- 05 нау. 2024 02:57
- 157
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешу
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешу
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешу ережелерін пайдаланып, есептер шығару дағдыларын дамыту.
Дамытушылық: Оқушылардың білім, білік, дағдыларын қалыптастыру және бағалау, есептеу техникаларын жетілдіру.
Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: бекіту ойын - сабақ
Көрнекілігі: ИКТ, үлестірмелі қағаздар
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу
ә) Оқушылар тізімін тексеру
б) Сабақтың мақсатымен таныстыру.
ІІ. Өткен тақырыпты қайталау:
- Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік деп қандай теңсіздікті айтады?
- Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің шешімі дегеніміз не?
- Теңсіздіктер мәндес теңсіздіктерге қалай түрлендіріледі?
ІІІ. Дамыту кезеңі. Оқушылар спортшы болып әр ойын түріне қатысып, оның сонында, жеңімпаздар алға шығып медальдермен марапатталып тұрады.
Есептер шығару:
1. Мәнерлеп сырғанау: сан аралықтарының қиылысуын табыңдар.
2. Шорт - трек: сан аралықтарының бірігуін табыңдар
3. ТАУШАҢҒЫ СПОРТЫ: қарапайым теңсіздіктерді шешу
4. СНОУБОРД: ІІ - деңгейдегі теңсіздіктерді шешу
5. Биатлон: теңсіздіктерді шешу
6. Шаңғы жарысы: теңсіздіктерді шешу
7. Шайбалы хоккей: теңсіздіктерді шешу
8. Керлинг: теңсіздіктерді шешу
9. Шаңғымен трамплиннен секіру
10. Шаңғы қоссайысы
11. Фристайл
12. Конькимен жүгіру спорты
Қазақстан Республикасы ІІ орынға ие болды.
Қоржынымызда 34 медаль:
11 алтын, 7 күміс, 16 қола
ІҮ. Ойынның қорытындысы
Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.
Ү. Үй жұмысы:
Алматы облысы, Кербұлақ ауданы,
Майтөбе орта мектебінің математика пәнінің мұғалімі
Бескенова Бибігүл Амангелдіқызы
Толық нұсқасын жүктеу
Слайдын жүктеу
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешу ережелерін пайдаланып, есептер шығару дағдыларын дамыту.
Дамытушылық: Оқушылардың білім, білік, дағдыларын қалыптастыру және бағалау, есептеу техникаларын жетілдіру.
Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: бекіту ойын - сабақ
Көрнекілігі: ИКТ, үлестірмелі қағаздар
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу
ә) Оқушылар тізімін тексеру
б) Сабақтың мақсатымен таныстыру.
ІІ. Өткен тақырыпты қайталау:
- Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік деп қандай теңсіздікті айтады?
- Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің шешімі дегеніміз не?
- Теңсіздіктер мәндес теңсіздіктерге қалай түрлендіріледі?
ІІІ. Дамыту кезеңі. Оқушылар спортшы болып әр ойын түріне қатысып, оның сонында, жеңімпаздар алға шығып медальдермен марапатталып тұрады.
Есептер шығару:
1. Мәнерлеп сырғанау: сан аралықтарының қиылысуын табыңдар.
2. Шорт - трек: сан аралықтарының бірігуін табыңдар
3. ТАУШАҢҒЫ СПОРТЫ: қарапайым теңсіздіктерді шешу
4. СНОУБОРД: ІІ - деңгейдегі теңсіздіктерді шешу
5. Биатлон: теңсіздіктерді шешу
6. Шаңғы жарысы: теңсіздіктерді шешу
7. Шайбалы хоккей: теңсіздіктерді шешу
8. Керлинг: теңсіздіктерді шешу
9. Шаңғымен трамплиннен секіру
10. Шаңғы қоссайысы
11. Фристайл
12. Конькимен жүгіру спорты
Қазақстан Республикасы ІІ орынға ие болды.
Қоржынымызда 34 медаль:
11 алтын, 7 күміс, 16 қола
ІҮ. Ойынның қорытындысы
Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.
Ү. Үй жұмысы:
Алматы облысы, Кербұлақ ауданы,
Майтөбе орта мектебінің математика пәнінің мұғалімі
Бескенова Бибігүл Амангелдіқызы
Толық нұсқасын жүктеу
Слайдын жүктеу