- 05 нау. 2024 04:26
- 321
Көбейту және бөлу 3 сынып
Қысқа мерзімді сабақтың жоспары
Толық нұсқасын жүктеп алу
Пәні: | Математика | 3 - сынып | ||
Сабақтың тақырыбы: | Көбейту және бөлу | |||
Мақсаты | 2 - гекөбейту, бөлуді меңгереді. | |||
Күтілетін нәтижесі: | Есептеу дағдылары жетіледі, қисынды ойлауға жетіседі. | |||
Сабақта қолданылатын материалдар: | Оқулық, қима қағаздар, тапсырмалар жазылған парақшалар, таза парақшалар, фломастерлер. | |||
Оқыту әдістері: | Оқыту мен оқудағы жаңа әдістер, СТО, АКТ, көшбасшылық, оқытуды, оқуды бағалау, талантты, дарынды балалармен жұмыс. | |||
Сабақ кезеңдері | Әдіс - тәсілдер | Мұғалімнің іс - әрекеті | Оқушының іс - әрекеті | |
1 - кезең Проблеманы айқындау | Топтарға бөліну Ойсергек СТО | Амал таңбалары арқылы топтарға бөледі. Әр амалға мысалдар құрайды. | Топқа бөлініп отырады, ережені еске түсіреді. Топтарда бірлесе қосынды, айырма, көбейтуді, бөлді құрайды. | |
Үй тапсырмасын тексеру | «Қарсы топ тапсырмасы» СТО: Бірлескен ізденіс «Ұстаз тапсырмасы» | а) Бір - біріне қосындыны санға бөлу, көбейтуге байланысты тапсырмалар дайындауды тапсырады. ә) Өткен сабаққа байланысты тапсырма ұсынады: | Тапсырмаларды топтарда талқылай отырып, мәндерін бірлесе шешеді. Тапсырмаларды топтарда талқылайды, тақырыбын анықтайды, бірлесе мәнін табады, қорытынды жасайды. | |
2 – кезең Проблеманы шешу. Жаңа тақырыпқа бағыттау. | «Бірлескен зерттеу.» «Болжау» стратегиясы Сергіту сәті | АКТ - дан тапсырмалар ұсынады: Музыка қосады. | Тапсырмаларды зерттейді, топтарда бірлескен талқылау жүргізеді, ұсыныстарын айтады, шешімдерін жариялайды: Музыка әуенімен билейді. | |
3 - кезең Проблема шешімін қолдану. Оқулықпенжұмыс | «Ойлан, қолдан» Жұптық жұмыс Топтық жұмыс. Жеке жұмыс | Оқулық тапсырмаларына назарларын аудартады. 1 - тап. Көшбасшы оқушыларға оқытады. 2 - тап. Досыма көмек. Дарын - ды, таланттыбалалардың көмегіне жүгіндіру. 3 - тап. Есеп туралы білімдерін еске түсіртеді. 4 - тап. «Жекпе - жек» ойыны арқылы орындатады. | Тапсырмаларға шолу жасайды. Оқиды, өз тұжырымдары мен салыстырады. Дарынды, талантты оқушылар жаңа тақырыпты үйрете тұрып, тақтада орындайды. Есепті дауыстап оқиды, сөз - дік жұмысын жүргізеді, талқылайды, шартын, сұрағын анықтайды. Мысалды орындауға бір - бірін тақтаға жекпе - жекке шақырады, жарыса орындайды. | |
Қорытындылау Кері байланыс | «Алақан» әдісі | Бас бармақ - не істедік? Балан үйрек - не білдік? Ортан терек - не ұнады? Шылдыр шүмек - не түсінб - к? Кішкентай бөбек - кімнің көмегіне жүгінеміз? | Алақан сұрақтарына жауап жазады., бір - біріне рахмет айтады. | |
Бағалау | Сабақ барысындағы мұғалімнің оқыту үшін бағалауы. Топ басшысының оқытуды критериалды бағалауы. | |||
Үйге тапсырма |
Толық нұсқасын жүктеп алу