- 05 нау. 2024 04:33
- 474
Футбол сабағы. Футбол ойынының ережесі туралы қысқаша мәлімет
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 1 - бөлім Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларына оқыту. | Мектеп:№»133жоббм | ||
Күні: | Мұғалім аты - жөні: Смайыл Жанқожа | ||
Сынып: 5 | Қатысқандар саны: 24 | Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы | Футбол сабағы. Футбол ойынының ережесі туралы қысқаша мәлімет | ||
Оқу мақсаты | Футбол ойынының ережесі мен таныстыру | ||
Сабақ мақсаты | Футбол ойынының ережесі орындағанда техника қауіпсіздігін сақтайды. | ||
Бағалау критерийі | Футбол ойынын ойнауды уйрету | ||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Қолдану. | ||
Тілдік мақсаттары | Пәнге қатысты сөздік пен терминдер: футбол, гол, аут және т. б. | ||
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Талқылауға арналған сұрақтар: Футбол добының параметрлері. Футбол алаңының көлемі. | |||
Құндылықтарды дарыту | Сабақ кезінде бір біріне деген жауапкершілігін арттыру. | ||
Пән аралық байланыстар | Физика, биология пәндерімен байланыстыру. | ||
АКТ пайдалану дағдысы | Кіші аттан секіру техникаларының әдіс - тәсілдерін көрсету. | ||
Алдыңғы меңгерілген білім | Лақтыру техникасы |
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс - әрекеттері | Ресурстар | |||
Сабақтың басы | Оқушыларды сапқа тұрғызу, сәлемдесу, баяанат қабылдау, сабақтың тақырыбын, мақсатымен айтып таныстыру. Саптық, жүру, жүгіру жаттығуларын орындау. Тыныс алу жаттығуларын орындау. Оқушылырдың ойын жинақтау үшін сергіту сәтін өткізіп, топқа бөлу. Жалпы дамыту жаттығуларын орындау. Сабақтың келесі бөліміне дайындалу. | Әр жаттығу үшін кең, таза бос кеңістік. Ысқырық, секундомер. | |||
Сабақтың ортасы | Тапсырма: Футбол ойнау техникасын орындаңыз. Дескриптор: - жаттығулар орындағанда техника қауіпсіздігін сақтайды; - футбол ойынын ойнау Тақырыпқа байланысты оқушылырдың оқуға деген белсенділігін арттыру мақсатында бүгінгі сабағымда «футбол сабағы» әдісін қолдандым. Бұндай сабақ барысында оқушыларға бірқатар сұрақтар қойылып, олардың ол сұрақтарға жауап беруі арқылы жаңа материал түсіндіріледі. | Әр жаттығу үшін кең, таза бос кеңістік. Ысқырық, секундомер. Гимнастикалық төсеніштер, кіші ат. | |||
Сабақтың соңы | Тыныс алуын реттеу және сапқа тұрғызу. Сабақты қорытындылау. «Басбармақ»әдісімен бағалау. Үй тапсырмасын беру. |
Саралап оқыту - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалайша жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау |
Уақытты үнемді пайдалана отырып қимыл әрекеттеріне қарай жаттығуларды тереңдету үшін қабілетті оқушыларға тапсырмаларды күрделендіріп ал әлсіз оқушыларға көмектесу үшін жеңілдетілген тапсырмаларды беремін. | Оқушыларға жүйелі түрде кері байланыс ұсынамын және оқуға уәждеймін. Мақтау - мадақтау, ыммен бағалау, байқау, тыңдау, сұрақ қою әдістері арқылы бағалаймын. | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін үнемі айтып түсіндіру. |