- 05 нау. 2024 04:33
- 361
Ойлы-қырлы жерлері аз далада табиғи кедергілерден өтіп жүгіру (1,5-2 шақырым)
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Дала жарысы | Мектеп: № 133 жоббм | ||
Күні: | Мұғалім аты - жөні: Смайыл Жанқожа | ||
Сынып: 4 | Қатысқандар саны: 25 | Қатыспағандар саны: 0 | |
Сабақ тақырыбы | Ойлы - қырлы жерлері аз далада табиғи кедергілерден өтіп жүгіру (1, 5 - 2 шақырым) | ||
Оқу мақсаты | қимыл - қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін білу және орындау | ||
Сабақ мақсаты | Сабақ кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Жаттығудың жүгіру, серпілу, ұшу, қону техникасының фазаларын орындайды. | ||
Бағалау критерийі | Жүгіріп, секіру техникасын қолданады. Жаттығуларды реттілігімен орындайды. | ||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Қолдану. | ||
Тілдік мақсаттары | Пәнге қатысты сөздік пен терминдер: екпін алып жүгіру, секіру, ұшу, аяқты қайшылу, ауада серпілу, екі аяқпен жерге түсу, құмды шұңқыр, ұзындық өлшеу құралы және де ойлы - қырлы жерлері аз далада табиғи кедергілерден өтіп жүгіру | ||
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Талқылауға арналған сұрақтар: Кедергілер дегеніміз не? | |||
Құндылықтарды дарыту | Сабақ кезінде бір - біріне деген әділдік, жауапкершілігін арттыру. | ||
Пән аралық байланыстар | Физика пәнімен байланыстыру. | ||
АКТ пайдалану дағдысы | Ойлы - қырлы жерлері аз далада табиғи кедергілерден өтіп жүгіру әдіс тәсілдерін видео көріністерін көрсету. | ||
Алдыңғы меңгерілген білім | Жазық жерде орташа жылдамдықпен 200 - 400 м жүгіру |
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс - әрекеттері | Ресурстар | |||
Сабақтың басы | Сапқа тұрғызу, сәлемдесу, кезекшіден рапорт қабылдау, сабақтың тақырыбымен мақсатын айтып түсіндіру, саптық жаттығуларды орындау, алаңда жүру және жүгіружаттығуларын жасау. Тыныс алу жаттығуларын орындау. Сыныпты топқа бөлу. Жалпы дамыту жаттығуларын орындау. | Әр жаттығу үшін кең, таза бос кеңістік. Ысқырық, секундомер. Метр өлшегіш, құм төгілген шұңқыр | |||
Сабақтың ортасы | Тапсырма: Ойлы - қырлы жерлері аз далада табиғи кедергілерден өтіп жүгіру әдістерін орындаңыз. Дескриптор: - эстафеталық секіру техникасын біледі; - жүгіріп келіп, аяқты бүге секіреді; - секіру сызығына келіп итеріледі; - аяқты қайшылап, ауада қалықтап ұшады; - қолды алға созып аяқты кеудеге ие бүгіліп қонады; - секіргенде жүгіру, серпілу, ұшу, қону техникасының барлық фазаларын орындайды. Оқушылырдың оқуға деген белсенділігін арттыру үшін түрлі әдістерді қолданамын. Сабақ барысында «Дала жарысы» ойынын ұйымдастырып ойнатамын. | Әр жаттығу үшін кең, таза бос кеңістік. Ысқырық, секундомер. Метр өлшегіш, тырма, құм төгілген шұңқыр Секіруге арналған орын | |||
Сабақтың соңы | Сапқа тұрғызу, тыныс алу жаттығуларды жасап, бастапқы қалыпты келтіру. Сабақты қорытындылау, «Смайлик» тарату әдісімен бағалау, үй тапсырмасын беру. |
Саралап оқыту - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалайша жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау |
|
|
|
1. Ойлы - қырлы жерлері аз далада табиғи кедергілерден өтіп жүгіруді үйретуде қауіпсіздік ережесін қатаң сақтау. 2. Күнделікті жаттығуларды үнемі дұрыс жасап отыру қажет. |