- 05 нау. 2024 04:15
- 201
26+7 және 33 - 7 жағдайларындағы қосу және азайту.
Математика 2 сынып
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: 26+7 және 33 - 7 жағдайларындағы қосу және азайту.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Бөлшектеп қосу және азайту тәсілдерін көрнекілікке сүйене отырып енгізу; сол тәсілдерді қолдану үлгісін көрсету; Есептеулер жүргізудің сәйкес тәсілін өрнекілікке сүйене отырып енгізу, оны қолданудың үлгісін көрсету.
Дамытушылық: Екі амалмен шығарылатын есепті (қосындыны, қалдықты табу, «сонша») шығаруды пысықтау. құрылымы күрделі санды өрнектер мен әріпті өрнектермен әр алуан іс - әрекеттер орындауға машықтандыру., ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым - қатынасқа
тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгеру сабағы.
Әдіс - тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ - жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, жарыс.
Көрнекілік: Қосу және азайту кестесі, геометриялық фигуралар, периметр табу кестесі.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасын тексеру:: 2, 4 – тапсырма
Білімді жан - жақты тексеру кезеңі.
Ауызша және жазбаша есептеулер.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі
Жаңа сабақ.
1 - тапсырма Түсіндірме мәтінмен жұмыс. Практикалық іс - әрекет.
5 - тапсырма Барлық мүмкін жағдайлар толық қарастырылады.
1 онд 5 бірл.+5 бірл=2 онд. 2 онд. – 5 бірл. = 1 онд. 5 бірл.
2 онд 5 бірл.+5 бірл=3 онд.
3 онд 5 бірл.+5 бірл=4 онд. Т. с. с.
4 онд 5 бірл.+5 бірл=5 онд.
5 онд 5 бірл.+5 бірл=6 онд.
6 онд 5 бірл.+5 бірл=7 онд.
6 - тапсырма Өрнек құру, мәнін табу.
(48+2)+5=
(57 - 7)- а, а=2
26+7 және 33 - 7 жағдайларындағы қосу және азайту. жүктеу
26+7 және 33 - 7 жағдайларындағы қосу және азайту. жүктеу
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: 26+7 және 33 - 7 жағдайларындағы қосу және азайту.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Бөлшектеп қосу және азайту тәсілдерін көрнекілікке сүйене отырып енгізу; сол тәсілдерді қолдану үлгісін көрсету; Есептеулер жүргізудің сәйкес тәсілін өрнекілікке сүйене отырып енгізу, оны қолданудың үлгісін көрсету.
Дамытушылық: Екі амалмен шығарылатын есепті (қосындыны, қалдықты табу, «сонша») шығаруды пысықтау. құрылымы күрделі санды өрнектер мен әріпті өрнектермен әр алуан іс - әрекеттер орындауға машықтандыру., ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым - қатынасқа
тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгеру сабағы.
Әдіс - тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ - жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, жарыс.
Көрнекілік: Қосу және азайту кестесі, геометриялық фигуралар, периметр табу кестесі.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасын тексеру:: 2, 4 – тапсырма
Білімді жан - жақты тексеру кезеңі.
Ауызша және жазбаша есептеулер.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі
Жаңа сабақ.
1 - тапсырма Түсіндірме мәтінмен жұмыс. Практикалық іс - әрекет.
5 - тапсырма Барлық мүмкін жағдайлар толық қарастырылады.
1 онд 5 бірл.+5 бірл=2 онд. 2 онд. – 5 бірл. = 1 онд. 5 бірл.
2 онд 5 бірл.+5 бірл=3 онд.
3 онд 5 бірл.+5 бірл=4 онд. Т. с. с.
4 онд 5 бірл.+5 бірл=5 онд.
5 онд 5 бірл.+5 бірл=6 онд.
6 онд 5 бірл.+5 бірл=7 онд.
6 - тапсырма Өрнек құру, мәнін табу.
(48+2)+5=
(57 - 7)- а, а=2
26+7 және 33 - 7 жағдайларындағы қосу және азайту. жүктеу
26+7 және 33 - 7 жағдайларындағы қосу және азайту. жүктеу