- 05 нау. 2024 04:33
- 356
Әртүрлі снарядтарды нысанаға қашықтыққа лақтыру техникасы
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 1 - бөлім Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларына оқыту. | Мектеп:№133 | ||
Күні: | Мұғалім аты - жөні: Смайыл Жанқожа | ||
Сынып: 5 | Қатысқандар саны: 30 | Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы | Әртүрлі снарядтарды нысанаға қашықтыққа лақтыру техникасы | ||
Оқу мақсаты | 5. 1. 1. 1 аздаған ауқымдағы арнайы спорттық спецификалық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл - қозғалыс дағдыларын білу және түсіну | ||
Сабақ мақсаты | Түрлі снарядтарда жаттығулар орындағанда техника қауіпсіздігін сақтайды. Гимнастикалық аттан секіру жаттығуының орындалу реттілігін қолданады. | ||
Бағалау критерийі | Гимнастика снарядында орындалатын жаттығуларды орындайды. Жаттығу тактикасын, стратегиясын және құрылымдық идеяларын сипаттайды. | ||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Қолдану. | ||
Тілдік мақсаттары | Пәнге қатысты сөздік пен терминдер: Брусия, акробатика жаттығулары, маты/төсеніш, акробатика элементтері, тепе - теңдік, қарлығаш, көпір/мостик, керме/турник, секіртпе обруч/шығыршық, кіші ат. | ||
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Талқылауға арналған сұрақтар: гимнастикалық жабдықтарда орындалатын жаттығулардың түрлерін білесің бе? Акробатика жаттығулары адам ағзасына қандай әсері бар? Жаттығуларды орындау барысында қауіпісздік ережелерін сақатауды білесіз бе? | |||
Құндылықтарды дарыту | Сабақ кезінде бір біріне деген жауапкершілігін арттыру. | ||
Пән аралық байланыстар | Физика, биология пәндерімен байланыстыру. | ||
АКТ пайдалану дағдысы | Кіші аттан секіру техникаларының әдіс - тәсілдерін көрсету. | ||
Алдыңғы меңгерілген білім | Футбол сабағы |
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс - әрекеттері | Ресурстар | |||
Сабақтың басы | Оқушыларды сапқа тұрғызу, сәлемдесу, баяанат қабылдау, сабақтың тақырыбын, мақсатымен айтып таныстыру. Саптық, жүру, жүгіру жаттығуларын орындау. Тыныс алу жаттығуларын орындау. Оқушылырдың ойын жинақтау үшін сергіту сәтін өткізіп, топқа бөлу. Жалпы дамыту жаттығуларын орындау. Сабақтың келесі бөліміне дайындалу. | Әр жаттығу үшін кең, таза бос кеңістік. Ысқырық, секундомер. | |||
Сабақтың ортасы | Тапсырма: Кіші ат снарядынан секіру техникасын орындаңыз. Дескриптор: - жаттығулар орындағанда техника қауіпсіздігін сақтайды; - гимнастикалық аттан секіру жаттығуының орындалу реттілігін қолданады; - аяғын бүкпейді және бақай ұштарын созады; - кеудесін тік, басын көтеріңкі, қолын түзу ұстайды; - кіші аттан секіру жаттығуын ретімен толық орындайды; - жаттығудың тактикасын, стратегиясын және құрылымдық идеясын жұпта талқылайды. Тақырыпқа байланысты оқушылырдың оқуға деген белсенділігін арттыру мақсатында бүгінгі сабағымда «Диалог сабағы» әдісін қолдандым. Бұндай сабақ барысында оқушыларға бірқатар сұрақтар қойылып, олардың ол сұрақтарға жауап беруі арқылы жаңа материал түсіндіріледі. | Әр жаттығу үшін кең, таза бос кеңістік. Ысқырық, секундомер. Гимнастикалық төсеніштер, кіші ат. | |||
Сабақтың соңы | Тыныс алуын реттеу және сапқа тұрғызу. Сабақты қорытындылау. «Басбармақ»әдісімен бағалау. Үй тапсырмасын беру. |
Саралап оқыту - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалайша жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау |
Уақытты үнемді пайдалана отырып қимыл әрекеттеріне қарай жаттығуларды тереңдету үшін қабілетті оқушыларға тапсырмаларды күрделендіріп ал әлсіз оқушыларға көмектесу үшін жеңілдетілген тапсырмаларды беремін. | Оқушыларға жүйелі түрде кері байланыс ұсынамын және оқуға уәждеймін. Мақтау - мадақтау, ыммен бағалау, байқау, тыңдау, сұрақ қою әдістері арқылы бағалаймын. | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін үнемі айтып түсіндіру. |