
- Ол үшін бізге көлік керек. Автобусқа билет алып алайық.
Билет алу: Семантикалық карта. (1 слайд)
Оқушыларға жеке - жеке таратылады.
Билет алдық. Енді автобусқа отырайық.
Саяхатқа шығамыз,
Саябаққа барамыз.
Түрлі аң мен құстарды
Қызықтап біз қайтамыз.
- Міне Қарағандыға да келдік. Мұнда әрине балалардың баратын жері хайуанаттар бағына да келдік.
- Бұл жердің күзетшісінің тапсырмасы бар екен. Егер оны орындасақ бізді кіргізеді екен.
Күзетшінің тапсырмасы:
1. Көкжиек дегеніміз не?
2. Көкжиек сызығы дегеніміз не?
3. Қандай жергілікті белгілерге қарап, көкжиек тұстарын ажыратуға болады?
4. Көкжиектің негізгі төрт тұстарын ата.
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.