- 05 нау. 2024 04:28
- 454
Суықторғай
| Бекітемін: | Күні: | Мектеп: | Сынып: | ||
| Сабақ: әдебиеттік оқу | Мұғалімнің аты - жөні: | Қатысқаны: Қатыспагағы: | |||
| Сабақтың тақырыбы: | Суықторғай | ||||
| Сабақ негізделген оқу мақсатттары | Әңгіме мазмұнын түсініп оқыту, мазмұнына талдау жасау, өздігінен оқып үйрету. | ||||
| Оқыту нәтижелері: | *Барлық оқушылар: суықторғай тіршілігі туралы біледі, *Оқушылардың басым бөлігі: тапсырманы оқып, орындай алады. *Кейбір оқушылар: мағұлмат жинап, ортаға ой салады. | ||||
| Тілдік мақсат: | |||||
| Оқылым: | Мәтінді мәнерлеп, іштей оқиды. | ||||
| Айтылым: | Мәтіннің мазмұнын баяндайды. | ||||
| Жазылым: | Мәтінге жоспар құрады | ||||
| Тыңдалым: | Оқушылар бірін - бірін тыңдайды. | ||||
| Көрнекілігі | Оқулық, стикер, суреттер, жіп, маркерлер | ||||
| Әдіс - тәсілдер: | «Жеке жұмыс»,»Жұптық жұмыс, «топтық» «5 жолды өлең», «Дайын бол», «сен маған, мен саған», «Аквариум», «Торғай», | ||||
| Алдыңғы оқу: | «аквариум»берілген сұрақтарға жауап беру | ||||
| Жоспар | |||||
| Жоспарланған уақыт | |||||
| Басталуы (уақытқа бөлу) 5 мин | 1. Сыныптағы іс - әрекеттер 2. Ұйымдастыру: Оқушыларды түгелдеп, журналға белгілеу. 3. Топқа бөлу | ||||
| Ортасы 30 мин | Оқушыларға тапсырма беріліп, сыни тұрғыдан ойлаудың «Insеrt» және «Топтастыру»,«Блум таксаномиясы» стратегиясы қолданылдым. | ||||
| Тапсырма | Нәтиже, критерийлер | ||||
| I. «Тапқыр болсаң, тауып кор.» - Қандай сөз шықты? - Суықторғай сөзі қай сөз тобына жатады? - Бірккен сөз дегеніміз не№ | Берілген әріптердің екінші әріптерін сызу арқылы тақырыпты шығарады, сұрақтарға жауап береді. | ||||
| II. Оқулықпен жұмыс. | Мәтінді мәнерлеп, іштей оқиды. | ||||
| III. «Мен саған, сен маған» | Оқушылар берілген мәтінді қасындағы жұбына түсіндіреді. | ||||
| IV. «Тұлғаны таңы» | Автор туралы мәлімет алады. | ||||
| V. «Топпен жұмыс» I. «Мәтінді баяндау» II. «Мәтінге жоспар құру» III. «Суықторғай»туралы сипаттау IV. «Суықторғай»сөзіне сөз құрау | Мәтінді баяндайды, жос құрады, суықторғай туралы сипаттайды, суықторғай сөзінен сөз құрайды. | ||||
| VI. «Дайын бол»ойыны | Жүргізуші бір сөз айтады, қалған оқушылар сол сөзің іс - әрекетін жасайды. | ||||
| VII. «Торғай» | Берілген сұрақтарға жауап беріп, торғайды қонысына орналастырады | ||||
| Қосымша ақпарат | |||||
| Саралау деңгейлік тапсырма | Бағалау. смайликтер арқылы бағалау | Пәнаралық байланыс. әдебиеттік оқу, бейнелеу, дүниетану | |||
| Рефлексия | |||||
| Бүгін оқушылар не білді? | *Барлық оқушылар: суықторғай тіршілігі туралы біледі, *Оқушылардың басым бөлігі: тапсырманы оқып, орындай алады. *Кейбір оқушылар: мағұлмат жинап, ортаға ой салады. | ||||
| Сыныптағы ахуал қандай болды? | |||||
| Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? | Сабақ мақсаттары тақырыпқа сай алынған, оқу мақсаттары тапсырмаға сай алынған | ||||
| Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? | Маған берілген уақыт ішінде толық тапсырмаларды орындауға үлгердім | ||||
| Қорытынды бағамдау | |||||
| Қандай екі нәрсе табысты болды? | 1: Сабақтың мақсаты шынайы да сәтті өтті 2: Топтық жұмыс жасай кезінде оқушылардың бір - біріне үйретіп, көмек берулері арқылы білімді толық меңгеруге көмек берді | ||||
| Үй тапсырмасы: | Мазмұндау | ||||
| Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алдым? | 1: Тапсырманы толық орындады. | ||||
| Сабақ барысында мен сынып немесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не екенін білдім? | |||||