- 05 нау. 2024 04:26
- 603
Әдеби шығарманың жанрын анықтау
| Пәні Әдебиеттік оқу. Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен(жарық пен қараңғылық) Күні Сынып 3 | Мектеп Жангелдин орта мектебі. Мұғалімнің аты - жөні Естайлақова Лена Аусабитовна. Қатысқандар саны Қатыспағандар саны | ||
| Сабақтың тақырыбы | Әдеби шығарманың жанрын анықтау. | ||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3. 2. 4. 1. Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерешеліктерін анықтау | ||
| Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіме - нің түрлерін біледі. Көптеген оқушылар Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата түр - лерін ажыратады. Кейбір оқушылар Әдеби шығарманың жанрының ерекшелік - терін анықтайды. | ||
| Бағалау критерийлері | Әдеби шығарманың жанрын ажыратады. Мысалдың жанрлық ерекшеліктерін сипаттайды. Жанрлық ерекшеліктері бойынша халық ауыз әдебиеті үлгілерін ажыратады. | ||
| Тілдік мақсаттар | Мақал - мәтел, нақыл сөз, жанр. | ||
| Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық | ||
| Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі, жаратылыстану | ||
| АКТ қолдану дағдылары | Интернет желілері, интерактивті тақта. | ||
| Бастапқы бөлім. | 2. 3 Шығарманың тақырыбы мен негізгі ойды анықтау тақырыбы мен негізгі ойын анықтау | ||
| Сабақ барысы | |||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет | ||
| Сабақтың басы | Ынтымақтастық атмосферасын құру. Миға шабуыл әдісі Кел, жаныма тұр, сыныптас! Өз алақаныңды маған аш. Міне, менің қолым бос, Жылуыма жылу қос. | ||
Толық нұсқасын жүктеп алу