- 04 нау. 2024 23:50
- 174
Лепті сөйлем
Қазақ тілі
Сыныбы: 8
Сабақтың тақырыбы: Лепті сөйлем
Сабақтың мақсаты:
А) Білімділік: лепті сөйлем туралы мағлұмат беру, мағыналық түрлері мен жасалу жолдары жайлы айту.
Ә) Дамытушылық: тез ойлауға , жүйелі сөйлей білуге баулу, белсенділігі мен қызығушылығын арттыру
Б) Тәрбиелік: Оқушыларға тапсырмалар беру арқылы сезіміне әсер ету, жан дүниелерін байыту, ұшқыр ойлы сөйлеуге, ұлтжандылыққа тәрбиелеу.
Сабақ типі: жаңа материалды игеру
Сабақ түрі: жарыс сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: СТО технологиясы, альтернативті тест, сұрақ-жауап, пікірлесу, жарысу, топтастыру, ББҮ
Көрнекіліктер: интерактивті тақта, слайдтар, плакаттар, тест парақшалары
Сабақ барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі
а)Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, назарларын сабаққа аудару
ә) Оқушылардың оқу-құралдарын тексеру.
ІІ Үй тапсырмасын сұрау
Жаттығу жұмысы
Өткен сабақты бекіту
Мұғалім сөзі: - Балалар, біз өткен сабақта сөйлем және сөйлемнің түрлерінен хабарлы, сұраулы сөйлемдерге тоқаталған болатынбыз. Өткен білімімізді еске түсіріп, мына сұрақтарға жауап берейік.
(Сыныпты екі тоқа бөлу)
1 топ сұрақтары
Сөйлем дегеніміз не?
Негізгі сұрақтың жасалу жолы қандай?
Хабарлы сөйлем дегеніміз не?
2 топ сұрақтары
Сұраулы сөйлем дегеніміз не?
Сөйлемнің өзіне тән белгілері қандай?
Жетек сұрақ қалай жасалады?
ІІІ Жаңа сабақ
Қызығушылықты ояту. Ой шақыру
Екі топқа «Лепті сөйлем» деп жазылған плакат беріп, лепті сөйлем жайындағы өз ойларын білу.
Сыныбы: 8
Сабақтың тақырыбы: Лепті сөйлем
Сабақтың мақсаты:
А) Білімділік: лепті сөйлем туралы мағлұмат беру, мағыналық түрлері мен жасалу жолдары жайлы айту.
Ә) Дамытушылық: тез ойлауға , жүйелі сөйлей білуге баулу, белсенділігі мен қызығушылығын арттыру
Б) Тәрбиелік: Оқушыларға тапсырмалар беру арқылы сезіміне әсер ету, жан дүниелерін байыту, ұшқыр ойлы сөйлеуге, ұлтжандылыққа тәрбиелеу.
Сабақ типі: жаңа материалды игеру
Сабақ түрі: жарыс сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: СТО технологиясы, альтернативті тест, сұрақ-жауап, пікірлесу, жарысу, топтастыру, ББҮ
Көрнекіліктер: интерактивті тақта, слайдтар, плакаттар, тест парақшалары
Сабақ барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі
а)Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, назарларын сабаққа аудару
ә) Оқушылардың оқу-құралдарын тексеру.
ІІ Үй тапсырмасын сұрау
Жаттығу жұмысы
Өткен сабақты бекіту
Мұғалім сөзі: - Балалар, біз өткен сабақта сөйлем және сөйлемнің түрлерінен хабарлы, сұраулы сөйлемдерге тоқаталған болатынбыз. Өткен білімімізді еске түсіріп, мына сұрақтарға жауап берейік.
(Сыныпты екі тоқа бөлу)
1 топ сұрақтары
Сөйлем дегеніміз не?
Негізгі сұрақтың жасалу жолы қандай?
Хабарлы сөйлем дегеніміз не?
2 топ сұрақтары
Сұраулы сөйлем дегеніміз не?
Сөйлемнің өзіне тән белгілері қандай?
Жетек сұрақ қалай жасалады?
ІІІ Жаңа сабақ
Қызығушылықты ояту. Ой шақыру
Екі топқа «Лепті сөйлем» деп жазылған плакат беріп, лепті сөйлем жайындағы өз ойларын білу.
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.