- 05 нау. 2024 04:02
- 271
Функция ұғымы. Функцияның формуламен берілуі
Функция ұғымы. Функцияның формуламен берілуі
Математика 6 сынып
Сабақтың тақырыбы: Функция ұғымы. Функцияның формуламен берілуі
Мақсаты: Функционалдық тәуелділік туралы ұғымды, функционалдық тәуелділікте тәуелсіз айнымалының бір мәніне тәуелді айнымалының бір ғана мәні сәйкес болатындығын үйрету, өткен тақырып бойынша 63% - ға жеткен оқушылардың білім мен біліктілігін сөйлеу арқылы нақты бекіту.
а) білімділік: функцияның анықталу аймағы, мәндерінің аймағын, функцияның мәнін және аргументтің мәнін таба білу, өткен тақырып бойынша 63% - ға жеткен оқушылардың білім мен білігін сөйлеу арқылы нақты бекіту.
ә) тәрбиелілік: оқушылардың бойына адамгершілік қасиеттерін қалыптастыру, шыншылдыққа және шапшаңдыққа тәрбиелеу.
б) дамытушылық: Балаларды бірыңғай ақпараттық кеңістік – ұжымдық парасаттылыққа кіріктіру. Сабақта, «оқы да - тоқы» ұстанымын жүзеге асыра отырып, оқушылардың жұмысын ұйымдастыру. Жетістікке жеткен адам көрсеткіші ретінде, пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталану.
Міндеті: технологиялық карталардың регламентінің орындалуы.
Күтілетін нәтиже: алға қойылған мақсатқа жету.
Сабақтың көрнекілігі: ОӘЖА (оқу әрекетінің жинақтаған) парағы, жаттықтырғыш парағы
Әдіс - тәсілі: Биоақпараттану және Синергетика технологиясы
Картасы: «Биоинтернет»
Сабақ барысы: «триада – биоинтернет» картасы бойынша
Ұйымдастыру кезеңі
«Биоинтернет» картасы бойыншаоқушылардың жұмыс жүргізу мотивациясы төмендегіше:
Орындадың+түсіндіре білдің=меңгердің.
Білімді болу – өз ойыңды нақты жеткізу және сұрақ қоя білу біліктілігің.
Үйренгің келсе – үйрет, оқыт.
Топтық рух: сенде мүмкіндік бар, басқаларға көмектесе отырып, өзіңе көмектесу.
Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға беріледі.
Оқусыз білім жоқ,
Білімсіз күнің жоқ!
Жұмыстың реті карта бойынша түсіндіріледі.
ООМ бойынша жұмыс барысы түсіндіріледі.
«Жетекші білімдері мен іс - әрекет тәсілдерін өзектендіру»
Тақтаға мұғаліммен бірлесіп кезекпен қатаң ОӘЖА сызбасы бойынша тізбектің шешімін айта алатын сарапшы шақырылады. Терминологиялық дұрыс сөйлеуге баса көңіл аударылады.
Семей қаласы, №23 ЖОББ КММ
Математика пәні мұғалімі Мұздыбаева Б. Н.
Функция ұғымы. Функцтияның формуламен берілуі жүктеу
Математика 6 сынып
Сабақтың тақырыбы: Функция ұғымы. Функцияның формуламен берілуі
Мақсаты: Функционалдық тәуелділік туралы ұғымды, функционалдық тәуелділікте тәуелсіз айнымалының бір мәніне тәуелді айнымалының бір ғана мәні сәйкес болатындығын үйрету, өткен тақырып бойынша 63% - ға жеткен оқушылардың білім мен біліктілігін сөйлеу арқылы нақты бекіту.
а) білімділік: функцияның анықталу аймағы, мәндерінің аймағын, функцияның мәнін және аргументтің мәнін таба білу, өткен тақырып бойынша 63% - ға жеткен оқушылардың білім мен білігін сөйлеу арқылы нақты бекіту.
ә) тәрбиелілік: оқушылардың бойына адамгершілік қасиеттерін қалыптастыру, шыншылдыққа және шапшаңдыққа тәрбиелеу.
б) дамытушылық: Балаларды бірыңғай ақпараттық кеңістік – ұжымдық парасаттылыққа кіріктіру. Сабақта, «оқы да - тоқы» ұстанымын жүзеге асыра отырып, оқушылардың жұмысын ұйымдастыру. Жетістікке жеткен адам көрсеткіші ретінде, пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталану.
Міндеті: технологиялық карталардың регламентінің орындалуы.
Күтілетін нәтиже: алға қойылған мақсатқа жету.
Сабақтың көрнекілігі: ОӘЖА (оқу әрекетінің жинақтаған) парағы, жаттықтырғыш парағы
Әдіс - тәсілі: Биоақпараттану және Синергетика технологиясы
Картасы: «Биоинтернет»
Сабақ барысы: «триада – биоинтернет» картасы бойынша
Ұйымдастыру кезеңі
«Биоинтернет» картасы бойыншаоқушылардың жұмыс жүргізу мотивациясы төмендегіше:
Орындадың+түсіндіре білдің=меңгердің.
Білімді болу – өз ойыңды нақты жеткізу және сұрақ қоя білу біліктілігің.
Үйренгің келсе – үйрет, оқыт.
Топтық рух: сенде мүмкіндік бар, басқаларға көмектесе отырып, өзіңе көмектесу.
Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға беріледі.
Оқусыз білім жоқ,
Білімсіз күнің жоқ!
Жұмыстың реті карта бойынша түсіндіріледі.
ООМ бойынша жұмыс барысы түсіндіріледі.
«Жетекші білімдері мен іс - әрекет тәсілдерін өзектендіру»
Тақтаға мұғаліммен бірлесіп кезекпен қатаң ОӘЖА сызбасы бойынша тізбектің шешімін айта алатын сарапшы шақырылады. Терминологиялық дұрыс сөйлеуге баса көңіл аударылады.
Семей қаласы, №23 ЖОББ КММ
Математика пәні мұғалімі Мұздыбаева Б. Н.
Функция ұғымы. Функцтияның формуламен берілуі жүктеу