- 05 нау. 2024 04:28
- 370
«Бала-көңілдің жыры, күннің нұры»
Бекітемін: | Күні: | Мектеп: | Сынып: | ||||
Сабақ: әдебиеттік оқу | Мұғалімнің аты - жөні: | Қатысқаны: Қатыспагағы: 0 | |||||
Сабақтың тақырыбы: | «Бала - көңілдің жыры, күннің нұры» | ||||||
Сабақ негізделген оқу мақсатттары | Адам өмірінің ең қызықты да, баққытты сәттері туралы айту. | ||||||
Оқыту нәтижелері: | Барлық оқушылар: адам өмірінің ең қызықты да, баққытты сәттері туралы біледі. Оқушылардың басым бөлігі: өз ойларын анық, жеткізеді. Кейбір оқушылар: мағұлмат жинап, ортаға ой салады. | ||||||
Тілдік мақсат: | |||||||
Оқылым: | Әңгімені мәнерлеп, іштей оқиды. | ||||||
Айтылым: | Мәтіннің мазмұнын баяндайды. | ||||||
Жазылым: | «Мен бақыттымын» эссе жазу | ||||||
Тыңдалым: | Оқушылар бірін - бірін тыңдайды. | ||||||
Көрнекілігі | Оқулық, стикер, суреттер, жіп, маркерлер | ||||||
Әдіс - тәсілдер: | Түсіндіру, әңгімелеу, сұрақ – жауап, сергіту сәті, ойын жаттығулар, топтық жұмыс, математикалық жұмбақ, әңгімелесу, | ||||||
Алдыңғы оқу: | «Бақыт құсы»берілген сұрақтарға жауап беру. - әңгіме кім жайлы? - әңгіменің авторвы кім? | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | |||||||
Басталуы (уақытқа бөлу) 5 мин | 1. Сыныптағы іс - әрекеттер 2. Ұйымдастыру: Оқушыларды түгелдеп, журналға белгілеу. 3. Топқа бөлу | ||||||
Ортасы 30 мин | Оқушыларға тапсырма беріліп, сыни тұрғыдан ойлаудың «Түсіндіру» және «Топтастыру», стратегиясы, «Галерея әдісін» қолданылдым | ||||||
Тапсырма | Нәтиже, критерийлер | ||||||
I. «Тапқыр болсаң, тауып кор.» - Қандай сөз шықты? - Біз бақытты баламыз!? II. Математикалық жұмбақ.(жұмбақ шешу арқылы топ атын тауып, топ атын қазақ тілі, орыс тілі, ағылышн тілдерінде түсіндіру) | Берілген әріптердің екінші әріптерін сызу арқылы тақырыпты шығарады, сұрақтарға жауап береді, жұмбақ шешу арқылы топ атын тауып, топ атын қазақ тілі, орыс тілі, ағылышн тілдерінде түсіндіреді) | ||||||
III. «. Сөз құра, тез құра. | (әр топқа адасқан әріптер бойынша сөз береді, сол сөз сөзде бойынша сөз құрайды.) | ||||||
IV.. Хор: “Біз бақытты баламыз! | “Біз бақытты баламыз!» хормен айтады | ||||||
V “Галерея әдісі” | Әр топ өздері «біз бақытты баламыз»суреттерін салып, түсіндіреді. | ||||||
VI. VII. Эссе жазу | «Мен бақытты баламын»эссе жазады | ||||||
VII. «Дайын бол»ойыны | Жүргізуші бір сөз айтады, қалған оқушылар сол сөзің іс - әрекетін жасайды. | ||||||
VIII «Мен бақытты баламын» | «Мен бақытты баламын»- деп, ұшаққа жазып ұшырады. | ||||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау деңгейлік тапсырма | Бағалау. смайликтер арқылы бағалау | Пәнаралық байланыс. әдебиеттік оқу, бейнелеу, дүниетану | |||||
Рефлексия | |||||||
Бүгін оқушылар не білді? | Барлық оқушылар: адам өмірінің ең қызықты да, баққытты сәттері туралы біледі. Оқушылардың басым бөлігі: өз ойларын анық, жеткізеді. Кейбір оқушылар: мағұлмат жинап, ортаға ой салады. | ||||||
Сыныптағы ахуал қандай болды? | |||||||
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? | Сабақ мақсаттары тақырыпқа сай алынған, оқу мақсаттары тапсырмаға сай алынған | ||||||
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? | Маған берілген уақыт ішінде толық тапсырмаларды орындауға үлгердім | ||||||
Қорытынды бағамдау | |||||||
Қандай екі нәрсе табысты болды? | 1: Сабақтың мақсаты шынайы да сәтті өтті 2: Топтық жұмыс жасай кезінде оқушылардың бір - біріне үйретіп, көмек берулері арқылы білімді толық меңгеруге көмек берді | ||||||
Үй тапсырмасы: | Мазмұндау | ||||||
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алдым? | 1: Тапсырманы толық орындады. | ||||||
Сабақ барысында мен сынып немесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не екенін білдім? | |||||||