- 05 нау. 2024 04:40
- 414
Мемлекет формаларының эволюциясы: ежелгі кезеңнен бүгінгі күнге дейін
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 3 - бөлім. Мемлекет, соғыс және революциялар тарихынан 3. 1. бөлімше Мемлекеттің тарихи типтері, формалары және саяси режимдер | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты - жөні | ||||||
Сынып: | Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||||||
Сабақтың тақырыбы | Мемлекет формаларының эволюциясы: ежелгі кезеңнен бүгінгі күнге дейін | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10. 3. 1. 3 тарих контекстінде мемлекеттік құрылыс формасының өзгеруінің заңдылықтарын анықтау және талдау; 10. 3. 1. 4 мемлекеттердің тарихи формаларына тән белгілерін анықтай отырып, салыстыру | ||||||
Сабақтың мақсаты | Барлығы: тарих контекстінде мемлекеттік құрылыс формасының өзгеруінің заңдылықтарын анықтау Басым бөлігі: тарих контекстінде мемлекеттік құрылыс формасының өзгеруінің заңдылықтарын талдау; Кейбірі: мемлекеттердің тарихи формаларына тән белгілерін салыстыру | ||||||
Бағалау критерийі | Мемлекет формаларының эволюциясы: ежелгі кезеңнен бүгінгі күнге дейін ақпараттандыру | ||||||
Ойлау дағдысы | Білу, түсіну. бағалау | ||||||
Тілдік мақсаттар | Тақырыптың арнайы лексикасы мен терминалогиясы: «мемлекет», «билік», «басқару институты», тоталитарлық режим, демократиялық режимнің белгілері, мемлекеттің пайда болу теориялары, Мемлекеттің тарихи түрлері: құлиеленушілік, феодалдық, буржуазялық пен социалистік, саяси режимдердің типтері Жазылым мен диалогқа қажетті сөйлем құрылымдары: Империялардың құрылу себептері… Жаулаушылық соғыстардың зардаптары… Тоталитарлық режимнің белгілері ретінде …. режимнің белгілері ретінде … | ||||||
Құндылықтарға баулу Тарихи концепт | Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау маңыздылық | ||||||
Пәнаралық байланыс | Адам Қоғам Құқық | ||||||
Алдыңғы білім | жаңа замандағы Франция, Ұлыбритания және Еуропаның басқа елдерінде. | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру кезеңі (Ж, ЖТ, Т).«Тарихи конверт» әдісі Шарты: берілген сұрақтарға жауап беру ҚБ Керібайланыс Өзін - өзі бағалау Бастапқы стимул тудырушы сұрақтар арқылы тақырыптың өзектілігіне | ||||||
Сабақтың ортасы 25 мин | №1 тапсырма
Қытайлықтар ұшін Нанкин келісімінің маңызын анықтайды Ресей үшін Айгүн келісімінің маңызын анықтайды ҚБ Кері байланыс Смайлик | ||||||
Сабақтың соңы 10мин | Ж) Кері байланыс: таратылған стикерлерге сабақтан алған әсерлерін және алдағы уақытта білгісі келетін мәліметтерін жазады Үй тапсырмасы: Мемлекет формаларының эволюциясы: ежелгі кезеңнен бүгінгі күнге дейін | ||||||
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? | Барынша қолдауды қажет ететін оқушылар Апиын соғыстарының барысы мен нәтижесін анықтайды Орташа қолдауды қажет ететін оқушылар Ресей үшін Айгүн келісімінің маңызын анықтайды Аз қолдауды қажет ететін оқушылар: Әділетсіз келісімшарттардың мәнін анықтап пікірталасқа түседі |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз? | Тарихи конверт, Джигсо әдістері |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | ||||
Қорытынды бағамдау | ||||
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? |